• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Draugė išsiskyrė. Ko jai nesakyti?

Autorius: pagal WomansDay
2012-04-20 11:14:00

Draugė išsiskyrė. Ko jai nesakyti?
Freedigitalphotos nuotr.
Skyrybos - nelengvas gyvenimo etapas ne tik besiskiriantiesiems, bet ir jų artimiesiems bei draugams. Jei tavo draugė ką tik žengė šį žingsnį, būk ypač atidi ir stenkis neįžeisti jos jausmų.

Išgirdusi, kad draugė skiriasi, tikriausiai labiau už viską pasaulyje nori jai padėti. Tačiau kai į situaciją įsipainioja sumišę tavo pačios jausmai (ar ji teisingai apsisprendė? O gal ir mano santuoka pavojuje?), visai nesunku situaciją dar labiau pabloginti. Norėtum jai pasakyti, kad nerimauji, o lūpos taria: "Ir kaip gi dabar tu viena išlaikysi šeimą?"

Draugai išties stengiasi padėti, tačiau jų pačių jausmai ir baimės gali tik šliūkštelėti žibalo į ugnį. Taigi ko geriau nesakyti skyrybas išgyvenančiai draugei?

"Žinojau, kad vieną gražią dieną taip nutiks"

Toks komentaras nepraranda savo populiarumo. "Man jis niekada nepatiko", - tai žodžiai, kurie vienu ypu nubraukia visus draugės jausmus, meilę ir laimę, kurią ji neabejotinai išgyveno santuokos metais. O šią akimirką draugė veikiausiai galvos: "Jei žinojai - tai kodėl man nieko nesakei?". Draugė suvoks, kad niekada nepasitikėjai jos sprendimais. Maža to. Kai tik ištari "žinojau tai", leidi draugei suvokti, kad supranti daugiau nei ji pati apie jos šeimą ir tarpusavio santykius, o tai, sutik, įžeidžia. Jei taip sakydama nori parodyti, kad esi draugės, o ne jos vyro pusėje - taip ir pasakyk: "suprantu tave, aš - su tavimi, padėsiu kuo galėsiu". Tai leis jai pajusti tavo paramą, galbūt pasijusti saugesnei.Taip pat nepamiršk paklausti, kuo galėtum jai pagelbėti - galbūt rekomenduotum gerą psichologą, o gal išsitemptum į triukšmingą klubą ir pašėliotumėte kaip senais gerais laikais?

"Bet juk jis toks mielas!"

Kitaip tariant, tau labai gaila, kad draugė netenka tokio supervyro. Net ir žinodama, kad tikrai nenori įžeisti, tavo draugė pasijus užgauta. Nes taip sakydama tu ir vėl pasirodai, tarsi išmanytum daugiau už ją pačią ir galėtum nuspręsti, kuris iš jų - mielas, o kuris - nelabai. Juolab taip tardama tu tarsi stoji jos sutuoktinio pusėn. Atsimink: net jei tavo bičiuliai iš šono ir atrodė ideali pora arba jis atrodė geroji, atlaidžioji pusė, pašaliniai (taip pat ir tu!) žino toli gražu ne visą tiesą. Jei vis dėlto negali nuslėpti nuoširdaus gailesčio jos sutuoktiniui, bent jau sakyk, kad tau gaila ir jo, ir jos, o tada sukoncentruok svo dėmesį ties drauge.  Nieko blogo jei mėginsi paguosti ir savo draugės vyrą, bet daryk tai tada, kai ji nematys. Ir vis dažniau pabrėžk ir vienam, ir kitam, kad tau gaila jų abiejų - neapsimetinėk, kad aiškiai stoji kurio nors pusėn, ir nežaisk digubo žaidimo.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus