• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dingo geismas... Kaip jį susigrąžinti?  1 

2009-05-20 15:14:00

Dingo geismas... Kaip jį susigrąžinti?
respublika.lt; Jupiterimages nuotr.

Jei partneriai nesijaučia saugūs - fiziškai ar psichologiškai, apie seksą negali būti nė kalbos: tuomet rūpi ne jis, bet savigyna. Gindamiesi mes giname savo įsitikinimus, dažnai - išankstinius nusistatymus: ir nuo kitų, ir nuo savęs. Todėl pirmiausia pasikalbėkite, išsiaiškinkite. Vienintelis kelias sužinoti, ko nori kitas, - išgirsti tai iš jo paties.

Kai partneris negali padėti

Geismui dingus pirmiausia reikia pagalvoti, ar tai nesusiję su sveikata. Seksualinės disfunkcijos dažnai yra fizinės ar psichinės negalios atspindys. Būtina specialisto pagalba, nes abipusiai kaltinimai, priekaištai, dėmesio stoka ir bendra įtampa gali baigtis drama.

Iš anksto pasmerkta žlugti santuoka, kurioje du žmonės nejaučia vienas kitam fizinio potraukio. Bet ne paslaptis ir tai, kad skandalas dažnai baigiasi lovoje. Tai labai paplitęs būdas normalizuoti santykius. Dažnai skandalas - meilės, dėmesio reikalavimas ir tuo pat metu nuoskauda. Vyras gali perskaityti ir tarp eilučių: “Nemyli tu - pamils kas nors kitas”. Čia jau labiau panašu į grasinimą.

Seksas dingsta kartu su iliuzijomis

Santuoka yra dinamiškas procesas - su pakilimais ir nuopuoliais, krizėmis. Viena pirmųjų - kai geriau pažinus vienas kitą išsisklaido iliuzijos. Partnerio seksualinis patrauklumas ima blėsti, seksas virsta formalumu, varginančia pareiga. Juk nusibosta kas rytą valgyti kiaušinienę, nors tai nereiškia, kad dingo apetitas.

Aistra - tai ne tik seksas, bet dar ir smalsumas, domėjimasis gyvenimu, atkaklus tikslo siekimas. Ar nuogas seksas teikia malonumą? Aišku, ne. Malonumas neatsiejamas nuo atradimų, susitikimų, draugų, kelionių. Bet kai aistra užgęsta, gyvenimas netenka spalvų, o dažnai ir prasmės.

Ką daryti?

Kaip elgtis, kai nuobodulys prislegia sunkia našta? Gal kurį laiką pagyventi skyrium? Bet tai žingsnis atgal. Geriau eiti į priekį ir kurti santykius. Tai reiškia, kad galima išbandyti įvairius vaidmenis - būti žmonai ir broliu, ir draugu, ir vyru, ir meilužiu, ir tėvu. Juk jis gali joje įžvelgti tai, ko net ji pati nežino.

Svarbiausia - “neįstrigti”


Kartais santykiai pablogėja gimus vaikui. Taip nutinka todėl, kad moteris prisiima motinos vaidmenį ir kratosi kitų vaidmenų. Motinystės instinktas ją užvaldo, ir seksualinis patrauklumas dingsta. Jei vienas iš poros savo pašaukimą suformuluoja dviem žodžiais - “būti gimdytoju”, sekso anksčiau ar vėliau neliks.

Deserto galima ir atsisakyti

Pasitaiko, kad brandūs sutuoktiniai mylisi retai, kartą per mėnesį, bet jų santykiai puikūs, sveikata - irgi. Išgyventi dėl pailgėjusių pauzių tikrai neverta, nes ir reklama, ir žiniasklaida daug ką hiperbolizuoja, iškraipo. O gal jūsų seksualinė energija transformavosi į kitą - kūrybą, darbą, vaikų ar anūkų auklėjimą. Tai normalu. Bręsdami mes imame kitaip žiūrėti į daug ką. Kartais brandus žmogus sugeba atsisakyti deserto, nors jaunystėje tai atrodė neįmanoma.

Seksualiausias organas - galvoje

Pasaulinė seksologų asociacija taip aiškina aistros ištakas: stebindami vienas kitą, mes atgaiviname geismą ir neleidžiame jam užgesti. Artimiems santykiams palaikyti būtina gerai pažinti vienam kitą, tačiau tuo pat metu reikia pasilikti kokią slaptą kertelę, asmeninę erdvę, mokėti sukurti itin intymių akimirkų, pavyzdžiui, netikėtai pradžiuginus mylimą žmogų gėlių puokštele ar gera knyga. Pasak prancūzų, labai sveika būti šiek tiek paslaptingam. Tačiau nuolatinė kaita - ne panacėja, ir ji gali nusibosti. Tai bus veiksminga tik tuomet, jei ir kitas partneris stengsis palaikyti paslaptingumo atmosferą ir dalyvauti žaidime. Geismas gimsta galvoje, ir tik nuo jūsų priklauso, kokia forma jis pasireikš.

