• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Mylėti, bet NESIMYLĖTI?  58 

Autorius: Balsas.lt, Giedrė Smalinskaitė
2009-10-16 08:05:00

Mylėti, bet NESIMYLĖTI?
jupiterimages nuotr.

Dvi jaunos panelės, greičiausiai pirmo kurso studentės, stovi stotelėje ir žvarbsta nuo šalto rudeninio vėjo. Belaukdamos autobuso išsamiai aptaria dienos įvykius, dėstytojus, paskaitas ir, aišku, kurso draugus.

„Vienas mano grupiokas toks saldus! Žinok, atsiduočiau nedraugavus! Tu geriau jo nepamatytum, nes jau ir taip visos panos svaigstam, kad imtume jį „ant sekso“ jei tik duotų. Toks geras, rimtas ir protingas jis atrodo, patikėk manim, bet ką padaryčiau, kad jis būtų mano! Bet deja tam nusiteikusios visos mano bendrakursės, net ir ne iš mano grupės...“

Tada dar kelias minutes abi aptarinėja „saldučio“ išvaizdą kol vieningai nusprendžia, jog jis ?  tikrai idealus ir kad net negalvodamos abi jam „duotų“. Dar kelios akimirkos ir merginos pradingsta viešosios transporto priemonės viduje kartu su kitais keleiviais, tačiau šaltame ore pasilieka klausimas: „Ar jos suvokia tai, apie ką šneka?“

Seksas – normalu ar amoralu?

Šiandien daug kalbama apie susilaikymą ir lytinius santykius „iki” ir „po” santuokos sakramento, natūralų šeimos planavimą  ir apsisaugojimą, kuris aktualus besielgiantiems kitaip negu siūlo bažnyčia ar tėvai. Deja. Mylėti žmogų, bet su juo nesimylėti, šiuolaikiniam jaunuoliui tampa „misija neįmanoma“.

Atrodo, kad šiandieninė visuomenė – trokštanti malonumų ir siekianti juos įgyvendinti bet kokia kaina. Dažniausiai jaunas žmogus pasiduoda pagundai išbandyti neįpareigojančius, atsakomybės nereikalaujančius, bet malonumą suteikiančius santykius, tačiau vardan ko? Patirties? O jeigu ir išbando lytinius santykius po ilgos draugystės, ar tai turėtų būti smerktina, o gal priešingai?..

Niekas iki galo nesutaria, gerai ar blogai yra atsiduoti kūniškai žmogui, su kuriuo galbūt negyvensi visą gyvenimą. Tačiau daugelis sutinka, kad seksas jaunystėje yra neišvengiamas dalykas.

Mąstyti galva – verta!

Kaip žinia, smegenys yra pati stipriausia žmogaus erogeninė zona, todėl būtent šis galvos organas turėtų veikti aktyviausiai ne tik mylint, bet ir mylintis. Daugeliui yra tekę girdėti, kad kartais vaikinai mąsto „ne ta galva”, tačiau tyrimai rodo, kad net 50 proc. paauglių merginų, nenaudojančių kontracepcijos, mano, kad pastoti neįmanoma.

Tad kuria kūno vieta mąsto jos? Praktika rodo, jog du trečdaliai paauglių dėl nesaugaus sekso pastoja per dvejus metus. Tad jei šiandien esi penkiolikmetis/-etė, ir jau pradėjai gyventi aktyvų lytinį gyvenimą, tikėtina, kad sulaukęs/-usi septyniolikos jau supuosi pirmagimį. O ar apie tai svajoji?

Taip, apsisaugojimo priemonių, kurios tam užkirstų kelią yra tikrai daug, tačiau ne visos jos tokios veiksmingos kaip gali pasirodyti iš pradžių. Vienintelis kelias apsisaugoti – susilaikymas, visa kita yra ne „saugus”, bet tik „saugesnis seksas”.

Didžiosios paslaptys mylint ir besimylint

Seksas kiekvienam žmogui turi savitą reikšmę: vienam jis leidžiamas tik po vestuvių, kitam tai tiesiog partnerių suderinamumo patikrinimas. Kada verta pradėti lytinius santykius priklauso nuo amžiaus, vertybių, patirties ir noro. Štai keletas „auksinių“ žinomų žmonių minčių apie „tai“ :

„Man tai niekada nebuvo purvina. Po galais, juk Dievas mums suteikė priemones ir progą... Juk jeigu Viešpats būtų suteikęs sparnus, visi būtume skraidę.“ (Dolly Parton)

„Jei Dievas turi kažką geresnio nei seksas, jis, žinoma, laiko tai sau.“ (Sting)

„Aš visada saugojau skaistybę, išskyrus atvejus, kai atsispirti pagundai tapdavo nebeįmanoma.” (Edna O’ Brien)

Kai B.Bordo paklausė: „Kokia buvo geriausia diena jūsų gyvenime?“, ? Ji atsakė: „ Tai buvo naktis.“

„Viskas, ką mėgstu yra arba amoralu, arba nelegalu, arba tukina.“ (Alexander Woollcott)

„Kartais mano galvoje nėra jokių minčių, išskyrus seksą.” (Leonardo DiCaprio)

“Labiausiai pasaulyje mėgstu saldainius. Jie yra kur kas maloniau nei seksas.” (Alicia Silverstone)

Vienintelė taisyklė: jeigu nusprendėte turėti lytinių santykių su partneriu, nors jūs dar nesate susisaistę šventais santuokos saitais ? pasistenkite, kad jis nebūtų jūsų „buvęs ar buvusi“ (no sex with ex!- angl.), nes tuomet rizikuojate ne tik savo sveikata (patirtas malonumas tiesiogiai proporcingas sugadintiems nervams), bet ir šeimos („mūsų laikais taip nebuvo...“) bei krikščioniškos visuomenės gerove.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Vardenis
2010-03-29 19:00:26
Na nezinau, sitam straipsnyje taip sureiksmintas seksas , lyg tai butu visu merginu ir vaikinu misija pistis ir viskas , man tai seksas yra moters patenkinimas ir atsipalaidavimas, o toks skaistybes laikymas tai yra tesiog baime , yra prezervatyvai , kontrac epcija ir nevaisingi zmones , o tie kurie bijo tie ir laiko iki tos santuokos o paskui pasidaro aisku , kodel gi as anksciau nepabandziau , nes fantazijos buna visokios , o isbandyt jas ne visi nori ;] bandytik, mylekites kol dar turit sveikatos , noro ir fantazijos ;]
Ausra
2010-03-27 10:57:03
paskutine pastraipa nesuvokiama. nera logiskos minties :/ na bet tiek tos. :D praleidziam
agne
2010-03-23 10:43:17
ir apskritai, kuo cia detos tos studentes, jos juk nekalbejo apie pirma karta su "salduciu". visiskai nerislus straipsnis.