• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Trumpa sekso žaisliukų istorija  3 

Autorius: Giedrius Drukteinis, elegancija.eu
2010-01-26 16:00:00

Trumpa sekso žaisliukų istorija
jupiterimages.com nuotr.

Technologijos ne vien padėjo žmogui sunaikinti milijonus kitų žmonių, nuskristi į Mėnulį ir suskaldyti atomą. Kartais jos pasitarnaudavo ir žmogaus malonumui, ypač kuriant ar tobulinant priemones kokybiškesniam seksui ar kylančiom vyriškumo problemom spręsti.  

Nes sekso žaisliukų istorija neprasidėjo vien su gumos ir latekso išradimu. Žmonija nuo seniausių laikų kiekviename savo istorijos etape naudojo papildomas priemones savo seksualiniam apetitui patenkinti (tiesa, daugiausiai – moterų), kurie tobulėjo kartu su technologija.  

Sprendžiant pagal iškasenas ir pirmykščių žmonių piešnius, pirmieji sekso žaisliukai – falo imitatoriai buvo naudojami jau prieš 30 tūkstančių metų, ir buvo jie išrasti kur kas anksčiau nei ratas – štai kas žmonijai išties buvo svarbiau… Iš pradžių gaminami iš medžio, akmens ar odos, kiekviename senovės istorijos etape naujai sukurtas metalas – bronza ar žalvaris buvo panaudojamas ir vis įmantriems falo imitatoriams sukurti.  

Tiesa, falo imitatorius naudojo ir vyrai, tačiau tik pedofilai, ilgai mėgavesi pagarba antikinėje Graikijoje bei ištvirkimu garsėjusioje Romos imperijoje. Tais laikais tiek Graikija, tiek Roma buvo patriarchalinės visuomenės, kuriose žmonos tradiciškai buvo bent dvidešimčia metų jaunesnės už savo vyrus, vyrai savo ruožtu laikė būrius meilužių ir nevengė pederastizmo, biseksualumas nebuvo smerkiamas, todėl falo imitatoriai turėjo platų veikimo lauką.

IV mūsų eros amžiuje vyrai išrado “penio didinimo” sistemą, įmantrų metalinį mechanizmą, aprašytą ir “Kamasutroje”. Dar po poros šimtų metų Kinijoje buvo sukurti “Ben Wa” kamuoliukai – metaliniai rutuliukai, maunami ant penio ir skambantys vaginos viduje lytinio akto metu – moteriai vienas malonumas, vyrams – kitoks – estetinis… Galbūt dėl mūsų amžinojo polinkio į lytinio akto estetiką kinai ir sugalvojo apie lovas ypatingais kampais statyti veidrodžius, siekdami didesnio vizualinio efekto. XIII amžiuje tie patys kinai išrado ir šiandieninių “penio žiedų” prototipus, specialias virveles, skirtas išlaikyti erekciją kuo ilgiau ir neleisti vyrui kristi veidu į purvą pernelyg greita ejakuliacija.

Viduramžiais vyrai susigrizbo, kad moterų patenkinimui skiriama per daug pastangų. Visus sekso žaisliukus bažnyčia paskelbė “velnio išmislu”, ir XII amžiuje moterys buvo priverstos nešioti “nekaltybės diržus”. Tiesa, visi tais laikais vaikščiojo apsimuturiavę drabužiais nuo galvos iki kojų, slėpdami savo seksualumą ir kūniškas grožybes – ir tai negalėjo ilgai tęstis.

Seksas, o su juo ir falo imitatorius rado kelią atgal į europiečių namus per Renesansą XIV-XVI amžiais. Tuo periodu ir galutinai prigijo dabartinis falo imitatoriaus tarptautinis pavadinimas “dildo”, kilęs nuo lotyniškojo “dilatare” – “plačiai atverti”. Renesanso laikų Italijoje falo imitatoriai vis dar tebebuvo buvo gaminami iš medžio bei odos, tačiau lubrikantai (alyvuogių aliejus) jau buvo neatsiejama sekso žaidimų dalis. Netrukus buvo išrastas ir būdas spausdinti knygas, tad po Europą netruko paplisti tokie šedevrai kaip “Dekameronas”, markizo de Sado užrašai (davę stimulą atsirasti terminui “sadizmas”) bei Leopoldo von Sacher-Masocho novelės, pagimdžiusios terminą “mazochizmas”.

XVII amžiuje tie patys italai patobulino ir iš odos gaminamus “penio žiedus”, prie jų pritaisydami ir dalį, stimuliuojančią klitorį. XVIII amžiuje žmonės sukūrė įmantrią vandentiekio sistemą, tapusią kiekvienuose padoriuose namuose privaloma bide, kurią moterys naudojo ne vien higienai, bet ir masturbacijai.

Tačiau daugiausiai šiandien naudojamų priemonių sukūrė pati puritoniškiausia europos tauta – britai. Nors karalienės Viktorijos valdymo laikais Anglijoje buvo puoselėjama nekaltybė ir draudžiamos knygos apie erotiką, tačiau būtent jos laikotarpiu naujausios technologijos – elektra bei gumos vulkanizacija (padariusi šią medžiagą stangresne bei elastingesne) pagimdė gausią sekso žaisliukų šeimą – nuo guminių falo imitatorių ir prezervatyvų, iki “analinės angos kamščių” (kurie, kaip buvo manoma, sulaikydavo spermos išsiliejimą) bei elektrinių vibratorių, išrastų dar 1869 metais.
 
