• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Karšta ir seksualu, arba kas yra jogazmas  1 

Autorius: Balsas.lt
2012-02-24 17:30:00

Karšta ir seksualu, arba kas yra jogazmas
freedigitalphotos.net

Knygos „Jogos mokslas: pavojai ir nauda“ (angl. „The Science of Yoga: The Risks and the Rewards“) autorius Williamas J. Broadas pateikia atsakymus į klausimus, kaip ši sporto šaka veikia mūsų jausmus ir yra susijusi su seksualumu.

Klausimas: Ar joga iš tiesų prasidėjo kaip sekso kultas?

Broadas atsako: Tai yra keistas istorinis faktas, apie kurį po šiai dienai mažai žinoma. Galima teigti, kad „Hatha“ joga, kuri praktikuojama visame pasaulyje, yra daugelių jogos stilių protėvis ir „Tantra“ jogos šaka. Seniau, tantrinė joga buvo laikoma kaip kelias į palaimingą vyro ir moters gyvenimą, dalį šio kelio sudaro šventi grupiniai ar individualūs seksualiniai ritualai. „Tantra“ jogos praktika, pasitelkdama ritualus, moko pajusti šventumą visur, įskaitant lytinius organus ir seksą.

Hatha joga išsivystė, kad paspartintų tantrinės jogos procesus. T. y. įvairios pozos, gilus kvėpavimas, fiziniai pratimai, įskaitant ir tarpusavio bendravimą, turėjo pagreitinti susižavėjimo ir palaimos būseną. Kai kuriais laikotarpiais, „Hatha“ ir „Tantra“ jogos praktikos turėjo prastą reputaciją. Tantrinė joga buvo siejama su seksualiniu ištvirkavimu ir visiškai neatitinkanti dvasinių dogmų. XX a. moderniosios jogos pradininkai darė viską, kad tokių asociacijų būtų išvengta. Erotinius ir seksualinius pratimus jie susiejo su sveikatos ir fizinės būklės tobulėjimu.

Klausimas: Serialo „Seksas ir miestas“ herojė Samanta patiria taip vadinamą „jogazmą“, ar tokia orgazmo rūšis iš tiesų egzistuoja?

Broadas atsako: Pagal serialo scenarijų, Samanta jogos pamokoje lytiškai susijaudina ir pabėga su vienu vaikinu, su kuriuo ir patiria pirminį, neezoterinį jausmą. Bet pats žodis „jogazmas“, kuris buvo naudojamas kaip reklaminė sąvoka, atstovauja skirtingai autoerotinei patirčiai.

Pasirodo, kad kiekvienas individas, lytiškai nusiteikdamas gali savarankiškai pasiekti seksualinę ekstazę. Rutgers universitete mokslininkai, dirbantys su „smegenų skeneriais“, nustatė moterų susijaudinimo lygį ir palygino gautus rezultatus su susijaudinimo lygiu, pasiektu stimuliuojant erogeninę moterų zoną - lytinius organus.

Rezultatai buvo vienareikšmiški: abiem būdais smegenys yra veikiamos vienodai, t.y. pakyla kraujospūdis, padažnėja širdies plakimas, lengviau toleruojamas skausmas ir galiausiai pasiekiamas orgazmas.

Viena praktikuojanti jogą moteris pasakojo kaip bandydama atlikti stuburo pratimą, pabandė sukelti sau susijaudinimą. „Aš galiu kontroliuoti visus energijos centrus“, - atskleidė ji mokslininkams.

Klausimas: Kokie jogos pratimai padeda lengviausiai susijaudinti?

Broadas atsako: Ištisus dešimtmečius mokslininkai tyrė įvairias jogos pozas ir išsiaiškino, kad dauguma tantrinės jogos pratimų sukelia malonumą ir susijaudinimą. Vienas iš paprasčiausių pratimų - „Kobra“. Atsigulkite ant pilvo, padėkite delnus ant žemės ties pečiais. Lengvai remdamiesi rankomis lėtai kelkite galvą ir liemenį atsilošdami kiek tik galite atgal, bet nekeldami pilvo nuo žemės. Išbūkite tokioje padėtyje kelias sekundes. Teisingai, su jogos kvėpavimu atliktas pratimas įtempia erogenines zonas ir sukelia malonų spaudimą. Mokslininkai teigia, kad ši poza sukelia tam tikrų seksualinių hormonų gamybą ir paspartina kraujo cirkuliaciją genitalijų srityje.

Kitas pratimas, kuris sukelia susijaudinimą yra greitas kvėpavimas. Britų Kolumbijos universiteto mokslininkai nustatė, kad hiperventiliacija pagreitina kraujotaką ne tik plaučiuose, bet ir lytiniuose organuose. Ši technika yra tokia efektyvi, kad gali ne tik sukelti seksualinį susijaudinimą lytinio potraukio sutrikimą turinčioms moterims.

Įdomu tai, kad dauguma jogos pratimų yra labai energingi, tačiau pabaigiami ramybės periodu, kurio metu galima gėrėtis vidiniu pakilimu. Seksologai tai vadina atomazgos faze.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Kokiame
2012-03-04 23:34:53
viešnamyje tai vyksta?