Istoriją pakeitę sekso skandalai

Kanadietis žurnalistas Normanas Websteris didžiausius politinius  sekso skandalus surikiavo chronologine tvarka, nesiimdamas vertinti,  kokių pražūtingų žmonijos civilizacijai padarinių jie galėjo sukelti.

I a. prieš mūsų erą. Kleopatra sugundo Gajų Julijų Cezarį, o vėliau ir Marką Antonijų, ir šie pameta dėl jos galvą. Romai gresia krachas, tačiau Oktavianas Augustas išgelbsti imperiją. Egipto karalienė žūva nuo gyvatės įkandimo.

 XVI a. Henrikas VIII Tiudoras nutraukia santykius su Romos katalikų bažnyčia, atsisakiusia anuliuoti Anglijos karaliaus santuoką su Kotryna Aragoniete, kad galėtų vesti Anne Boleyn. Šis konfliktas tapo lūžiu Europos ir krikščionių tikėjimo istorijoje. Beje, Henrikas VIII buvo vedęs 6 kartus. Jo žmonų gyvenimo istorijas anglų moksleiviai moka nusakyti keliais veiksmažodžiais: “Išsiskyrė - pasmerkė myriop - mirė - išsiskyrė - mirė ne sava mirtimi - pergyveno jį”.

 XVIII-XIX a. Thomas Jeffersonas, Nepriklausomybės deklaracijos autorius ir 3-iasis JAV prezidentas, susilaukė vaikų ne tik su teisėta žmona, bet ir su namuose patarnavusia verge Sally.

1937 metai. Edvardas VIII, Didžiosios Britanijos ir Airijos karalius, atsisakė sosto, kad galėtų susituokti su mylimąja Wallis Simpson. Ryžęsis šiam žingsniui įsimylėjėlis pareiškė: “Manau, kad neįmanoma vykdyti karaliaus pareigų be mylimos moters pagalbos ir paramos”. Tai pats gražiausias ir tauriausias sekso skandalas, jei šią meilės istoriją apskritai galima priskirti jų kategorijai.

1947 metai. Jawaharlalo Nehru, būsimojo Indijos premjero, ir Edwin, britų ambasadoriaus lordo Maunbatteno žmonos, romanas. Galbūt ši meilės intriga turėjo didelės įtakos politinei padėčiai, kai Britų Indija skilo į dabartinę Indiją ir musulmoniškąjį Pakistaną.

1963 metai. Didžiosios Britanijos karo ministras Johnas Profumo suklupo dėl trumpalaikio romano su 19-mete manekene Christine Keeler, kuri tuo metu buvo sovietų atašė ir žvalgo kapitono Ivanovo meilužė. Šis ryšys kainavo ministrui karjerą.

1966 metai. Kanados gynybos ministras Pierre Sevigny atsistatydino po ilgamečio skandalo, kilusio dėl jo romano su demokratinėje Vokietijoje gyvenusia prostitute Gerda Mansinger.

1998 metai. Zimbabvės prezidentas Canaanas Banana buvo nuteistas 10 metų kalėti už pavaldinio išžaginimą. Ironizuodamas žurnalistas pasiūlė tokią antraštę: “Banano išprievartautas žmogus”.

1998-2001 metai. Garsusis sekso skandalas JAV prezidento Billo Clintono ovaliniame kabinete, kur valstybės vadovą pamylėjo Baltųjų rūmų darbuotoja Monica Lewinsky. “Pasaulis suraukė nosį, prisiminęs istorijas apie sperma išterliotą suknelę ir cigarą, panaudotą ne pagal paskirtį”, - taip tuos įvykius pakomentavo žurnalistas.

Publikacijos autorius pripažįsta, kad jo sąrašas toli gražu neišbaigtas. Pavyzdžiui, jis neįtraukė JAV prezidento Johno Kennedy ir žymios aktorės Marilyn Monroe romano, nes ši istorija esą “labai miglota”.

Šiame sąraše neatsirado vietos ir Izraelio prezidentui Moshe Katsavai, kaltinamam savo buvusios pavaldinės išžaginimu. Posto prezidentas jau neteko. Pasibaigus teismo procesui ir ši pavardė dar gali užimti deramą vietą tarp garsiausių politinių sekso skandalų žmonijos istorijoje.
 
Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
a
2010-01-15 01:02:55
b