• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar jūsų santuoką dar galima išgelbėti?  8 

Autorius: Moters Savaitė
2012-06-04 08:12:00

Ar jūsų santuoką dar galima išgelbėti?
Freedigitalohotos.net
Skyrybos, kadaise buvę beveik tabu, jau kurį laiką yra mūsų visuomenės kasdienybė. Ar verta gelbėti žlungančią santuoką, jei aplinkui – tiek naujų, viliojančių perspektyvų? Ir vis dėlto psichologai į palyginti lengvabūdišką sprendimą skirtis kaip išeitį iš neišsipildžiusių troškimų labirinto vertina skeptiškai. Ar nauji santykiai, nauji ryšiai jums garantuos tai, ko neradote šioje santuokoje? Jiems pritaria liaudies išmintis: lengviau nedaužyti, nei paskui lipdyti iš naujo...

Jei jūsų šeimoje nėra smurto ir neištikimybės, bet vis dėlto dvejojate, ar jūsų santuoka laiminga – pamėginkite nuoširdžiai atsakyti sau į šiuos 10 klausimų. Jie padės įsitikinti, ar padėtis išties tokia bloga, kaip galvojate, ar tai – tik akimirkos impulsas.

1.    Ar tik nehiperbolizuojate sunkumų ir nesutarimų? Ne paslaptis – kartais nelaiminga pasijusti galima ir tada, kai gimtadienio proga vietoje orchidėjos – gėlės, kurią dievinate – gavote tik banalią rožę. Nejaugi šis žmogus visai jūsų nepažįsta?! Pamėginkite artimiausius 2 mėnesius kalendoriuje žymėti dienas, kada išties abejojote savo santuokos sėkme, jautėtės nelaiminga būdama kartu. Tada galėsite objektyviai įvertinti, ar tai kartojasi taip jau dažnai.

2.    Ar jau teko kartą atsiriboti nuo savo santuokos, pagyventi vienam nuo kito atskirai? Ar jau mėginote kuo nors gelbėti santuoką, tik tai nepavyko? Jei taip – pamėginkite surasti dar bent vieną būdą, kuris padėtų išsaugoti jūsų santykius, tegul ir laikinai. Jei tikrai pasiryžote viską baigti, vienas bandymas nieko nebepakeis. Bet jei dar yra vilčių viską išgelbėti – jis gali tapti lemiamu.

3.    Ar pykstatės su riksmais ir indų daužymais ne rečiau kaip kartą per mėnesį? Jei atsakymas – „taip“, vertėtų savęs paklausti, kas gi laiko jus tokioje santuokoje iki šiol? Ar tik ne permainų, pokyčių, vienatvės baimė? Kuo skubiau pasistenkite viską pakeisti arba skirkitės, kol namuose dar nepratrūko smurtas. Bet jei tokių konfliktų nėra, abu elgiatės ramiai ir civilizuotai – visada atviros durys ir ramiam, konstruktyviam dialogui, ką būtų galima keisti.

4.    Ar bijote, kad jūsų vyras taip ir nepasikeis?  Visų pirma svarbu išsiaiškinti, kodėl norėtumėte, kad jis pasikeistų. Pavyzdžiui, jei jis jums atrodo pernelyg neryžtingas, abejojantis, arbe per daug tiesmukas ir nelankstus – verta susimąstyti, kodėl jis apskritai turėtų keistis? Jei šios savybės kažkodėl ėmė nepatikti jums, tai dar nereiškia, kad jos iš esmės blogos ir keistinos. Pasigilinkite į save, grįžkite prisiminimais į vaikystę – ko iš tikrųjų jūs bijote ir ar ta grėsmė šiuo atveju reali?

5.    Ar esate bent kartą mėginusi su vyru tartis dėl to, kas jo elgesyje jums atrodo netinkama? Pavyzdžiui, jis nuolat jus kritikuoja girdint jūsų draugams, bet jūs stengiatės neparodyti, kad įsižeidėte. Arba jis niekada nesuplauna indų, o jūs, užuot jį raginusi, viską padarote pati. Metas keisti situaciją savo naudai. Tik visų pirma leiskite jam sužinoti, kad jūsų esama padėtis netenkina. Patikėkite, jis negeba skaityti jūsų minčių. Ir tai, kas jums atrodo savaime suprantama, jam gal būti painu ir nesuvokiama.

6.    Ar jums būna linksma kartu? Net jei iš tiesų situacija kiek kebloka – ar randate jėgų pajuokauti, nusišypsoti? Jei jumoro trūksta net ir įprastomis dienomis – ar ne metas pabandyti suteikti savo santuokai daugiau žaismingumo?

7.    Ar esama konfliktų, kurių jūs vengiate savo santykiuose?  Situacijų, apie kurias vengiate kalbėti? Jei taip – kas nutiktų, jei vis dėlto jas paklibintumėte, išsiaiškintumėte tai, kas nutylėta, išsakytumėte, kas guli ant širdies?..

8.    Gal jums reikia daugiau laiko praleisti vienai? Pasidovanoti bent vieną laisvą dieną ar visą savaitgalį tik sau – pasiekiama realybė, tereikia labai panorėti ir viską suorganizuoti. Kartais apmąstymai vienumoje išties padaro stebuklų, atveria akis, padeda susivokti, kurlink einate ir ko siekiate.

9.    Ar atsitiko kas nors, kas verčia jūsų santuoką apmąstyti iš naujo? Darbo praradimas, smarkiai pasikeitusi finansinė padėtis (tiek teigiama, tiek neigiama linkme), liga, o gal tiesiog apmąstymams paskatinęs gimtadienis?

10.    Ar padarėte viską, kas įmanoma, kad santuoką išgelbėtumėte? Ar iš tikrųjų jūsų ginčas toks neišsprendžiamas, kad ją sužlugdytų? O gal vis dėlto filmuose toks populiarus sprendimas – apsilankymas pas šeimos psichologą – galėtų šį bei tą pakeisti?..

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Rima
2014-10-29 16:25:43
galit vartot vieną kartą per savaitę, galit dažniau- priklauso nuo jūsų poreikių.
Jūratė
2014-10-27 11:06:27
mergaitės, o kiek kartų vaistą galima vartot per savaitę? mums tai irgi aktualu.
Rima
2014-10-14 08:50:11
Priligy veiksmingas pavartojus jau pirmą dozę. Šio vaisto poveikis trumpas [veikia iki 4 val] ir greitas, jis nesikaupia organizme.