• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kontracepcija su pliuso ženklu

Autorius: Lily of France
2009-05-18 00:00:00

Kontracepcija su pliuso ženklu
Lily of France nuotr.
Vos pradėjus gyventi lytinį gyvenimą, vienas dažniausių klausimų – kaip apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų ir nepageidaujamo nėštumo. Ši tema jau nebėra paslaptis - informacijos, rodos, pakanka. Šįkart į kontracepcines priemones pažvelkime iš teigiamos pusės. 

Vyriški prezervatyvai
Privalumai: apsaugo abu partnerius nuo lytiškai plintančių ligų, vyrai gali prisiimti atsakomybę dėl savo seksualinės sveikatos bei partnerės kontracepcijos.

Moteriški prezervatyvai (femidomai)
Juos galima įsidėti gerokai anksčiau prieš meilės aktą. Jie labai platūs, todėl apgaubia moters išorinius lytinius organus ir varpos pagrindą ir geriau apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų. Su moteriškais prezervatyvais galima naudoti aliejinius produktus (to negalima daryti su vyriškais prezervatyvais, nes aliejiniai lubrikantai ir masažo aliejai ardo lateksinių prezervatyvų gumą).

Kontracepcinės injekcijos
Injekcijos veikia nuo aštuonių iki dvylikos savaičių (priklausomai nuo injekcijos). Per veikimo laikotarpį visai nereikia rūpintis dėl kontracepcijos. O taip pat tai gali apsaugoti nuo gimdos vėžio.

Kontracepciniai implantai
Tai mažas, lankstus vamzdelis, kuris yra įvedamas po oda žasto srityje. Moteris džiugina tai, kad jo nesimato. Veikia trejus metus. Išėmus implantą normalus vaisingumo lygmuo atsistato tuojau pat.

Kontracepciniai pleistrai
Moterys teigia, kad juos naudoti daug lengviau negu kad tabletes, nes mažesnė tikimybė pamiršti. Taip pat jie atsparūs vandeniui, tad galima maudytis ar plaukioti baseine.

Skubios kontracepcijos tabletės
Jas reikia išgerti per septyniasdešimt dvi valandas po nesaugaus lytinio akto. Ši priemonė prieinama kiekvienoje vaistinėje – patogu, tik negalima tuo piktnaudžiauti, o ir prieš perkant rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju.

Be apibūdintų kontracepcinių priemonių yra dar ir diafragmos/gaubtuvėliai su spermicidu, progestogeno tabletės, kombinuotos tabletės, intrauterinės sistemos, intrauterinės priemonės ir kt. 

Žinoma, visuomet išlieka dar viena apsaugos priemonė – natūralus šeimos planavimas. Sakote, o ką daryti tiems, kas dar jos nesukūręs? Tada – susilaikymas.

Apsieikime be tokių kraštutinumų ir tiesiog saugokime sveikatą (šiuo atveju – seksualinę sveikatą) kiekvienam priimtiniausiu būtu.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus