• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Apie seksą nėštumo metu  10 

Autorius: lsveikata.lt
2010-02-18 10:00:00

Apie seksą nėštumo metu
flickr.com nuotr.
Sužinojusi, kad esu nėščia, skraidžiau padebesiais. Jaučiausi puikiai, kol močiutė ir mamos nepradėjo reguliuoti gyvenimo. Neilgai trukus visiškai pasimečiau jų dalijamų patarimų labirinte. Vienos aiškino, kad nevalgyčiau majonezo ir sviesto, nes tai kenkia vaikeliui, kitos pirštu grūmojo, kad kuo daugiau gulėčiau, nes kitaip įvyks persileidimas ir panašiai. O kalbos apie seksą namuose sukėlė tikrą chaosą. Močiutė išgirdusi, kad su vyru net ir besilaukdami nevengiam lytinių santykių vos neišgriuvo iš klumpių, o mama linguodama galvą aimanavo, kaip mes galėjom taip sugalvoti. Anot jų, tai visiškai nenormalu, tuo labiau kenkia vaikučiui. Jų supratimu, įsiaudrinęs vyriškis net nejusdamas varpa gali užbaksnoti vaikelį. Močiutė net prisiminė, kaip jos kaimynei kaime gimę vaikelis neregys, o taip atsitiko dėl to, kad tėveliai jo besilaukdami mylėjosi. Nors esu jaunas žmogus ir tokie dalykai atrodo kaip iš fantastikos srities. Bet... ką gali žinoti. Gal tai tiesa ir seksas nėštumo metu yra tabu?
Virginija

Atsako specialistė

Dr. G.Kravčenkos ginekologijos klinikos gydytoja - ginekologė Ingrida Kravčenkienė:

- Seksas normali žmogaus gyvenimo dalis, o nėštumas ne liga - natūralus moters gyvenimo etapas. Mylėtis ar nesimylėti nėštumo metu, daugeliu atveju išsiskiria net ir gydytojų nuomonės. Tačiau jei nėštukė nori - vadinasi ir gali. Išskyrus tik tuos atvejus, kai dėl nėštumo eigos ypatybių to daryti nepatartina. 
Svarbiausia moteris turi pati savęs paklausti, ar ji nori sekso ar ne. Nei vyras, nei aplinkybės, nei sukurti stereotipai ar mitai šiam jos pasirinkimui neturėtų daryti įtakos. Pasikeitusi hormonų pusiausvyra nėštumo metu gali priversti moterį jaustis labai keistai, jau nekalbant apie kas kelias minutes besikeičiančius norus. Be to, nėščios moterys dėl pasikeitusių hormonų tampa labai patiklios, o įtikinti jas įvairiausiais mitais tikrai lengva.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Ar teko turėti intymių santykių nėštumo metu?
Taip
355 (40.25 %)
Ne
69 (7.82 %)
Dar nesu buvusi nėščia
458 (51.93 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
:D
2010-04-13 02:25:40
nesąmonė ,,, ypač apie dimusį aklą vaiką...
O jūs dabar pagalvokite, kodėl maži vaikai turi duobutes prie burnos ? :D
tadas
2010-04-06 22:49:49
Kvailas straipsnis, paremtas kazkokia teorija, myletis galima ir reikia per nestuma, mes taip darem ir viskas puiku :)
nestuke
2010-03-05 12:24:14
num seksas nestumo metu nera tabu, kartais netgi naudingas... netikit, paskaitykit nesciosios moters vadova :) tiesiog reikia atsargiau ir pozas patogias susirast :) As asmeniskai nevengiu sekso, tiesiog siek tiek jo maziau ir jis yra siek tiek ramesnis...