• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nesusikalbėjimas: kaip vyrai ir moterys supranta šeimyninį gyvenimą?

Autorius: G.Navaitis
2009-01-27 00:00:00

Nesusikalbėjimas: kaip vyrai ir moterys supranta šeimyninį gyvenimą?
"darnipora.lt"; "Gamma" nuotr.

Kuo virsta supratingas sutuoktinis?

Šeimoje sutuoktiniams tenka išgirsti daug neteisingos kritikos. Bet ją nuodugniau panagrinėjus, paaiškėja, kad vyrai ir moterys tuos pačius šeimyninio gyvenimo įvykius vertina skirtingai. Dažnai vyrai nori duoti moteriai daugiau nei gaus iš jos, tačiau beveik visos moterys teigia, jog tarpusavio santykiuose vyrai duoda mažiau ir kad švelnus bei atidus draugas tapo vangiu abejingu sutuoktiniu. Ne vienas vyras irgi jaučiasi apgautas - meili ir supratinga draugė pavirto reiklia ir nuolat nepatenkinta žmona.

Duokite tai, ko iš Jūsų tikimasi

Gal problema ta, kad moterys ir vyrai ne visada supranta, už ką gauna „šeimyninio įvertinimo pažymį“. Katė laka pieną. Jos neverta vaišinti kava ir pyragaičiais. Taigi norėdami patikti, turėtume siūlyti ne tai, ką mėgstame mes, o tai, kas patrauklu kitam.

Apklausa: vyrams svarbiausia moters asmenybė

Psichologas Charlesas Robsonas pateikia devynių tūkstančių vyrų ir moterų apklausos duomenis. Teirautasi, kokios moters savybės vyrams atrodo svarbios ir kaip moterys įsivaizduoja vyrų nuomonę apie jas.

Vyrams svarbu draugės asmenybė — švelnumas, supratingumas, rūpestingumas. Antroje vietoje — graži išvaizda. Trečioje — protas. Ketvirtoje — seksualumas. Penktoje - humoro jausmas.

Moterys mano, kad vyrams svarbiausia patraukli išvaizda. Antra — didelė krūtinė. Trečia — seksualumas. Ketvirta — pataikavimas vyrui. Penkta — asmeninės savybės.

Akivaizdu, jog ne viena moteris painioja įspūdį, kurį ji gali bei nori padaryti vyrui per pirmąjį pasimatymą, ir tai, ką jis vertins, palaikydamas su ja pastovius ilgalaikius santykius. Koks gyvenimo draugo poelgis vertinamas teigiamai, o koks  neigiamai? Iš pirmo žvilgsnio atsakymas į šiuos klausimus aiškus: dėmesys, rūpinimasis, parama susilaukia dėkingumo, o abejingumas ir egoizmas nuvilia.

Dideli darbai ir maži meilės ženklai

Įsimylėjusieji nuolat stengiasi vienas kitą pradžiuginti įvairiais mažmožiais. Vos susipažinus padaryti ką nors daugiau jiems būtų sunku. Vėliau vyras šeimos ir draugės labui imasi didelių darbų ir tikisi, kad sulauks pritarimo. O moteris sako, jog jis nebekreipia į ją dėmesio. Vyras už savo svarbų darbą, o dar dažniau už didingos veiklos projektą tikisi gauti „100 balų". Moteris už vieną dėmesio ženklą, vieną meilės pasireiškimą skiria „1 balą".

Ar Heraklis būtų tobulas vyras?

Moterims būtų pravartu prisiminti vyriškumo etalonu laikomą antikos mitų didvyrį Heraklį. Jeigu įsivaizduosime, kad savo žygdarbius jis pradėjo nuo pilname¬tystės ir baigė iki pensijos, tai vieną iš dvylikos didžiųjų darbų atlikdavo kas dvejus trejus metus. O likusį laiką skambino arfa ar gulinėjo ant sofos. Šią žygdarbių normą nenusimananti apie vyrišką psichologiją moteris išnaudoja labai sparčiai. Ji per vieną vakarą gali pasiųsti savo didvyrį į parduotuvę, pavesti patikrinti, ar vaikai paruošė pamokas, ir liepti palaistyti sodo gėles. Po to jis mano, kad bent savaitę yra laisvas nuo pareigų šeimai, o ji stebisi vyro abejingumu. Abu būtų patenkinti, jei vyras pasirinktų didingą uždavinį - pastatyti namą, uždirbti milijoną, - o apie mažesnius, bet būtinus darbus galvotų kaip apie šeimyninę pramogą, t. y. vėl pasijustų darželinuku, žaidžiančiu su draugais vairuotoją, vežantį į parduotuvę, ar mokytoją, tikrinantį namų darbus.
 
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus