• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Atsitiktinis seksas  11 

Autorius: DarniPora.lt
2010-10-12 17:00:00

Atsitiktinis seksas
Jupiterimages.com

1982 m. tyrinėtojai dr. Clarkas ir dr. Hatfield atliko eksperimentą Amerikos universiteto miestelyje. Prie studento prieidavo gana patrauklus kitos lyties atstovas ir išsakydavo savo susižavėjimą.

Paskui būdavo užduodami trys klausimai paeiliui: Ar norėtum su manim draugauti? Ar užeitum pas mane? Ar pasimylėtum su manimi?

Pasimylėti su patrauklia mergina buvo nieko prieš 76 proc. vaikinų, bet to daryti nepanoro nė viena studentė, nors beveik pusė jų sutiko nueiti su vaikinu į pasimatymą. Bandymai buvo pakartoti dar daug kartų, bet rezultatai išliko tokie patys.
 
Ši apklausa atskleidžia, kad mūsų tiesioginės reakcijos į sekso pasiūlymus tūkstančius metų išliko nepakitusios, tad šiame straipsnyje norėtume aptarti atsitiktinio sekso arba vienos nakties nuotykio sąvoką, išsiaiškinti kodėl šis reiškinys mūsų visuomenėje plinta.

Remiamės nuostabia Alano ir Barbaros Pyzų (Pease) knyga “Kodėl vyrams reikia sekso, o moterims meilės”, kurią neseniai išleido “Alma Littera” leidykla.

Kas yra atsitiktinis seksas

Atsitiktinis seksas apibrėžiamas labai skirtingai. Štai keletas tikriausiai jau girdėtų sąvokų: merginų kabinimas, anoniminis seksas, vienos nakties nuotykis, seksas be įsipareigojimų, sekso turizmas.

Vadinkite taip, kaip jums patinka, bet kalbama apie vienkartinius seksualinius susitikimus su nepažįstamaisiais. Gali būti ir dviejų žmonių susitarimas kartkartėmis užsiimti atsitiktiniu seksu.

Iš pradžių reikia pažymėti, kad atsitiktiniu seksu užsiima žmonės, kuriems rūpi vien fizinis, o ne emocinis pasitenkinimas. Dauguma žmonių mano, kad atsitiktiniam seksui stinga emocinių ryšių, kurie atsiranda užsimezgus savitarpio santykiams.

Seksas be jokių įsipareigojimų ir ryšių labai patrauklus atrodo vyrams, bet, kaip pamatysime, netinka moterims. Kai kurių šiandienos moterų elgesys sudaro iliuziją, neva jų atsitiktinio sekso motyvai panašūs į vyrų motyvus, bet jie tokie nėra.

Moteris atsitiktinio sekso poreikį vien dėl fizinio pasitenkinimo gali jausti tik tuo atveju, kai jos organizme yra didelis testosterono kiekis (tai būdinga mažiau negu 20 proc. moterų) arba kai patiria ovuliaciją ir jos kūnas ieško tinkamo vyro su geriausiais genais. Net šiose dviejose situacijose moteris vis tiek nepraranda giluminių sekso su nepažįstamuoju kriterijų.

Geisti vien fizinio sekso galima tik turint daug testosterono, o daugumai moterų tai pasitaiko retai. Vyrai visada turi daug testosterono. Moterų motyvai - kitokie. Išsamiau šiuos motyvus patyrinėsime kiek vėliau.

Lytinių santykių apibrėžimas

Kai tenka nuspręsti, ką iš tikrųjų reiškia “lytiniai santykiai” ir ar partneris jus išdavė ar ne, vyrai ir moterys pasitelkia skirtingus apibrėžimus.

Vyro požiūriu lytiniai santykiai yra fizinė veikla - nuo intymių prisilietimų iki lytinio akto. Tačiau moters supratimu, tai fizinė ir nefizinė veikla, kurioje dalyvauja partneris ir esama emocinio ryšio su kitu asmeniu. Šis apibrėžimas apima glamones, seksualinius prisilietimus, intymius elektroninius laiškus, net jei lytinio akto niekada nėra buvę.

