• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nekaltybė – atgyvena ar vertybė?  22 

Autorius: J. Gaudinskaitė, Sveikas žmogus
2009-02-18 00:00:00

Nekaltybė – atgyvena ar vertybė?
jupiterimages.com nuotr.
Šiaulių apskrities visuomenės sveikatos ugdymo centro direktorė ginekologė lektorė Asta DAMKUVIENĖ, remdamasi savo dirbo su paaugliais praktika, pastebi tendencijas, verčiančias labiau pritarti pirmajam teiginiui.

„Labai dažnai pasitaiko atvejų, kai, paklausus šešiolikmetės ar septyniolikmetės, ar ji gyvena lytinį gyvenimą, gauni savotišką antausį. Užklaustoji pasižiūri su tokia priešprieša, kad, rodos, išsigąsti to paklausęs,“ – teigia ginekologė. – Atsakymas – „taip, žinoma!“.

Gydytojos nuomone, merginos seksualinius santykius vertina labai lengvabūdiškai. To priežastis ji įžvelgia kelias. Pirmiausia, tai šeima, kurioje turėtų atsiskleisti visapusiškas vaikų ugdymas. Deja, taip nėra. Mamos akivaizdžiai per mažai šnekasi tuo klausimu su dukromis arba išvis nešneka. Kažkodėl jos galvoja, kad jų dukros apie tai išgirs kitur.

Viena mama gydytojai teigusi, esą nieko nemoko mokykloje. Norisi paklausti – o ką mergaitė veikė namuose iki septynerių metų? Kodėl tada su ja nebuvo kalbama? „Tokie pokalbiai dabar tikrai reti atvejai, – pastebi A.Damkuvienė. Intymios temos paliekamos „už borto“, tarsi jų išvis nebūtų.“

Didelę įtaką lengvo elgesio apraiškoms turi aplinka, ypač šiuolaikinė spauda ir televizija, žurnaluose mirgėte mirga grožio kultas, patarimai, kaip visuomet išlikti patrauklioms ir seksualioms. Per įvairius televizijos šou demonstruojamas laisvas moters elgesys. Rodos, temų apie žmogiškąsias vertybes nebeliko.

Gydytoja stebisi – kokie traumuojantys mergaičių psichiką straipsniai publikuojami kai kuriuose jaunimui skirtuose žurnaluose. „Taigi baisu skaityti. Būk seksuali, daryk viską, kad tik patiktum vyrams, – formuojamą nuostatą pastebi ginekologė. – Tarkime, straipsnis apie mergaitės svajonių kelionę. Ji išvažiavo į Emyratus pas šeichą, ją apipylė dovanomis. Kokia trylikametė paskaičiusi ir susiformuoja siekį – tapti šeicho meiluže! O kad kas būtų parašyta apie nekaltybės saugojimą pačiam mylimiausiam žmogui, su kuriuo tu kursi šeimą, – to nerasi“.


Tai kada pradėti lytinį gyvenimą? Visą straipsnį skaitykite čia.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
to milenutei
2010-01-03 16:22:57
mazyte gal noretum susitikti?
rokas
2009-11-13 10:30:56
piskitės kada galit ir kiek tik galit, galima pradėti jau nuo 10 metų- paskui visokie rūpesčiai, senėjimas, o gal rytoj numirsi- ir liksi durniaus vietoj
Milenutė
2009-11-10 18:29:55
Man dabar yra 20 su puse metų ir esu vis dar nekalta, nors ir turiu vaikiną :)Tas, kuris myli - tas gali pakentėti :P