• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kodėl seksas verčia moteris įsimylėti, o vyrus – tiesiog norėti dar?  17 

Autorius: Balsas.lt
2011-09-02 15:16:00

Kodėl seksas verčia moteris įsimylėti, o vyrus – tiesiog norėti dar?
123rf.com

Seksas yra vienas didžiausių mūsų rūpesčių – sukeliantis jaudulį, sielvartą ir visišką painiavą. Bet tai, kas sekso metu vyksta smegenyse, mokslininkams iki šiol buvo paslaptis, rašo dailymail.co.uk. Ir tik visai neseniai Amerikos tyrėjai išsiaiškino, kas orgazmo metu darosi moterų galvoje.

 Mokslininkai iš Naujajame Džersyje esančio Rutgerso universiteto pasitelkę skenavimą stebėjo, kas orgazmo metu dedasi moters smegenyse ir išsiaiškino, kad jaudinant įvairias kūno dalis, aktyvuojasi ir skirtingos smegenų dalys. Pasirodo, pastarųjų, sužadinamų sekso metu, yra net 30, o tarp jų – sritys, atsakingos už emocijas, prisilietimą, džiaugsmą, pasitenkinimą ir atmintį.

 Pasirodo, likus dviems minutėms iki orgazmo, ima veikti taip vadinami smegenų „atpildo“ centrai. Pastarieji tampa aktyvūs tuomet, kai valgome ar geriame. Prieš pat pasiekiant viršūnę įsijungia ir kitos smegenų vietos, kaip kad sensorinė žievė, priimanti prisilietimo signalus iš įvairių kūno dalių. Galiausiai ima veikti „kontrolinė“ smegenų dalis, palaikanti organizmo vidaus terpės pastovumą – pagumburis. Ji atsakinga už temperatūros, alkio, troškulio, nuovargio bei kitus pojūčius.

 Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad seksualinis susijaudinimas taip atbukina moterų nervų sistemą, kad šios nejaučia jokio skausmo – tik malonumą. Tyrėjų komanda tikisi taip pat smulkiai išanalizuoti ir vyro smegenų veiklą orgazmo metu.

 Tačiau kas dar vyksta mūsų galvose tuomet, kai palendame po antklode? Pateikiame ekspertų pastebėjimus, kaip seksas keičia mūsų smegenis.

Kodėl meilė skaudina?

 Pagrindinis hormonas, kuris gaminasi besimylint, yra oksitocinas. „Jis mažina mūsų gynybos poreikį ir skatina labiau pasitikėti žmonėmis,“ – teigia dr. Arunas Ghoshas, besispecializuojantis lytinės sveikatos srityje vienoje Liverpulio ligoninių.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
eivile
2013-05-02 15:45:27
13-05-02 as myliu nikita man metu yra 10 bet jis manes nemyli o as ji myliu net 13 metu jei zinote ka daryti padekite man as kas vakara verkiu del jo.
vyras
2011-12-24 02:06:51
Moterys labai daznai meluoja vyrai seimos zmones, jie prisirisa pamilsta amzinai bet moteris kietesnes ir pyktesnes,pasidaudoja ir palieka sako po puse metu ,kad nemyli po tuos sesis men tipo mylejo sudauzo vyro meile ir po to vyras pradeda nekesti ,nes atidaves save jausmus ir meile jai ji neivertina ir nesupranta to ar suprasti nenori,cia yra blogiausiai,nori vaiku bet neturi nes po 30 metu moteris teikia kad jau velu ir panasiai.
as
2011-12-20 22:57:15
kakzaip kraupu. vyram isvis nieko nereikia. o moteriai reikia visko. vyraj yra degradaj manantys kad yra labai ismintingi ir protingi ,turintis tik fizines jegorus gindamos kad ju reikia nors jie kiekvienaj tik zlugdo gyvenima. gindamos kad ju reikia nors jie kiekvienaj tik zlugdo gyvenima. vybe,sivurys, o moterys- del ju sukasi pasaulis,jos gimdo nauja givybe, gimdamos kad ju reikia nors jie kiekvienaj tik zlugdo gyvenima. vybe,sikad ju reikia nors jie kiekvienaj tik zlugdo gyvenima.