• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sumažėjo lytinis potraukis? Tai ne pasaulio pabaiga!

Autorius: imunitetas.lt
2010-03-14 09:00:00

Sumažėjo lytinis potraukis? Tai ne pasaulio pabaiga!
jupiterimages.com nuotr.

Baiminatės, kad lytinis potraukis išblėso visiems laikams? Ilgainiui libido mažėja, tačiau nereikia nuleisti rankų. Tyrimai, kuriuose dalyvavo 60-64 m. vyrai ir moterys, parodė, kad 87 proc. vedusių vyrų ir 89 proc. ištekėjusių moterų yra seksualiai aktyvūs.

Jei metų padaugėjo, o noras sumažėjo, gal padės šie patarimai.

Seksualinio gyvenimo pokyčiai yra neišvengiami

Ilgainiui keičiasi mūsų išvaizda, prastėja sveikata, atsiranda problemų lovoje. Dažniausiai dėl sumažėjusio libido kalti hormonai, rašo "She Knows".

Pasak gydytojos Marilyn Mitchell, su amžiumi dažnai sumažėja mūsų seksualinę fiziologiją veikiančių hormonų estrogeno ir testosterono. Pagrindiniai simptomai - sumažėja potraukis, sunkiau susijaudinti.

Seksualinę sveikatą sudaro daugybė fizinių ir emocinių faktorių. Pasak M. Mitchell, kuri specializuojasi moters sveikatos ir ginekologijos srityje, seksualumas susideda iš 4 komponentų: savęs suvokimo, lyties vaidmens sampratos, lytinio potraukio ir seksualinio atsako. Jei norite pagerinti seksualinę sveikatą ir padidinti libido, turite atkreipti dėmesį į visus komponentus.

Neišsigąskite, jei lytinis potraukis sumažėjo.

Tačiau ir nenuleiskite rankų, manydami, kad jūsų amžiuje tai normalu. Atvirai kalbėkitės su partneriu ir ieškokite profesionalios pagalbos.

Anot M. Mitchell, susilpnėjus potraukiui, verta kreiptis į gydytoją, nes vyrų ir moterų lytinį potraukį sumažinti gali, pavyzdžiui, kai kurie antidepresantai ir vaistai nuo padidėjusio kraujospūdžio. Tad dėl jų vartojimo reikėtų pasitarti su gydytoju.

Kad potraukis padidėtų, gali būti siūloma vartoti biologiškai identiško testosterono papildus. Jie paprastai derinami su hormonų estrogeno ir progesterono terapija. Gydytojas gali pasiūlyti ir gydymą augalais.

Terapijos specialistas gali patarti, kaip elgtis, kad patirtumėte didesnį lytinį pasitenkinimą. Galbūt dėl atsiradusių pokyčių reikia pakoreguoti meilės žaidimų įžangą, pažadinti susidomėjimą. Teigiamai veikia ir porų terapija. Kartais pakurstyti aistrą padeda intymių akimirkų “planavimas”.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus