• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nelaiminga meilė: kaip tai išgyventi?  3 

Autorius: www.eli.lt
2008-12-06 00:00:00

Nelaiminga meilė: kaip tai išgyventi?
"Gamma" nuotr.
Tiems, kurie netiki tikra meile, tikriausiai bus siurprizas tai, ką žino bet kuris "greitosios" gydytojas, – beveik pusė savižudybių įvyksta dėl nelaimingos meilės.


Meilė tampa ekstremalia situacija, kai užgniaužia sugebėjimą mąstyti analitiškai ir kritiškai vertinti save bei kitus. Tipiškas įsimylėjusio žmogaus elgesys pasireiškia į priepuolius panašiais aistros ir melancholijos proveržiais. Jie ypatingai charakteringi periodui, kai įsimylėjėliai vienas kitam dar neprisipažino arba viena iš pusių nesuteikė vilties simpatijoms.
Jeigu manote, jog artumą pasiekti realu, prisiverskite nebesielgti spontaniškai – tai visiškai nepadeda net kur kas paprastesnėse situacijose. Savo jausmus vertinkite kaip užduotį, kurią reikia atlikti. Tai yra, kad ir kaip keistai tai beskambėtų, reikia sudaryti programą, pagal kurią jūs veiksite, ir nustatyti požymius, pagal kuriuos spręsite apie rezultatus. Labai svarbu ir suformuluoti tikslą – ką turite galvoje sakydama "pasiekti artumo": neiškėlus užduoties dažniausiai griebiamasi netikslių veiksmų.


Psichologai siūlo keletą variantų, kaip išspręsti meilės be atsako problemą.


1. Net ir sulaukusi simpatijų, išlaikykite "tinkamą atstumą". Ypatingai pavojinga (ir kenksminga pačiai meilei) stengtis viską be išimties pasidalinti: svajones, laisvalaikį, pinigus, darbą, slapčiausius norus ir užsidaryti poroje. Kiekvienas turi turėti savo bendravimo ratą. "Karštai įsimylėjusios poros užsisklendžia, – sako Šantal de Mustje. – Bet tai pavojinga, nes savo meilę reikia pamaitinti, o ne maitintis ja."


Jeigu jums nepavyko išvengti susikoncentravimo ties vienu jausmu, pasinaudokite priemone, kurią Ovidijus rekomenduoja poemoje "Vaistai nuo meilės", – išžarstykite laužą. Priverskite psichiką užsiimti kitomis problemomis. Daug stiprių žmonių griebdavosi darbo, kad išsigelbėtų nuo širdies skausmo. Bet to maža: reikia susirasti ir naują žmonių ratą, ir užsiėmimą (vairavimo kursai, skraidyklių sportas arba joga – visai nesvarbu), ir apgalvoti savo atostogas ir laisvadienius, kad nereikėtų sėdėti be veiklos. Užsiimkite kieno nors problemomis, padėkite artimiesiems. Tokiu būdu išžarsčiusi laužo nuodėgulius, greitu metu pajusi, kad jie jau gęsta.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Jekaterina
2010-04-24 23:21:31
straipsnis tikrai vertas demesio , sutinku kad "kvėpavimas virpintų vandenį, vandeniui ištarti tokius žodžius" truputi nesamone nors....kas raganauja ir pan.gal ir padeda bet geriau su magija nesuriski savo gyvenima.
man kaip tik sh yra su tuom meilem... bet niekaip neprisiversiu nueiti pas psrihologa.. nei drasu ir bijau kad nesuprast mane ir dar kad blogas gali but specelistas... nu nezinau.. ;/ bet ir kentet 22 metus man atsibodo.... bet baime ir visa kita deje nugali mane.....
Gabija
2009-03-28 17:35:14
Patarti lengva, - padaryti sunku.
Violeta
2009-03-09 20:47:23
Straipsnis geras, tik juoka kelia uzkeikimas