• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dar kartą apie Kamasutrą (I dalis) (N-18)  2 

Autorius: Violeta Šiugždytė
2010-11-15 09:00:00

Dar kartą apie Kamasutrą (I dalis) (N-18)
Jupiterimages.com

Įspėjame: šiame straipsnyje pateikiama informacija gali daryti neigiamą poveikį nepilnamečiams.

 

Erotiškos, egzotiškos ir akrobatiškos, kvapą gniaužiančios, strėnas laužančios “Kamasutros” pozos šimtus metų jaudina skaitytojus. Be sekso gimnastikos šiame mene apstu senovinės išminties, praversiančios bet kuriai porai.

 

Kas yra Kamasutra?

 

Originaliąją Kamasutrą trečiajame amžiuje Indijoje parašė žmogus, vardu Vatsjajana Mala. Ji buvo be paveikslėlių, o tekstas pateiktas sanskrito sutromis - trumpomis, glaustomis frazėmis, skirtomis mokytis mintinai. Apie Vatsjajaną žinoma tik tiek, kad jo motyvai buvo patys kilniausi - pasak jo paties, Kamasutrą jis sukūrė “būdamas tyras ir pasinėręs į giliausią meditaciją”.

 

Kur kas daugiau žinoma apie du britus, XIX amžiuje išvertusius Kamasutrą į anglų kalbą. Tai seras Ričardas Frensis bartonas ir Forsteris Ficdžeraldas Arbetnotas. Jų vertimas skatino domėtis senoviniu tekstu. Tyrinėtojas, rašytojas ir kariškis Bartonas bei buvęs valstybės tarnautojas ir vertėjas Arbetnotas kėlė sau tikslą grąžinti prabėgusių amžių erotikos išmintį šiuolaikiniam žmogui. Dėl represinių to meto pažiūrų tai buvo nelengva užduotis.

 

Bartonas ir Ficdžeraldas žinojo, kad Kamasutra - ne vienintelis sekso vadovėlis, atkeliavęs iš Azijos per šimtus metų. Dar vienas indų kūrinys apie meilę Anangaranganga, XV amžiuje parašytas Kalanos Malos, siekė “apsaugoti žmones, kad tuščiai nešvaistytų savo gyvenimo ir meilės” dėl dieviškųjų meilės meno malonumų neišmanymo.

 

Atviresnė seksualumui ir laisvesnė XX amžiaus septintojo dešimtmečio atmosfera reiškė, kad Kamasutra pagaliau išeis į dienos šviesą, ir nuo tol žmonės su džiaugsmu pasinėrė į jos siūlomus malonumus.

 

Neregimoji Kamasutra

 

Nors Kamasutra visame pasaulyje garsi savo egzotiškų ir žaismingų pozų reputacija, joje kalbama ne vien apie seksą. Vadovą sudaro septynios knygos, o seksas išsamiai aptariamas tik vienoje jų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
-
2010-11-23 19:45:55
tai kad ji jau lb lb lb seniai yra :d
Agentas29
2010-11-22 20:12:55
Manau saunu,kad atsirado kamasutra.