• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Išvažiuojamosios vestuvių ceremonijos – didžiulė laimė būti kitokiems  3 

Autorius: Lina Smaidrytė
2011-03-18 08:06:00

Išvažiuojamosios vestuvių ceremonijos – didžiulė laimė būti kitokiems
Victor Morozov

Kur svajojate tuoktis? Civilinės metrikacijos salėje, bažnyčioje, o gal vietoje, susijusioje su brangiausiais atsiminimais? Norintieji tuoktis truputėlį kitaip jau metai kaip turi galimybę žiedus sumainyti ten, kur širdis geidžia. Tad kaip tuokiamasi per išvažiuojamąją santuokos ceremoniją?


Išvažiuojamosios santuokos Lietuvoje 


Užsienyje išvažiuojamųjų santuokų ceremonijos jau seniai yra vienas iš populiariausių būdų susieti savo gyvenimą su kitu žmogumi. Lietuvoje irgi daugiau nei prieš metus leista jas rengti. Taigi jaunavedžiai neįpareigoti tuoktis tik santuokų rūmuose, dabar žiedus gali sumainyti ir kitose vietose.


Iki šiol išvažiuojamųjų santuokų populiarumas augo pamažu, tačiau dabar, artėjus pavasariui, metrikacijos biurai ir vestuvių organizatoriai sulaukia vis daugiau pageidavimų tuoktis netradiciškai – gamtoje.


2010 metais vien Vilniaus mieste buvo užregistruotos 5169 santuokos, iš jų 120 buvo išvažiuojamosios. Šiemet laukiama kur kas didesnio skaičiaus porų, norinčių tuoktis netradiciškai.

 


Pasirinkimo laisvė


„Išvažiuojamajai ceremonijai jaunieji gali pasirinkti sau patinkančią vietą, galbūt susijusią su svajonėmis ar prisiminimais. Tai gali būti pajūris, botanikos sodas, miško laukymė, ežero krantas, privatus sodas ir pan.“, – kalbėjo „Šeimos šventės“ vestuvių planuotoja Inga Klimienė.


Prieš pasirinkdami vietą tuoktuvėms, sužadėtiniai turėtų žinoti, kad išvažiuojamoji ceremonija, jei jie yra registruoti, pvz., Vilniuje, gali būti rengiama tik Vilniaus miesto ribose. Tad vilniečiams, norintiems susituokti pajūryje, gali tekti prisiregistruoti Klaipėdoje.


Vestuvių organizatorių duomenimis, dažniausiai jaunavedžiai santuokos ceremonijai renkasi Vilniaus universiteto Botanikos sodą Kairėnuose. Jaunieji vengia visuomenei atvirų ir gausiai lankomų erdvių, kaip Sereikiškių parkas ar Verkių rūmai, nes paprastai savaitgalį žmonės ilsisi, tad gali būti daug stebėtojų, o poros nori privatumo.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
butinai
2012-04-12 10:44:11
O mano vestuves bus pajuryje...!
noriu
2011-04-08 07:51:42
as noreciau taip pat tokiu vestuviu :)
magi
2011-03-18 13:57:29
Perskaiciau ir baltai supavydejau :)