Pirmieji vibratoriai buvo gremėzdiškos mašinos, jungiamos į elektros tinklą iki pat 1880  metų, kol neatsirado pirmieji sausaisiais elementais (baterijomis) varomi modeliai. Tai buvo pirmasis “hi-tech” žaisliukas, šiandieninių elektroninių masažuoklių prototipas.

Mat, vibratoriai keletą dešimtmečių po jų atsiradimo buvo laikomi būtent masažavimo priemone, skirta gydyti “moteriškai isterijai”. Dar 1921 metais Amerikos laikraščiuose ir žurnaluose vyrams buvo siūloma vibratorius pirkti kaip Kalėdinę dovaną savo žmonoms “nuo isterijos”, žadant galimybę joms išliktio “jaunomis bei gražiomis”. Tik apie 1930 metus pornografiniai filmai vis dėlto visuomenei pademonstravo, kam iš tikrųjų buvo naudojami vibratorai, todėl iš pradžių iš spaudos puslapių tyliai išnyko jų reklamos, o 1952 metais “moterišką isteriją” nustojus oficialiai laikyti liga, vibratoriai pagaliau buvo pradėti naudoti pagal savo tikrąją paskirtį – juoba kad 1948  metais visuomenė jau buvo sukrėsta naujausių tyrimų rezultatų, kad absoliuti dauguma vyrų bei didžioji dalis moterų, nepaisant savo socialinio statuso ir amžiaus nuolat masturbuojasi. Nuo tol sekso žaisliukai nebetapo vien priemone vienam sekso partneriui patenkinti kito poreikius, bet ir galimybe pajusti malonumą vienam.

Kiti išradimai, tokie kaip lateksas, atsiradęs apie 1930-uosius, patobulino iš gumos gaminamas priemones. 1948  metais “Polaroid” kompanijos išrastas būdas be svetimų akių tiesiogiai gaminti savo darytas nuotraukas, lėmė ištisos erotinės fotografijos mados suklestėjimą. 1953 metais pradėjo eiti žurnalas “Playboy”, savo sklaidos principais ir drąsa padėjęs pagrindus skaitmeninei žiniasklaidai atsirasti. 1970 metais sukurtas vandens čiužinys padarė lytinį gyvenimą dar spalvingesniu, o tą patį dešimtmetį sukurta buitinė video kamera kiekvieną meilužį padarė ir erotinio filmo režisieriumi bei operatoriumi.

2003  metais pasaulį išvydo pirmieji elektroniniai-erotiniai masažuokliai, ir šiais metais kompanijos “Philips” pradėti gaminti “Intimate Massagers” prietaisai su vibracinėmis bei šildymo funkcijomis, ergonomiška forma ir subtiliu dizainu sekso ir “asmeninio malonumo” priemones perkėlė į visiems prieinamas parduotuves, kur niekam nebereikia nei slėptis nuo aplinkinių, nei raudonuoti jas įsigyjant paštu ar užsakant Internetu.

Nes viskas, dėl ko gyvename – tai malonumas sau ir kitiems.
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
as
2010-03-28 16:27:13
"naudojo ir vyrai, tačiau tik pedofilai, ilgai mėgavesi pagarba antikinėje Graikijoje bei ištvirkimu garsėjusioje Romos imperijoje."

teksto autorius nezino vartojamu zodziu reiksmes. Pedofilas yra zmogus tvirkinantis vaikus, tai niekaip nesusije su tikriausiai jo omeny turimu potraukiu tos pacios lyties zmogui nes tvirkinami vaikai buna priesingos lyties. tai nesusije su sekso zaisliukais.

"vyrai savo ruožtu laikė būrius meilužių ir nevengė pederastizmo, biseksualumas nebuvo smerkiamas, todėl falo imitatoriai turėjo platų veikimo lauką."

senoves antikos laikais nebuvo tokio dalyko kaip smerkiemi ar nesmerkiami santykiai. jei isimylejai moteri - myli moteri, jei vyra - vyra. siuolaikinio mastymo ir stereotipu taikymas tiems laikams rodo autoriaus kulturini ir intelektualini nesubrendima ir savo asmenines nuomones primetima tokiu santykiu atzvilgiu. to profesionaliam straipsnyje buti neturetu.
Illusion
2010-02-14 19:24:07
Nes lietuviai tokia tauta.. jei seksas - tai tik tamsoj ir uz uzdaru duru, kad niekas nematytu ir negirdetu. Nuo seno ikalat i galva, visa kas nukrypsta nuo normos - iskrypimas.
O galetu buti kitaip .
Barbara
2010-02-01 14:23:58
Labai patiko straipsnis,bet kodėl mūsų visuomenėje tai laikoma vis dar tabu.Netgi gėdinga?Juk tai yra normalus veiksmas,suteikiantis daug malonumo ir džiaugsmo.Netgi turint lytinį partnerį.Juk dabar tokia įvairovė tų daikčiukų.Kad net akyse mirga.