• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Geriausias laikas mylėtis

Autorius: respublika.lt
2009-08-03 08:00:00

Geriausias laikas mylėtis
Jupiterimages nuotr.

Tu nori, o ji - ne? Seksologai jau seniai pastebėjo, kad sekso teikiamas malonumas priklauso nuo paros laiko. Įvairiais tarpsniais moteris tas pačias glamones priima skirtingai nei vyras, taigi būtų neprošal žvilgtelti į laikrodį ir pagalvoti, ko gali tikėtis tiek iš savęs, tiek iš savo stirnaitės būtent tą akimirką.

6.00-8.00

Ji. Net jei moteris jau pabudusi, jos organizmas dar nepasirengęs seksui. Melatonino (miego hormono) lygis kraujyje pamažu mažėja, o kūno temperatūra dar nepakilo (naktį ji šiek tiek nukrinta). Nors kartais labai malonu pabusti meilės akto metu. Svarbiausia, kad partneris neskubėtų, leistų pabusti, neskubriai glamonėdamas.

Jis. Dauguma vyrų būtent tomis valandomis yra seksualiai aktyviausi, testosterono lygis kraujyje dabar maksimalus. Jis turi sukaupti jėgų prieš prasidedant naujai dienai. Bet jis nenusiteikęs ilgoms glamonėms. Greitas seksas - štai ko jam labiausiai reikia.

8.00-10.00

Ji. Galutinai pabudo ir pasirengusi seksui. Jos kraujyje endorfinų (džiaugsmo hormonų) kiekis maksimalus, tad susijaudinti daug laiko nereikės.

Jis. Jau nusiteikęs dirbti. Testosterono kraujyje sumažėjo, jo kiekis normalus, tad dabar išjudinti mylimąjį gana sudėtinga.

10.00-12.00

Ji. Visi skonio receptoriai paaštrėję. Kaip tik dabar seksas gali suteikti didžiausią malonumą.

Jis. Pats minčių aktyvumas, todėl, užuot mylėjęsis, jis gali valandų valandas apie tai samprotauti, bet vargu ar pats rodys aktyvumą.

12.00-14.00

Ji. Aktyvumas pasiekia aukščiausią ribą, bet su seksualumu tai nesusiję. Tomis valandomis moteriai sunku atsipalaiduoti ir visą dėmesį skirti seksui. Antra vertus, jei ji nusiteikusi pasirūpinti mylimojo seksualiniu švietimu, neverta gėdytis.

Jis. Nuotaika žaisminga, džiaugsmo hormonų lygis maksimalus, todėl jis nori kažko neįprasto, net ekstremalaus, ir su malonumu priims visas partnerės idėjas.

14.00-16.00

Ji. Organizmas maksimaliai pasirengęs pradėti kūdikį, bet ilgoms glamonėms ji nepasirengusi. Greitas, net šiurkštokas seksas - štai ko dabar reikia. Tomis valandomis suaktyvėja uoslė ir svarbiausia jai - kad vyras maloniai kvepėtų.

Jis. Maždaug ketvirtą valandą dienos vyro organizmas gamina geriausią spermą, todėl pats laikas pratęsti giminę, jei apie tai galvojate.

16.00-18.00

Ji. Aktyvumas mažėja. Dauguma moterų tomis valandomis nepasirengusios džiuginti aktyviomis glamonėmis, bet mielai priima jas iš partnerio.

Jis. Pasirengęs mūšiui, nors ilgos preliudijos ir neplanuoja. Jam būtina atsikratyti nuovargio ir neigiamos energijos, todėl viskas, ko galima tikėtis - greitas seksas.

18.00-20.00

Ji. Būtina papildyti energijos stygių, todėl neverta atsisakyti vakarienės. Ir negalima užmiršti mylimojo skrandžio, antraip jis neturės jėgų seksualiniams žaidimams. Tuo metu labai paaštrėja klausa - ji pasirengusi klausytis ilgų meilės prisipažinimų ir komplimentų.

Jis. Vyras nenusiteikęs seksualiniams žaidimams. Dabar jis gali galvoti tik apie tai, kaip numalšinti alkį ir pailsėti po vakarienės. Visas jėgas organizmas eikvoja maistui suvirškinti. Nors pakviestas į lengvą banketą lovoje jis vargu ar atsisakys.

20.00-22.00

Ji. Pats laikas ilgam seksui. Ji kupina jėgų (jei neatsisakė vakarienės) ir pasiryžusi imti iniciatyvą į savo rankas. Pats metas eksperimentuoti lovoje.

Jis. Veržiasi mūšin ir pasirengęs tenkinti bet kokį jos norą. Tuo metu abiejų seksualinės valandos visiškai sutampa.

22.00-0.00


Ji. Artėjant vidurnakčiui labai padaugėja melatonino, organizmas pamažu užmiega, net jei gulamasi vėlai. Todėl dabar moters juslumas sumažėja ir partneriui sunku ją išjudinti. Bet tuo pat metu paaštrėja romantiški jausmai, kai norisi tiesiog susikibti rankomis, apsikabinti, bučiuotis ir - nieko daugiau.

Jis. Maksimaliai atsipalaidavęs, bet dar nemiega, todėl dabar nusiteikęs ilgoms glamonėms. Kad geriau užmigtų, jam būtina išlieti energijos perteklių. Seksualiniai žaidimai tam tinka geriausiai.

0.00-6.00

Ji. Organizmui reikia poilsio, bet juk mylėtis galima ir snaudžiant. Beje, labai daug moterų, anksčiau nepatyrusių orgazmo, būtent tokios būsenos jaučią didžiausią pasitenkinimą. Taip yra todėl, kad miegodamos jos geba visiškai atsipalaiduoti. Svarbiausia, kad partneris nemiegotų.

Jis. Stipriai miega ir pabudinti jį be galo sudėtinga.

Niekieno nepažadinta moteris

Moters seksualumą veikia ne tik valandos, bet ir daugybė kitų veiksnių - paveldimų ir biologinių, santykiai šeimoje, auklėjimas, tėvų pavyzdys, psichikos traumos ir t.t. Vienas dažniausių moterų nusiskundimų (40 proc.) - nesugebėjimas patirti orgazmo. 17 proc. reguliariai lytinį gyvenimą gyvenančių moterų nežino, kas tai yra.

Žinoma, šie skaičiai neatspindi realios padėties, nes daugelis moterų net nesikreipia į seksopatologą, be to, jų seksualumas įvairiais gyvenimo etapais skiriasi. Yra tokių, kurios visą gyvenimą turėjo tik vieną partnerį, bet yra ir tokių, kurioms meilužių netrūko, jos galėjo lyginti jų sugebėjimus, pajėgumą, savo potyrius ir pan.

Tačiau moters seksualinis šaltumas anaiptol nereiškia patologijos. Daugeliu atvejų tai nenormalių santykių su partneriu padarinys. Jei žmonės susituokė iš išskaičiavimo ar verčiami tėvų, o gal aplinkybių, moteris vyrui jaučia ne meilę, o neapykantą, panieką ar bent jau abejingumą. Ir stengiasi vengti artumo.

Dar viena dažna priežastis - nepakankama vyro potencija, neteisingas lytinis auklėjimas, kuris itin dažnas, kai duktė gyvena tik su motina. Dažnai laimės santuokoje neradusi motina įskiepija dukrai neigiamą požiūrį į vyrus ir į seksą. Panašiai nutinka, jei motina ištvirkauja, geria, dažnai keičia partnerius. Subrendusi duktė neretai vengia intymumo ir lieka viena.

Kai kurios moterys orgazmą gali pasiekti tik pačios stimuliuodamos savo erogenines zonas, tačiau jos tvardosi būgštaudamos, jog vyrui tai gali atrodyti kaip ištvirkavimas.

Kartais lytinio šaltumo priežastimi tampa pirmalaikis vyro sėklos išsiveržimas. Skausmas prarandant nekaltybę, baimė, pasidygėjimas šiurkščiu partnerio elgesiu gali ilgam įsispausti moters sąmonėje ir ji nejus orgazmo suartėdama, tik atliks santuokinę pareigą.

Kartais vadinamosioms šaltoms moterims pakanka vieno lytinio akto kartą per 2-4 mėnesius. Iš tikrųjų frigidiškų moterų labai nedaug. Kur kas daugiau seksualiai nepažadintų. Ir dauguma atvejų dėl to kaltas vyrų elgesys.
 
Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus