• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Geras seksas - gera sveikata

2009-05-25 08:02:00

Geras seksas - gera sveikata
lsveikata.lt; Jupiterimages nuotr.
Reguliarūs lytiniai santykiai ne tik teikia malonumą, bet ir stiprina sveikatą. 

Įrodyta, kad reguliarus seksas: 

Stiprina širdį ir kraujagysles

Orgazmo metu kraujospūdis gali pakilti iki 160/120, pulsas gali siekti 160 tvinksnių per minutę - o tai puiki treniruotė širdžiai! Taip pat širdies raumenį treniruoja papildoma estrogenų dozė (moterims), kuri išsiskiria į kraują lytinio akto metu. Taigi seksas - gera infarktų ir insultų profilaktika. 

Mažina cholesterolio kiekį kraujyje

Lytinių santykių metu ypač padidėja hormono estrogeno kiekis organizme, o jis yra didžiulis cholesterolio priešas. 

Mažina svorį

Mylintis labai padidėja aktyvinantis angliavandenių apykaitą hormono kortizolio kiekis, todėl vidutinio 3-4 minučių trukmės lytinio akto metu sudeginama maždaug tiek pat kalorijų, kiek 10 minučių važiuojant dviračiu. Jei nesustojama ties misionierių poza, tai galima ne tik numesti svorio, bet ir sustiprinti klubų, sėdmenų, rankų bei krūtinės raumenis. 
Palengvina priešmenstruacinį sindromą ir slopina mėnesinių skausmą

Reguliarūs lytiniai santykiai sutvarko sutrikusį hormonų balansą, kuris ir sukelia PMS. Be to, per orgazmą išskiria didelė dozė endorfinų ir oksitocinų, kurie stipriai malšina skausmą ir palengvina skausmingų mėnesinių metu atsirandančius sunkumo pojūčius.

Saugo nuo peršalimo

Reguliariai besimylinčių žmonių kraujyje aptikta 30 proc. daugiau imunoglobulinų, kurie stiprina imuninę sistemą ir saugo organizmą nuo peršalimo ir kitų infekcinių ligų. 

Stiprina šlapimo pūslę

Lytinis aktas - puiki šlapimo pūslės raumenų mankšta, sauganti nuo cistitų ir kitų šlapimo sistemos ligų. 

Gerina miegą

Lytinis aktas, jo metu pasiektas orgazmas yra ne tik fiziologinė, bet ir stipri psichologinė iškrova, o didelės deguonies ir endorfinų dozės veikia kaip raminamieji ir migdomieji. 

Ilgina gyvenimą

Anglų mokslininkai pateikė studiją, kurioje įrodyta, kad besimylintieji kas antrą dieną gyvens vidutiniškai 10 metų ilgiau negu tie, kurie mylisi tik kartą per savaitę, nes kiekvieno orgazmo metu susitraukiant raumenims, išsijudina visas organizmas ir dėl to iš jo pašalinami patogeniniai mikroorganizmai, kurie sukelia infekcijos židinius.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus