• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skyrybos – dar ne pabaiga  2 

Autorius: MyJane.ru
2012-01-10 13:43:00

Skyrybos – dar ne pabaiga
Freedigitalphotos nuotr.
Išsiskyrusi. Sugniuždyta, įbauginta? Ne, laisva ir laiminga! Ar tai įmanoma? Taip, tai tikrai realu – nepriklausomai nuo jūsų amžiaus ir gyvenimo aplinkybių. Tai įrodo daugybės moterų, sugebėjusių tapti laimingomis po skyrybų, patirtis.

Skyrybos – skausmas, stresas, o kartais ir katastrofos ar net pasaulio pabaigos pojūtis. Tačiau jei jau ryžotės šiam žingsniui – vadinasi, buvo ir priežasčių. Net jei skirtis panoro vyras, vis tiek jo sprendimą teks priimti kaip duotybę.

Tiesa, pasak statistikos, skyrybų iniciatorėmis dažniau tampa moterys. Jūsų svarbiausia užduotis kurį laiką – ištverti skausmą ir rasti naujoje padėtyje savų privalumų ir galimybių.

Susitaikykite su esama padėtimi. Kad ir kaip bevyktų skyrybos, jas reikia priimti kaip faktą. Psichologai išskiria keletą skausmo išgyvenimo etapų. Visų pirma jūs negalite ir nenorite suvokti paties fakto. Taip „netyčia“ surenkamas jau buvusio vyro telefonas ir teiraujamasi, ko jis norėtų vakarienės. Arba vengiama išmesti jo daiktus, laikomasi kokių nors taisyklių, kurių laikytis reikėjo kai vyras gyveno su jumis, o dabar jau nebeliko jokios būtinybės.

Visa tai – tam tikra realybės atmetimo forma, kai sąmonė dar nėra pasirengusi priimti to, kas atsitiko. Po šios stadijos eina kita – derybų. Žmogus tarsi stengiasi sudaryti sandorį su likimu, kad šis sugrąžintų viską į savas vietas. Tai gali būti bandymai pradėti viską iš naujo. Arba begalinė savigrauža, prasidedanti žodžiais „Jei tik aš tada nebūčiau...“ Pats pavojingiausias dalykas – lūžio metu atsisakyti permainų. Viena, kai sprendimas skirtis buvo priimtas skubotai, tai nutiko impulsyviai – dar vakar apie skyrybas nebuvo nė minties, bet šiandieninis konfliktas tiesiog privertė ištarti frazę „skiriamės“. Ir visai kas kita jei sprendimas brendo ilgai, turite ne vieną priežastį nutraukti santykius. Tada žinokite: tai, kas vyksta su jumis dabar – normalu, taip reiškiasi netekties skausmas. Kaip tik dabar dar kartą prisiminkite visus savo partnerio trūkumus ir skausmą, kurį dėl jo patyrėte – ar norėtumėte, kad tai grįžtų ir vėl? Juk tik nuo to, kad pamėginsite viską iš pradžių, sutuoktinio charakteris nepasikeis. O, pasak tyrimų, žmonės, kurie nusprendė skirtis, tačiau paskutinę akimirką apsigalvojo, patiria dvigubą stresą: jų psichika paprasčiausiai nespėja prisitaikyti prie nuolat kintančių sąlygų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
E
2012-01-15 12:28:59
Nauja svetainė erotinei kūrybai ero.iliuzija.net
Gabrielė
2012-01-11 12:45:21
labai geras psichologinis straipsnis. Būtinai rekomenduosiu draugei.