Visi tyrimai rodo, kad vyrai seksualinį intymumą apibrėžia kaip bet kokią fizinę seksualinę veiklą, o moterys pabrėžia emocijų, atsidavimo ir savitarpio santykių reikšmę. Tai tik patvirtina pasakymą, kad vyrams seksas yra seksas, o moterys seksą laiko meilės išraiška.

Beveik visų tyrinėtojų ataskaitose yra pažymėta, kad vyrai labiau linkę užsiimti seksu be jokių jausmų. Vyrų norą ar nenorą užsiimtu su moterimi seksu nulemia vien fizinis jos patrauklumas.

Tuo tarpu moterų apsisprendimui įtaką daro daug veiksnių, tarp jų meilė, įsipareigojimas ir ištekliai - “Ar jis mane myli?”, “Ar jis nori toliau su manimi bendrauti?”, “Ar nėra kitos moters?” ir “Ar jis turi pinigų ir galimybių?”

Moters sprendimui mylėtis ar nesimylėti su vyru turi įtakos ir pažinties trukmė. Pavyzdžiui, mokslininkai nustatė, kad dauguma moterų pasvarstytų apie seksą su patraukliu vyriškiu, kurį pažįsta daugiau kaip penkerius metus. Vyrai laikui neteikia reikšmės - jie pasirengę seksui bet kuriuo atveju, nesvarbu, pažintis trunka penkerius metus ar penkias minutes.

Kodėl užsiimame atsitiktiniu seksu

Atsitiktinio sekso nauda vyrams evoliucine prasme yra gan paprasta - dauginimasis. Siekdami šio tikslo vyrai nori mylėtis su daugybe patrauklių moterų. Tai nereiškia, kad vyras taip ir elgsis, tai tik reiškia, kad jis jaučia norą taip elgtis.

Jei jis turėtų 50 merginų, kasmet galėtų susilaukti po 50 vaikų, o tai turi prasmę žvelgiant iš giminės išlikimo perspektyvos. Jei moteris turėtų 50 vaikinų, evoliuciniu požiūriu prasmės nebūtų, nes ji gali per metus susilaukti tik vieno palikuonio.

Kai kurių šiandienos moterų elgesys sukuria iliuziją, kad moterys ieško atsitiktinio sekso dėl tų pačių priežasčių kaip ir vyrai. Tokios moterys pasigeria, elgiasi agresyviai ir užgauliai, keikiasi, kabina vyrus ir leidžiasi į vienos nakties nuotykius. Jų veiksmai atrodo panašūs į vyrų, bet motyvai labai skiriasi.

Praeities ir dabarties moterys dalyvauja atsitiktinio sekso nuotykiuose dėl keturių pagrindinių priežasčių, kurias detaliau dabar ir aptarsime.

Savigarbos problemos

Atsitiktinis seksas ir romanai leidžia moteriai patikrinti savo “rinkos vertę” ir taip įvertinti savo kaip partnerės geidžiamumą dabartinėje rinkoje.

Kalbant protėvių kalba, ši informacija jai svarbi dėl to, kad, nesužinojusi savo tikrosios vertės, kartais nenusileistų iki mažiau apsirūpinusio partnerio, negu iš tikrųjų galėtų gauti. Jei ji save pervertintų, iš pradžių galėtų patraukti vyro dėmesį, tačiau ilgainiui šis suvoktų žemą moters vertę ir imtų dairytis aukštesnę vertę turinčių moterų.

Moterys, kurių partneriai jas apgaudinėja, dažnai ieško atsitiktinio sekso kaip būdo susigrąžinti savigarbą, atkuri savo poravimosi vertę. Kitaip tariant, tos moterys stengiasi sužinoti kitą nuomonę. Kartais jos tiesiog suvedinėja sąskaitas.

Vertinimas, ar vyrai tinka ilgalaikiams santykiams

Atsitiktinio sekso susitikimai taip pat leidžia moteriai įvertinti vyro kaip ilgalaikio partnerio arba sutuoktinio galimybes. Atsitiktinis susitikimas teikia moteriai progą patikrinti vyro patrauklumą, suderinamumą, išteklius, dosnumą ir galimybes įsipareigoti.

Kitaip tariant, ji įkiša jam į burną termometrą ir pamatuoja jo temperatūrą. Tačiau moterys, kitaip nei vyrai, prieš pradėdamos atsitiktinius santykius, pasidomi esamais vyro ryšiais su kitomis moterimis, jo polinkiu į paleistuvystę, o tai rodo, kad jas domina jo kaip ilgalaikio sutuoktinio potencialas.

Vyrai moters paleistuvavimą ir jos esamus ryšius su kitais vyrais vertina kaip privalumus, nes jie daro ją prieinamesnę, o jeigu ji dar ir ištekėjusi, tai nereikalaus jo įsipareigoti.

Naudos siekimas

Šį aspektą geriau suprasti leidžia žvilgsnis į Amazonėje, Borneo ir Afrikoje tebegyvuojančias medžiotojų ir maisto rinkėjų visuomenes. Ten moterys už atsitiktini seksą prašo dovanų - maisto, papuošalų, kriauklelių ir tabako, kitaip tariant, greitų išteklių.

Deividas Bussas pastebėjo, kad moterys atsitiktinių seksualinių santykių pradžioje nori daugybės dovanų, pinigų, ekstravagantiško gyvenimo sąlygų ir kitokio dosnumo, bet darosi gerokai kuklesnės, jei nori ištekėti.

Gentinių visuomenių, kur maistas padalijamas visiems, moterys dukart dažniau linkusios ieškoti atsitiktinių santykių, nes pagrindiniai ištekliai tiekiami bendrai.

Geresnių genų ieškojimas

Ketvirtoji priežastis, dėl kurios moterys leidžiasi į atsitiktinius sekso nuotykius, yra geresnių genų savo vaikui paieškos. Naujos kartos puoselėjimo atžvilgiu labai prasminga moteriai norėti vyro ne tik su gausiais ištekliais, bet ir su geriausiais įmanomais genais jos palikuonims.

Kuo geresni vaiko genai, tuo didesnė tikimybė, kad vaiko gyvenimas bus turtingesnis, sveikesnis, kad užaugęs jis bus patrauklus gausesniems, geresniems partneriams ir bus laimingesnis. Žmona nori vyro, kuris kasdien ją globotų, saugotų ir uždirbtų pinigų, bet jai norisi ir kokybiškesnių kito vyro genų.

Geresnių genų ieškojimas išryškėja maždaug tryliktą-penkioliktą menstruacinio ciklo dieną, kai vyksta ovuliacija ir kūnas reikalauja genų, suteiksiančių jos palikuoniui geriausią išlikimo galimybę.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
N.
2012-08-29 08:26:44
Manau esu iš tų "mažiau nei 20 proc.", kuriai kaip ir vyrams reikia atsitiktinio, nieko už tai nesitikint ir neišvedžiojant. Tiesiog noriu sekso, nes man jis teikia malonumą :) Todėl galėčiau pasimylėti ir po 5 min.. ir kitą dieną tai pamiršti ir ieškoti kitų potencialių kandidatų pasitenkinimui..:)
Liuka
2011-01-04 14:45:07
O tu Pasimetes kaip lopas ir moki tom "kurvom" :DDDDD arba su rankele darbuojiesi ::D
pasimetes
2010-12-11 19:27:58
o kur seksas del malonumo... taip ir nepapuole i jokia kategorira, bet zodziu visos moterys nori dovanu uz seksa, vienos maisto, kitos kailiniu, trecios masinos... zodziuvisos kurvos