• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Neleisk užgesti aistrai  2 

Autorius: Balsas.lt
2011-09-29 14:15:00

Neleisk užgesti aistrai
freedigitalphotos.com

Pašėlęs gyvenimo tempas, vienas per kitą besiverčiantys darbai, rūpesčiai... lyg styga įtempti nervai ir tarpusavio santykiai. Gali pamanyti, kad lėtas, visapusiškai išragautas gyvenimas, bučiniai vidudienį parke ant suolelio ir aistra naktį įmanomi tik kine.

 Statistika bei tyrimų duomenys negailestingi – vis daugiau vyrų praranda norą mylėtis. Būtent dėl lytinio potraukio poros gyvenime kyla problemų. Atidžiau patyrinėjus paaiškėjo, jog lytinį potraukį veikia daug išorinių veiksnių: mityba, auklėjimas, per didelis užimtumas, nuovargis, fizinė bei psichinė įtampa, nuobodulys.

 Kai sumažėja lytinis aktyvumas ir lytinis artumas tampa tik pareiga, palaikančia santykius, orgazmas patiriamas sunkiau arba nepatiriamas visiškai, kartais jis būna itin silpnas. Tokių ir panašių nusiskundimų vedini į seksologus kreipiasi vis daugiau sveikų jaunų žmonių.

 Sumažėjusio seksualumo priežasčių gali būti daugybė. Noras mylėtis susilpnėja sergant hipertenzija, depresija, inkstų ligomis, diabetu, esant hormonų apykaitos sutrikimams.

 Lytinį potraukį slopina ir kai kurie vaistai, tačiau jauniems žmonėms tai nėra aktuali problema dėl tos paprastos priežasties, kad jie dažniausiai yra sveiki. Jauniems žmonėms tai dažniausiai atsitinka dėl psichologinių priežasčių, pirmiausia dėl ne visiškai sklandžių tarpusavio santykių, nuovargio, persisotinimo, abejingumo.

 Nenoras kalbėtis, įsigilinti į partnerės lūkesčius, nenoras prisiimti atsakomybę, vien savo poreikių paisymas, menkas artimo žmogaus vertinimas, jo tapatinimas su kokiais nors atgrasiais pažįstamais, net asmens higienos nepaisymas yra tiesus kelias į partnerės seksualinį atšalimą.

 Pastebėjus, jog lytinis potraukis gana stipriai susilpnėjo, pirmiausia vertėtų patiems paanalizuoti, dėl ko taip atsitiko.

 Gal pradėjote dažniau ar nuolat pyktis, gal susilpnėjo tarpusavio pasitikėjimas, gal pradėjote menkiau vertinti žmoną, o gal esate emociškai išsekęs, nepasitikite savimi, gal nepatenkintas paties lytinio akto kokybe arba patiriate nuolatinį stresą, nuovargį atkakliai siekdamas kad ir pripažinimo darbe? O gal dėl susilpnėjusio lytinio potraukio kalta viso labo tik kasdienė buitinė rutina?

 Ir mažiausiai tikėtina, kad per tiek bendro gyvenimo metų galėtų nesutapti jūsų seksualiniai poreikiai. Nors... kas gali žinoti, juk gyvenime atsitinka visko. Todėl spręsti išnykusio vyro domėjimosi seksu problemą labai svarbu.

 Libido reikia ugdyti pradedant nuo pasikalbėjimų su partnere, išsakant problemas. Dažnai po geranoriško pokalbio lytinis gyvenimas pagerėja savaime. Jei pasikalbėti nepasiseka, reiškia egzistuoja tarpusavio santykių problema, kurią pirmiausia ir reikėtų išspręsti.

 Nepasisekus pokalbiui, galima išmėginti atsipalaiduoti padedančias priemones, į valgiaraštį įtraukti daugiau maisto produktų, turinčių vitamino E, afrodiziakų, skatinančių hormonų gamybą, galinčių reguliuoti lytinį potraukį. Neįveikus problemos patiems, būtina kreiptis į specialistus, kurie pasiūlys daugybę problemos sprendimo būdų.

 Be to, atsižvelgiant į problemos sudėtingumą, galima vartoti natūralių preparatų, skirtų įveikti seksualiniam nuovargiui ir lipido didinimui. Toks efektyvus preparatas – Danų farmacijos kompanijos „Sprunk-Jansen“ natūralus augalinis produktas „Masculine“, kurio sudėtyje yra kvapiųjų ferulų ekstrakto.

 Kvapioji ferula šimtmečiais naudota sumažėjusiam libido gydyti, lytiniam aktyvumui skatinti – mat augale esančios aktyviosios medžiagos pasižymi kraujotaką gerinančiomis, raumenis atpalaiduojančiomis savybėmis.

 Garsus arabų filosofas ir gydytojas Avicena (980-1037) nuvargusį kūną, jausmus ir seksualumą ragino stimuliuoti gamtoje randamais afrodiziakais imbieru, pipirais, cinamonu, ferula.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Kamile
2011-11-11 06:55:42
Pritariu eglei siais laikais labai ispustas visas sis reikalas ,prie viso to greiciausiai turi buti vos ne tobulumo virsune ,nes neduok dieve draugas uzsciuops koki nors lasinuka ir jau sakys ,kad esi nepatraukli ,sexo poreikiai vis didesni ,vis greiciau vaikinams nusibosta ta pati mergina ,po 5 menesiu draugystes jau gali isgirsti ,jog nusibodai ir nebetrauki sexualiai,vis kas per greit ivyksta dazniausi vaikinu zodziai ,,neduosi,, paliksiu ,del to paneles stengesi kuo greiciau visa save atiduoti, tarp jaunimo nelieka intrigos ,meiles etapu ,nes viskas ivyksta jau pirmaisiais menesiai .
Egle
2011-10-28 23:15:04
čia visa ši problema,graičiau išaugo ne dėl mitybos ir pan.o dėl vis didesnio paauglių,bei jaunesnės kartos žmonių sexualinių poreikių. Dabar žmonėm reikia vis daugiau visokių iškrypimų,kad susijaudintų,nebeužtenka nekaltų prisilietimų,kaip anais laikais,o tie "ani laikai" tebuvo prieš 3-5m. Blogas tėvų auklėjimas,vis sunkesi įstatymai,beabėjo teisingai ginantys vaikus,bet ir skatinantys jų agresij bei nepaklusnumą, Per didelė TV įtaa,ir vis laiau pabrėžiamas sexualumas bet kokioi situcaijoj,filme,seriale,ar animaciniam filme ar filmuke. Taip kad,čia ne "mitybos" klaida,o papraščiausiai visuomenės suprastėjimas,per didlis "išsilepiimas" savęs,ir išsikėlimas.