• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Besiskiriantiems – romantiškos kelionės

Autorius: Balsas.lt
2009-09-11 08:00:00

Besiskiriantiems – romantiškos kelionės
dreamstime.com nuotr.

Santuoka patiria išbandymus? Svarstote apie skyrybas? Indijos kelionių organizatorius siūlo vietoj apsilankymo pas advokatą pasirinkti bendras atostogas drauge su porų konsultantu.

„KV Tours and Travels“, įsikūrusi Mumbajuje, siūlo kelionių paketus, padėsiančius sutuoktiniams susigrąžinti išblėsusią meilę.

„Skyrybų turizmas“ nereiškia, jog mes skatiname skyrybas. Tai tiesiog mėginimas sutaikyti poras, sulaikyti jas prieš lemiamą sprendimą“, - tvirtino kompanijos vadovas Vijesh Thakker.

Indija, kurioje šeima vis dar laikoma pagrindine visuomenės ląstele, pasižymi vienais žemiausių pasaulyje skyrybų rodiklių. Skiriasi tik viena iš šimto porų, palyginus su keturiasdešimčia iš šimto Lietuvoje.

Tačiau skyrybų vis daugėja. Ypač – didžiuosiuose miestuose.

„Metropoliuose, kuriuose gyvena turtingesnė visuomenės dalis, tokiuose kaip Mumbajus, Naujasis Delis, Bangaloras ar Chennai skyrybos tampa įprastu reiškiniu“, pasakojo Naujajame Delyje įsikūrusios advokatų kontoros „ANZ Lawz“ atstovas Hasanas Anzaras.

„Mes tvirtai galime pasakyti, jog vis daugiau mūsų turimų bylų susijusių su skyrybomis ir jų pasekmėmis, ir tą jaučia visos advokatų kompanijos“, tvirtino jis.

Viena pagrindinių to priežasčių – moterų emancipacija, susijusi su geresniu išsilavinimu bei darbo perspektyvomis. Dėl to miestuose gyvenančios moterys jaučiasi vis nepriklausomesnėmis, nevengia gyventi vienos.

Be to, į šeimų santykius smelkiasi ir vakarietiškos „vedybų iš meilės“ idėjos, keičiančios įsitikinimus, jog santuoką turi planuoti vyresni šeimos nariai, remdamiesi finansiniais išskaičiavimas bei priklausomybe tam tikroms kastoms.

Indijoje ypač išpopuliarėjo tokie tinklalapiai kaip secondshaadi.com (shaadi hindi kalba reiškia santuoką), rengiantis pasimatymus išsiskyrusiems asmenims bei našliams, kuriuos iki šiol konservatyvi visuomenė tiesiog atstumdavo.

„Skyrybų kelionių“ organizatoriai taikosi ne į pačias poras, kurios, tikėtina paprasčiausiai nori greitai išsiskirti, bet į jų šeimos narius, neretai tiesiog siekiančius išsaugoti šeimos garbę. Pasak V. Thakker, vos paskelbus apie tokią paslaugą gauta daugiau nei tuzinas užklausų. Jų tikimasi sulaukti dar daugiau.

Siūlomos įvairios kelionės nuo savaitės trukmės atostogų kalnų kurorte, kainuojančių apie 35000 rupujų (863JAV dolerius) iki tolimų kelionių į užsienį. „Stengiamės, kad žmonės vyktų ten, kur dar nėra buvę, kur nebūtų daug žmonių, ir svarbiausia – jokių giminių“, - pasakojo V. Thakkeris.

Poras lydi tik patyrę porų konsultantai, besistengiantys padėti poroms pradėti viską iš naujo.

V. Thakkeris, 40-metis dviejų vaikų tėvas, „laimingai vedęs jau 18 metų“, tiki, jog septynių dienų kelionės pakanka, jog poros ateitis pasikeistų.

Psichologė ir psichoterapetuė Rhea Pravin Tembhekar, tvirtino esanti suintriguota šios idėjos. „Jei kalbame apie tokias „buitines“ priežastis, tokias kaip „tavo mama“, „mano mama“ – tai gali padėti. Bet jei kalbame apie smurtą ir pan., kelionė nepadės“, tvirtino ji.

Toks pasiūlymas Indijos turizmo rinką pasiekę tada, kuomet ji ypač kenčia dėl pasaulinės krizės.

„Skyrybų skaičius sparčiai auga. Manau, kad mes darome gerą darbą. Mes nesiekiame pakeisti likimo. Tiesiog norime, jog žmonės galvotų apie tai, kaip apie antrą medaus mėnesį“, - tvirtino V. Thakkeris.

Įdomu, ar tokios kelionės pakeistų Lietuvos skyrybų statistiką?
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus