• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Jeigu atsakymas - skyrybos!  1 

Autorius: Eglė Zubkauskaitė; Ieva.lt
2009-05-26 16:00:00

Jeigu atsakymas - skyrybos!
Jupiterimages nuot.
Juokėsi vasaros naktys iš mano jausmų, pabudęs  rytas žiūrėjo kaip juokeisi tu...

 Ei, ar mes laimingi, ar mes kartu? Ar tai apie mūsų meilę tiek dainų?

Padėk ištarti man žodžius, kurie ne apie mus, jų skonis.... dar saldus....
 (Lemon Joy „Ne apie mus“)
O tau jau nesaldus. Tau taip trenkia kartėliu per visus skonio receptorius ir jutimo organus. Ir visos dainos, suokiačios odę meilei per radio imtuvą , tau įnirtingai virtuvėje daužant karbonadą metaliniu plaktuku, arba išspaudžia ašarą, tarsi varguolei, arba sukelia tokią agresiją, kad karbonadas patiria smūgių daugiau, nei bokso kriaušė lankomumu nesiskundžiančiame sporto klube.

Kartu – tai ne drauge

Tau kartu. Kur pažvelgsi, ką bebandysi prisiminti apie jus. Apie jus, kaip šeimą, kuri buvo ir vis dar teoriškai yra –  visur vien tik kartėlis ir nieko daugiau. O visi bandymai praskiesti gyvenimą saldymu,  baigiasi gerų geriausiai vakariene kinų restorane, liejant ašaras ant draugės peties arba tiesiai į  lėkštę, kur garuoja “karpis saldžiarūgščiai”. Blogiausiai – viskas lieka taip pat kaip ir buvo – niekaip. Blogai. Be apetito.Ir be apetito gyventi taip toliau.

Tavo kantrybė tyliai kapsi po lašą, priversdama kas kartą krūptelėti. Jau tikiesi, kad buvo paskutinis lašas. O vis dar ne – tai dar vienas tavo kantrybės  lašas žlungančios šeimyninės laimės  - nelaimės link. Tavo dienos, kaip smėlio laikrodis, likimo rankose vartomas – aukštyn  - žemyn, aukštyn - žemyn...O rezultatas toks pats, kaip bevartysi – išsprūsta vilties smiltelės  sulig paskutine...Taip, kai slysta dabar tau žemė iš po kojų. Taip, kaip slysta pažadai gyventi drauge ir džiaugsme, ir varge. O džiaugsmo neliko, net jeigu ir vargo nėra....

Miela mama, mielas tėti...

Gyvenimo nėra. Tiksliau jis yra, tik ne čia, ne šiuose namuose. Gyvenimas ten – už šių namų durų. Tik išeiti nėra jėgų. Ir ryžto vis dar trūksta. Vien pasvarstymai apie skyrybas traktoriaus vėžėmis sumauroja ne tik tavo, bet ir tavo vaikų gyvenimą.

 Mintyse skanduoji eilėraštuką:„ Miela mama, mielas tėti, gera man tave turėti, miela mama, mielas tėti, gera man tave turėti, miela mama, mielas tėti, gera man tave turėti“....

Tu žinai, kad  tas, kas neaugo išsiskyrusioje šeimoje, sunkiai supras, ką tai reiškia. Tu žinai, kad skyrybų metu visiškai pakrinka auklėjimas, ir vargu ar vaikas atsigauna po daugelio metų. Miela mama, mielas tėti, gera man tave turėti, miela mama, mielas tėti, gera man tave turėti... Taip beskanduodama jau mantra tapusį lozungą gali nueiti kelis kilometrus net nepastėbėjus, kad atsidūrei keliais kvartalais toliau nuo savo namų.  Kuriuose laukia vaikai. Bet nelaukia vyras. Miela mama, mielas tėti....

Gera ir namus turėti...

 Ak tie išpuoselėti, komfortabilūs namai, apstatyti moderniais baldais, kuriuos abu kažkada ilgiausiai rinkote ir derinote. Nors tavo mėgstami miegamojo šilkiniai tapetai taip ir neatnešė laimės, mintis, kad skiriantis, ko gero, teks palikti namus, veda iš proto ir nubloškia dar keliais kvartalais tolyn nuo tų pačių namų. Skanduojant  savo mantrą. Skirtis negalima, bet nesiskirti neįmanoma.  Ir dar tas amžinas kablys į paširdžius – ką giminės pasakys?

