• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip išgyventi nelaimingą meilę  4 

2009-03-11 00:00:00

Kaip išgyventi nelaimingą meilę
Eli.lt; Jupiterimages nuotr.
Tiems, kurie netiki tikra meile, tikriausiai bus siurprizas tai, ką žino bet kuris "greitosios" gydytojas, – beveik pusė savižudybių įvyksta dėl nelaimingos meilės.


Meilė tampa ekstremalia situacija, kai užgniaužia sugebėjimą mąstyti analitiškai ir kritiškai vertinti save bei kitus. Tipiškas įsimylėjusio žmogaus elgesys pasireiškia į priepuolius panašiais aistros ir melancholijos proveržiais. Jie ypatingai charakteringi periodui, kai įsimylėjėliai vienas kitam dar neprisipažino arba viena iš pusių nesuteikė vilties simpatijoms.


Jeigu manote, jog artumą pasiekti realu, prisiverskite nebesielgti spontaniškai – tai visiškai nepadeda net kur kas paprastesnėse situacijose. Savo jausmus vertinkite kaip užduotį, kurią reikia atlikti. Tai yra, kad ir kaip keistai tai beskambėtų, reikia sudaryti programą, pagal kurią jūs veiksite, ir nustatyti požymius, pagal kuriuos spręsite apie rezultatus. Labai svarbu ir suformuluoti tikslą – ką turite galvoje sakydama "pasiekti artumo": neiškėlus užduoties dažniausiai griebiamasi netikslių veiksmų.


Psichologai siūlo keletą variantų, kaip išspręsti meilės be atsako problemą.


1 . Net ir sulaukusi simpatijų, išlaikykite "tinkamą atstumą". Ypatingai pavojinga (ir kenksminga pačiai meilei) stengtis viską be išimties pasidalinti: svajones, laisvalaikį, pinigus, darbą, slapčiausius norus ir užsidaryti poroje. Kiekvienas turi turėti savo bendravimo ratą. "Karštai įsimylėjusios poros užsisklendžia, – sako Šantal de Mustje. – Bet tai pavojinga, nes savo meilę reikia pamaitinti, o ne maitintis ja."


Jeigu jums nepavyko išvengti susikoncentravimo ties vienu jausmu, pasinaudokite priemone, kurią Ovidijus rekomenduoja poemoje "Vaistai nuo meilės", – išžarstykite laužą. Priverskite psichiką užsiimti kitomis problemomis. Daug stiprių žmonių griebdavosi darbo, kad išsigelbėtų nuo širdies skausmo. Bet to maža: reikia susirasti ir naują žmonių ratą, ir užsiėmimą (vairavimo kursai, skraidyklių sportas arba joga – visai nesvarbu), ir apgalvoti savo atostogas ir laisvadienius, kad nereikėtų sėdėti be veiklos. Užsiimkite kieno nors problemomis, padėkite artimiesiems. Tokiu būdu išžarsčiusi laužo nuodėgulius, greitu metu pajusi, kad jie jau gęsta.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Vaikinas
2012-08-01 12:49:11
As puse metu negaliu atsigauti, kraustausi is proto. Isbandziau viska, bet padeda tik tuo metu , po menesio vel atsinaujina viskas. Naujos panos nenoriu ieskot, nes nesu linkes i krastutinumus. Sunkiaisia kai ja pamatau su kitu. Jei ji neteiktu vilties - butu turbut lengviau, bet ji vis uzsimena, kad noretu taikytis, o tas dar sunkiau, bet sako, kad myli ji.....Nu vienu zodziu sunkus zmones tos moterys, vyrai jei palieka tai bent vyriskai ir uzbaigia viska.
ji
2009-03-31 15:56:35
is tiesu po issiskyrimo buna beprotiskai sunku, man si laikotarpi isgyventi padejo draugai, ivairi veikla, kai turedavau mazai laiko mintimis kaitalioti praeities ivykius ir gyventi tuo "kas butu, jeigu butu". Ir stai praejus metams po musu issiskyrimo, pamaciau gatveje ji su kita ir sirdis nesuvirpejo, nors savimeile buvo patenkinta - ji uz mane gerokai prastesne :)
To Giedre
2009-03-13 09:50:17
Giedre, patikek, viskas preis ir susirasi kita vyra. (nors aisku, gal apie tai dabar net nenori pagalvoti)... Suprask, sis issiskyrimas tik i nauda, nes jus tikriausiai nebuvote skirti vienas kitam, o TA SAU SKIRTA tu dar sutiksi:) ir busi labai laiminga. Tik neliek asaru ir negailek saves, preities, nes taves laukia dar grazesne ateitis:).