• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar antroji vestuvių diena tik laiko gaišimas? (apklausa)

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-02-22 10:16:00

Ar antroji vestuvių diena tik laiko gaišimas? (apklausa)
123rf.com

Apie pirmąją vestuvių dieną prikalbėta gana daug, aptarti vestuvių scenarijai bei linksmybės, tačiau šiek tiek nuskriausta liko antroji vestuvių diena. O gal jos jau nebėra ir ji nebemadinga? Ar daug jaunavedžių renkasi dviejų dienų vestuves?

O kadaise...

...vestuvės buvo švenčiamos savaitę ir net ilgiau, apie tai mums byloja iškalbingi tautosakos knygų tomai. Kiekvieną dieną buvo besilinksminama, švenčiama ir vis linkima jauniesiems laimės. Vestuvės buvo laikomos poilsiu nuo kasdienių darbų, nuo įtampos bei rutinos, o dabar, kai gyvename vis greitėjančiu ritmu, vestuvės tapo dar viena sunkia diena, kuriai reikia ypatingai ruoštis: pradedant kvietimais į vestuves ir baigiant jaunųjų drabužiais.

Tad jei jau nutarėte daryti vestuves kelias dienas, turėtumėte šį tą žinoti apie tradicijas ir papročius.

Ką veikti antrąją vestuvių dieną šiais laikais?

Antroji vestuvių diena nuo seno būdavo gana linksma, apgaubta juokais ir šmaikštumu. Nuo pat ryto pradedama aptarinėti pirmoji(?) jaunųjų naktis, meilės guolis ir visokiais būdais imama prašyti šeimos pagausėjimo: nuo senų laikų jaunųjų tėvai labai greitai norėdavo tapti seneliais ir sulaukti giminės pratęsimo. Taip pat antrąją dieną buvo ne tik kalbama apie šeimos pagausėjimą, bet ir tikrinamas nuotakos motinystės pojūtis, per dažnas vestuves nuotaka gaudavo lėlę ir turėdavo ją suvystyti, o šiais laikais per kuo greitesnį laiką uždėti sauskelnes. Nuo sauskelnių dėjimo neišsisukdavo ir jaunikis. Taip pat abu jaunieji turėdavo ir tebeturi prisiminti kuo daugiau gražių lopšinių, kuriomis migdytų verkiantį vaikutį.

 

Nuo antrosios vestuvių dienos neatsiejami ir šokiai ligi nukritimo. Kuo daugiau šoksit, tuo laimingesni būsit. Šiuo prietaru ne kiek tikima, kiek jis panaudojamas sukurti gerą atmosferą, o ką jau kalbėti apie vestuvių muzikantus, kurių pareiga sukurti kuo geresnę svečių nuotaiką.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Ar reikalinga antroji vestuvių diena?
Žinoma, turi būti vestuvės pagal visas tradicijas;
57 (30.81 %)
Antroji vestuvių diena - nesąmonė. Geriau išvykti į poilsinę kelionę;
128 (69.19 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus