• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Erotomanija - padidėjęs lytinis potraukis

2009-05-22 08:00:00

Erotomanija - padidėjęs lytinis potraukis
lsveikata.lt; Jupiterimages nuotr.

Erotomanija pasireiškia lytinių aktų dažnumu bei įvairumu arba ypatinga seksualine galia. Vyrų erotomanija vadinama satyrizmu, o moterų - nimfomanija. Seksologai teigia, kad kraštutiniais atvejais ji reiškiasi ilgalaike skausminga erekcija, kuri atsiranda net dėl visai neseksualinių dirgiklių. Erotomano lytinis aktas su vienu ar net keliais partneriais dažnai nepatenkina seksualinių poreikių.

Dauguma seksologų tvirtina, jog pasakyti, kas yra normalus lytinis potraukis, neįmanoma - tai sąlygiška sąvoka, be kita ko, priklausanti nuo socialinėje aplinkoje vyraujančių papročių. Nuo tos sąlygiškos normos į vieną pusę nukrypsta padėjusio, o į kitą - sumažėjusio seksualumo žmonės. Abi tas grupes galima laikyti patologinėmis, tačiau kiekvienu atveju tuos nukrypimus reikia vertinti individualiai - jei asmenybės struktūra ir socialinė žmogaus elgsena nesutrikusi, lytinio potraukio nukrypimai nuo normos nelaikytini erotomanijos pasireiškimu.
 
Pavyzdžiui, žmonės, gyvenantys intensyvų seksualinį gyvenimą, tačiau kartu energingai ir sėkmingai dirbantys, normaliai bendraujantys, nejaučia jokių nepatogumų dėl padidėjusio seksualumo, jis tiesiog išreiškia žmogaus gyvybinę energiją. Padidintas seksualumas erotomanija laikytinas tada, kai būtinybė patenkinti seksualinį poreikį į šalį nustumia visas kitas gyvenimo sritis ir dėl to atsiranda socialinių, profesinių ir kitų problemų.
 
Antras svarbus erotomanijos rodiklis - asmenybės pakitimai.

Jei lytinis aktyvumas tampa vienintele egzistencijos praturtinimo forma, nors žmogus gali reikštis ir kitose gyvenimo srityse, erotomanija laikoma nervine.

Jos priežastimi, be paties padidėjusio lytinio potraukio, gali būti netikrumas, netikėjimas savo seksualinėmis galimybėmis.

Šį netikrumą siekiama įveikti nuolat ieškant naujų partnerių ir stengiantis kuo dažniau lytiškai santykiauti - taip ir sau pačiam ir aplinkiniams norima įteigti asmenybės vertingumą, kompensuoti menkavertiškumo pojūtį.

Daugelis erotomanų pasiekę naują seksualinę “pergalę” skuba pasigirti pažįstamiems.

Erotomanija dažnai serga žmonės, dėl objektyvių priežasčių negalintys normaliu būdu patenkinti lytinio potraukio, ji gali atsirasti ir dėl fiziologinių bei psichinių ligų, ją gali sukelti ir piktnaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus