• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kam reikalingas seksas su robotu?  8 

Autorius: Benas DRAUGELIS, republika.lt
2009-12-07 08:10:00

Kam reikalingas seksas su robotu?
jupiterimages nuotr.

Net 87 proc. Kanados studentų, kaip rodo neseniai atlikta apklausa, yra išbandę seksą internetu. O nuo jo visai netoli iki sekso su robotu.

Po sunkios dienos, praleistos darbe, riedi elektromobiliu į namus. Išsispyręs iš savaime nusiblizginančių batų eini į virtuvę, kur automatinė orkaitė, kuri tuo pat metu yra ir šaldytuvas, jau paruošė tau vakarienę (užsakymą internetu persiuntei dar dieną, iš darbo). Na, o paskui tavęs laukia šiltas patalas, ten prieš užmigdamas atliksi tą patį, ką ir bet kuris kitas tavo gyvenamojo laikotarpio viengungis, - pasimylėsi su meiluže robote.

Fantastika? Anaiptol. Šį scenarijų kai kurie ekspertai laiko ne tik realiu, bet ir neišvengiamu: ištikimos, patyrusios nuo pirmosios akimirkos, kai jas įjungi, bet kokiems eksperimentams pasirengusios elektroninės draugės taps rimtomis analogų iš kūno ir kraujo konkurentėmis.

Bet prieš kišdami laidą į elektros lizdą turime atsakyti į keturis pagrindinius seksualios robotų technikos klausimus.

Kam reikalingas seksas su robotu?

Turbūt žmonių rasei. Juk mes jau seniai stengiamės sukurti savo antrininkus. Mechaniniai žmonės buvo madingas žaisliukas jau XVIII a., ir tą puikiai žinojo to meto aristokratai. O holografinė meilužė iš “Šeštosios dienos” - viena įsimintiniausių šio filmo akimirkų. Žmonija negaili jėgų ir lėšų sekso pramonei, ir tai įtikinamas įrodymas, jog žmonės pasirengę nertis iš kailio dėl savo malonumų. Namų ūkio darbus atliekančių naudingų robotų jau sukurta per 4 mln. Kodėl gi mašina, tvarkanti namus ir pjaunanti žolę, negalėtų padirbėti ir miegamajame?

Sekso reikmenų parduotuvių asortimentas - jau seniai ne vien strypai ir angos, tai sudėtingi technologiniai įrenginiai, galintys mokytis, naršyti po internetą ir kartoti pornoaktorių iš ekrane demonstruojamų filmų judesius. Šis verslas klesti, tad galima neabejoti, kad atsiradus naujiesiems robotams sekso pramonės pajamos padidės keliais nuliais. O juk pinigai - pagrindinis pažangos variklis.

Ar robotai pakeis moteris?

“Žmonės mylėsis su robotais net tuomet, jei iš pradžių tai bus paprasti mechanizmai, atliekantys pagrindinius veiksmus”, - sako profesorius Henrikas Kristensenas, Džordžijos technikos universiteto (JAV) naujos programos direktorius. Iš pradžių robotų seksas gali būti puiki išeitis vienišiems, uždariems ar ligotiems žmonėms, bet ne visai visuomenei. “Tačiau ilgainiui dirbtinio intelekto tyrinėtojai, be abejonės, sukurs deramą mechaninį partnerį, ir galiausiai žmones kaustantys dvasiniai barjerai išnyks, - sako Deividas Levis (David Levi), dirbtinio intelekto ekspertas, knygos “Meilė ir seksas su robotais” autorius. - Kai žurnalai ims spausdinti straipsnius, kurių turinį galima suformuluoti maždaug taip: “Mylėjausi su robotu, ir tai buvo kažkas nepaprasta”, dauguma žmonių neliks nuošaly”. Netikite? O juk net 87 proc. Kanados studentų, kaip rodo neseniai atlikta apklausa, yra išbandę seksą internetu. O nuo jo visai netoli iki sekso su robotu.

Ar mes juos įsimylėsime?

Ar robotai suvirpins mūsų širdis taip pat, kaip kūnus? Greičiausiai taip. Dar 1966 metais Džozefas Veizenbaumas (Joseph Weizenbaum) įrodė, kad visai realu prisirišti prie roboto. Jo programa “Eliza”, sukurta imituoti pokalbiams su atidžia ir tavim besidominčia moterimi, pademonstravo, kad vyras gali nuoširdžiai simpatizuoti net paprastam tekstui ekrane.

Mergina, su kuria linksma, kuri užprogramuota tave mylėti ir dar, be visa ko, yra simpatiška, jautri tavo norams, tikrai patiks - tuo nėra ko abejoti. Taigi visiškai įmanoma, kad praeis ne tiek jau daug laiko, ir Žemėje pirmąkart bus užregistruota santuoka su robotu. Jau net įvardyta labiausiai tikėtina tokios ceremonijos vieta. Pasak D.Levio, apie 2050 metus liberaliausios JAV valstijos, tarkim, Masačusetsas, tam jau bus pribrendusios.

Vis dėlto seksas su robotais tik papildys įprastą seksą, o ne pakeis gyvas partneres. Ir tuomet vietoj įprastos frazės: “Brangusis, ne šiandien, man skauda galvą” nuskambės: “Brangusis, man skauda galvą, kodėl tau nepasinaudojus robotu?”

Kodėl jų dar nėra

Priežasčių trys: medžiagos - liečiamas robotas turi kelti tokius pačius pojūčius kaip gyvas žmogus; intelektas - robotui reikalingas bent jau primityvus protas, kad būtų galima žengti žingsnį nuo guminės lėlės iki anekdotų herojės blondinės; unifikacija - kol paskiri komponentų gamintojai nesusitars dėl bendrų standartų (kaip pavyko padaryti su kompiuteriais), sukurti masiniam pirkėjui prieinamo produkto nepavyks. Bet dėlionės detalių vis daugėja.

Jau turime sintetinę odą, kuri “jaučia” spaudimą, bet dar nereaguoja į drėgmę ir temperatūrą; atsirado androidų, kartojančių elementarią mimiką ir gebančių suregzti paprasčiausią dialogą, taip pat įkurta FAST (Sekso technologijų diegimo forumas) organizacija, kurios tikslas - sujungti įvairių šalių kompanijas, gaminančias sekso techniką.

Viso to dar nepavadinsi vientisu organizmu, bet laukti liko nedaug: Sekso ir žmogaus reprodukcijos tyrimo instituto prie Indianos universiteto direktorė Džulija Heiman (Julia Heiman) žada, kad pirmosios dėžės su sekso robotais parduotuvių lentynose pasirodys 2016 metais.
 
Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius / Brigita"

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Kubilius
2010-01-04 06:54:52
matosi,kad straipsnį rašė vyras-net užsiduoti klausimą-ar robotai pakeis vyrus nesugeba....
Cahata
2010-01-04 01:34:38
cia dar pinigo blem reik :D as viska supaprastinciau LD cdromo durelese skyle kompaktini diska vazelinu itept :D ir lai sukas :D gal uzpatentuot reiktu o cia internetu robotai :D keep it simple :D
.
2009-12-31 00:06:12
Nu seip geriau negu pas kurwas eit :) ir seip zmona dar apgaudinet butu galima ir ta gal wisai nepyktu :D tik batareikas atimtu :D bet lietuvoj nelabai kas ir tures, nes cia kaina sito daikto bus kai geros masinos..