• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Seksualinis vaikų gyvenimas priklauso nuo tėvų

Autorius: balsas.lt
2010-01-20 08:00:00

Seksualinis vaikų gyvenimas priklauso nuo tėvų
jupiterimages.com nuotr.
Tėvai, kurie nenori, kad jų vaikai užsiiminėtų nesaugiu seksu, turi su jais dažniau drauge praleisti laiką, tvirtina nauji tyrimai.

Paaugliai, kurie bendrauja su namiškiais ir dažnai leidžia laiką su tėvais, rečiau užsiima seksu, rečiau užsiima nesaugiu seksu ir turi mažiau seksualinių partnerių, teigia Bostono Koledžo mokslų daktarė Rebeka Livain Kolei.

Daktarė Kolei sako, jog dauguma auklėjimo ir seksualinio paauglių elgesio tyrėjų dažniausiai žiūrėjo į tai, užsiima paaugliai seksu ar ne, bet neatkreipė dėmesio į seksualinę riziką, kuri ir pastūmėjo paauglius į „lovą“.

Kolei atlikto tyrimo metu buvo apklausta 4950 amerikiečių paauglių, kurių amžius svyravo nuo 12 iki 16 metų. 1058 iš jų buvo broliai ar seserys. Šie paaugliai atsakinėjo į mokslininkų klausimus kiekvienais metais, tris metus iš eilės.

Lygindami auklėjimo kokybę buvo tiriami seksualiniai brolių ir seserų, augančių vienuose namuose, įpročiai, kas padėjo Kolei padaryti tam tikras mokslines išvadas.

Pavyzdžiui, kuo dažniau paaugliai pietavo kartu su tėvais, užsiėmė kažkuo „religišku“ visi kartu kaip šeima, arba paprasčiausiai kartu pramogavo, tuo rečiau jie užsiiminėjo nesaugiu seksu.

Be to, jei tėvai su vaiku elgėsi negatyviai arba psichologiškai jį kontroliavo, tai didino šansus, jog vaikai užsiims nesaugiu seksu: „Prie negatyvaus tėvų elgesio su paaugliu buvo priskirta paauglių idėjų kritika, jų elgesio kontrolė arba tiesioginis nurodinėjimas, ką jiems daryti, kaip jaustis.“ – sako mokslininkė.

 „Negatyvus tėvų elgesys su vaikais gali trukdyti natūralų jų pasitikėjimo savimi vystymąsi, stabdyti savęs identifikavimą, kas vėliau iššaukia patyčias kitų paauglių tarpe. Tokiems vaikams sunkiau patiems priimti sprendimus, nešti už save atsakomybę.“

 „Be to, tai trukdo ir normaliam tarpusavio santykių vystymuisi, suvokimui, kaip tai daryti. Tai verčia juos gyventi rizikingą gyvenimo būdą, taip pat ir užsiimti seksu, kuris gali pakenkti sveikatai.“

Taip pat, šeimyninis aktyvumas ir labai glaudus tarpusavio ryšys šeimoje yra pagrindinis faktorius, kuriuo išreiškiamas šeimos palaikymas vaikui. Jis jaučia vidinę šilumą, sugeba bendrauti, išreikšti savo emocijas, džiaugtis.

„Mūsų tyrimai aiškiai parodė, kuo tėvai užsiima su savo vaikais, kas yra ypatingai svarbu ir turi didelę reikšmę paauglių ateičiai.“ – paaiškino Kolei.
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus