• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Šeima be vaikų  43 

2008-08-08 00:00:00

Šeima be vaikų
"Gamma" nuotr.
Tradicinis šeimos supratimas yra toks: tėtis, mama ir bent vienas vaikas. Tačiau vis daugėja šeimų, kurios apsisprendė neturėti vaikų.

Daugelis net nesusimąsto, ar yra pasiruošę susilaukti vaiko ir tiesiog vadovaujasi gamtos instinktais ar susiformavusia nuomone. Žmonės, kuriems kyla abejonių dėl savo gebėjimo būti gerais tėvais, tikriausiai yra sąžiningesni nei kiti.

Iš tiesų, tėvystė - tai menas, nors mažai kas į tai žiūri būtent taip. Vaikas dažnai traktuojamas kaip „meilės vaisius“, „jausmų pratęsimas“, tam tikras priedas prie dviejų žmonių sąjungos. To pasekmė - tėvų ir vaikų santykius ištinkančios krizės, juk vaikas nenori būti tėvų nuosavybe ar jų santykių padariniu. Jau vos gimęs vaikas yra savarankiška pilnavertė asmenybė, todėl jis neturi atsakyti už viltis ir funkcijas, kurias jam nori primesti suaugusieji.

Maža to, vaikas, nepaisant lūkesčių, netgi gali sugriauti sutuoktinių laimę, jei viduje jie neturėjo tikro noro būti tėvu ar motina. Jei du žmonės jaučia, jog jų sąjungai vaikas nėra svarbu - eksperimentuoti gimdant vaikus kažin ar vertėtų.

Būna taip, kad vaikai tiesiog „nesigauna“. Galbūt dėl to kalti tam tikri fiziologiniai dalykai, ligos, gal žmonės sutiko vienas kitą jau būdami vyresnio amžiaus, ir moteriai jau sunku susilaukti vaikų. To nereikėtų laikyti tragedija. Tačiau kai kurie ryžtasi kraštutinėms priemonėms, kad tik šeima pagaliau taptų „pilnavertė“.

Galų gale šios problemos sprendimas kainuoja tiek daug laiko ir nervų, kad sutuoktinių santykiai visiškai sugenda - bėgant laikui vyras ir moteris vienas kitam ima asocijuotis tik su juos užklupusia „bėda“.

Dažnai žmonės visai nesiekia tapti tėvais, jie nenori papildomų rūpesčių, kurių atsirastų gimus vaikui. Jų šeimyninis pašaukimas yra rūpinimasis vienas kitu. Esant tokiai situacijai sutuoktiniai sulaukia daugiausia kaltinimų egoizmu. Vis dėlto, kas čia blogo, kad jie nori gyventi vienas dėl kito?

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Viktorija
2012-05-24 15:41:05
Nelabai suprantu straipsnio esmės... Nieko naudingo ir naujo jame neradau.
Jura
2008-11-09 20:27:57
Labai teisingas straipsnis. Kiekvienam savo. Yra zmoniu kurie tiesiog nesutverti buti tevais, tai kam tada reikia pasikliauti tik inkstinktu daugintis, uzauginti vaika reikia daug kantrybes ir atsidavimo, o ne tik isnesioti ir pagimdyti.
saule
2008-08-12 00:53:06
labai neblogas straipsnelis..ypac apie pavyda man patiko..zinoma, diena nakti su vaiku ne visu didziausias malonumas(nors mazai kas prisipazista apie tai garsiai).o jau ka kalbet kad tai dar labiau sujungia tuos zmones..tiesiog ipareigoja..ir tai nevisada..