Išsiskyrusi – atgimk!

Anot  psichologės, Aidaho valstijos universiteto, socialinio elgesio ir asmenybės raidos psichologijos magistrės Kendros Van Wagner, skyrybos  - panašiai, kaip mirtis, išskirdama du žmones, užtraukia gedulo sunkią skarą ir ant vaikų, visos šeimą supusios aplinkos. Ir tai yra ne vienintelė priežastis, dėl ko esi pasimetusi ir įsprausta į kampą. Net nežinai nuo ko pradėti. Turto dalybos, dokumentų, paraiškų surinkimas  - veda į neviltį. Nes nėra jėgų. Ir trūksta objektyvaus patarimo, kaip išsiskirti civilizuotai ir kuo mažiau skausmingai. Draugės gali padūsauti drauge su tavimi, paguosti, bet tau reikia konkrečios pagalbos...Tik tuomet skyrybos atrodys ne galutinė mirtis, bet viltis atgimti naujai.

10 auksinių patarimų skiriantis

1. Taikios skyrybos bendru sutarimu – geriausia išeitis. Visus dokumentus, reikalingus teismui, gali paruošti profesionalūs advokatai. Taip sutaupysi daugybę pinigų bei išsaugosit sveikatą ir nervus.

2. Jeigu taikiai skirtis nepavyksta, nepulk stačia galva į skyrybų procesą, o pasistenk surinkti kuo daugiau įrodymų, patvirtinančių kito sutuoktinio kaltę. Specialistai padės  gauti šiuos įrodymus (santuokinė neištikimybė, girtavimas, šeimos lėšų švaistymas ir kt.), nes jie skyrybų byloje įgys aukso vertę.

3. Tau reikalingas skyrybų advokatas, turintis didelės praktikos skyrybų bylose, nes advokatas, užsiimantis skolų išieškojimo bylomis, negali gerai atstovauti ir specifinėse skyrybų bylose.

4. Stenkis kuo mažiau bendrauti su procesiniu priešininku (koks terminas!!!), o viską pavesk daryti skyrybų advokatui. Geriausia būtų skyrybų metu gyventi atskirai nuo sutuoktinio , ir surasti naują užsiėmimą, kuris prablaškytų.

5. Atmink, jog moteris skyrybų procese visada yra stipresnė pusė, todėl ypač reikalinga naudotis 2 ir 6 patarimų nuostatomis.

6. Gerai paruošk visus ekonominius – socialinius – psichologinius motyvus (įrodymus) skyrybų bylose. Specialistai padės Tau juos surinkti, kad skyrybų procese gautum kuo geresnį rezultatą, ypač materialinį.

7. Jokiais būdais neturėk artimų santykių su draugais (draugėmis), kol santuoka nenutraukta, nes priešininkas tai pateiks kaip santuokinės neištikimybės įrodymą su visomis iš to sekančiomis skaudžiomis pasekmėmis, ypač materialinėmis.

8. Skyrybos – ilgas ir sudėtingas procesas, kuris gali tęstis iki 1,5 metų. Tai būdinga skyrybų byloms, kai sutuoktiniai turi daug turto, nepilnamečių vaikų, o skyrybos bendru sutarimu yra neįmanomos. Todėl visokeriopai stenkis pasinaudoti 1-ojo patarimo nuostatomis.

9. Skyrybos – daug įtampos sukeliantis procesas, todėl jeigu jauti, kad žemė slysta iš po kojų, nematai šviesos tunelio gale, kreipkis į gydytojus, kad jie pasiūlytų Tau raminamųjų vaistų, nuo kurių neatsiranda priklausomybė.

10. Pavesk visus skyrybų reikalus tvarkyti profesonalams.

Laikas paguldyti savo neišsipildžiusių vilčių ir senkančios kantrybės smėlio laikrodį vertikaliai...Kad nuriedėtų suduždamas nuo stalo žemyn, kaip nuriedėjo paskutinė tavo ašara. Kad vieną kartą nustotum skaičiuoti liūdesio smiltis, o pasirinktum kitą kelią.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
MARKIS
2009-05-27 10:31:47
markizasmarkisTASKASmybruteTASKAScom