• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nuotakos puokštė: gėlių TOP 10

Autorius: pagal Veslo.org
2012-04-25 10:40:00

Kokias gėles pasirinkti nuotakos puokštei? Spalva ir grožis – dar ne viskas. Ką tavo pasirinktų gėlių žiedai byloja gėlių kalba? O ką reiškia jų spalva? Galiausiai kuri puokštė ištvers visą vestuvių ceremoniją nenuvytusi?

HortenzijaTai ne tik dailus žiedas, kurį floristai itin vertina dėl plačios spalvų gamos. Baltos gėlės puikiai pabrėžia šventės iškilmingumą, o tamsūs atspalviai tampa ryškiais puokštės akcentais. Hortenzijos puikiai išlaiko formą, lengvai derinamos su kitomis gėlėmis, gali be vandens išbūti keletą valandų. Tačiau atsimink: hortenzija vis dėlto mėgsta drėgmę, todėl kai tik galėsi, pamerk savo puokštę į vazą.

HiacintasNuo seno hiacintai laikomi amžinybės ir pastovumo simboliu. Tai nuostabi gėlė pavasarinei nuotakos puokštei. Jis apgaubs pačią nuotaką įstabaus aromato šleifu. Hiacintai labai ištvermingi, jų stangrūs, tarsi vaškiniai žiedai puikiai sulaiko drėgmę, todėl puokštė ilgai nevys.

FrezijaŠvelnūs šios gėlės atspalviai nuolat vilioja vestuvines puokštes kuriančius floristus. Jie puikiai pabrėžia nuotakos jaunystę ir švelnumą. Be to, frezijų aromatas, manoma, turi gydomųjų savybių. Eteriniai aliejai, kurių apstu šiose gėlėse, ramina ir šalina stresą, o tai tokią atsakingą dieną išties svarbu. Frezija puikiai tinka jaunoms nuotakoms, jų spalvinė gama labai plati, taigi galima komponuoti į įvairiausias puokštes.

GerberaGerbera laikoma džiaugsmo simboliu. Atrodytų, tokia paprasta gėlė, bet ji gali iš esmės pakeisti pačią vestuvių nuotaiką. Drąsioms nuotakoms tiks ryškiaspalvių gerberų puokštė, kuklesnėms – balti ar kreminių atspalvių žiedai.

AlstremijaGėlė tokiu sudėtingu pavadinimu, kol pateko iki mūsų, nuėjo ne mažiau sudėtingą kelią. Šios gėlės tėvynė – Peru ir Brazilijos kalnų regionai. Nuo seno ši gėlė laikoma karališku žiedu, kadangi visada kainavo labai brangiai. Jei nusprendei šią gėlę įkomponuoti į savo vestuvių puokštę, turėk omeny, kad ji itin jautri, bijo skersvėjų. Taigi puokštę teks saugoti visą dieną. Ar tikrai tau to reikia?

BijūnasŠis gegužio žiedas gali tapti išraiškinga nutakos puošmena. Baltų ar rausvų bijūnų puokštė tiks prie ištaigingos, pūstos suknelės. Nors gal norėtum surizikuoti ir užsisakyti raudonų bijūnų puokštę? Tokiu atveju puokštė taptų kertine tavo įvaizdžio dalimi. Gėlių kalboje bijūnai reiškia šeimyninę laimę, kuri tikrai turėtų lydėti nuotaką, vestuvių dieną savo rankose laikiusią visą jų puokštę.

OrchidėjaKadaise šias gėles gabeno iš Azijos ir Afrikos, o jų kaina buvo tokia didelę, kad prilygo net brangakmeniams. Šiandien orchidėjų puokštę gali įsigyti kiekviena nuotaka. Vestuvių puokštėms paprastai naudojamos smulkiažiedės orchidėjos. Vietname orchidėja laikoma jaunystės ir grožio simboliu, Europoje ji – tobulumo ir elegancijos žiedas. Šias gėles būtinai turėtum įkomponuoti savo puokštėje jei vestuvių dieną trokšti šiek tiek egzotikos.

TulpėŠios nuostabios švelnios gėlės turi savybių, kurios išties pravers nuotakos puokštei. Griežtos tulpių formos puikiai papildo minimalistinę jaunosios suknelę. Labai gražiai atrodo baltų ir raudonų tulpių derinys. Nors gali rinktis ir kitokias spalvas – tulpės išsiskiria išties plačiu spalvų asortimentu. Tai atsparios gėlės, jas galima derinti įvairiose puokštėse – tiek švelniose ir romantiškose, tiek ryškiose ir egzotiškose.

RožėRožės – bene populiariausia nuotakos puokščių gėlė. Juk nuo seno rožės simbolizuoja meilę. Vienintelis dalykas, kuo reikia pasirūpinti – tai tinkamas atspalvis ir gėlių šviežumas. Rožių žiedai turėtų būti stangrūs, išlaikyti savo formą. Atkreipk dėmesį į lapelius, jie turėtų būti tamsiai žali, be matomų pažeidimų. Floristai gali sukurti puokščių ir iš baltų, kreminių atspalvių, ir iš raudonos ar burgundiško vyno spalvų gamos – viskas priklauso nuo tavo norų.

KalijaŠią gėlę nuo seno lydi aristokratiškumo šleifas. Nuotakos dažnai renkasi kalijas dėl neįprastos jų formos ir švelnumo. Jei tau patinka šios gėlės, pasidomėk, kokius atspalvius gali rinktis puokštei: kalijos gali tapti ryškiu ir efektingu tavo įvaizdžio akcentu.


Beje, rinkdamasi nuotakos puokštę nenumok rankas ir į spalvų reikšmes: kiekviena spalva simbolizuoja tam tikras vertybes, kurias norėtum suteikti ne tik vestuvių dienai, bet ir visam gyvenimui:

Balta – klasikinė spalva vestuvėse, simbolizuoja skaistumą ir naują pradžią.

Geltona – šilta namų jaukumo ir šeimyninės laimės spalva.

Raudona – tradicinė meilės, aistros spalva, universalus sprendimas vestuvių puokštei.

Mėlyna – tamsiai mėlynos gėlės vestuvėms pernelyg šaltos. O štai švelnūs žydri atspalviai puokštei suteiks švelnumo, išskirtinumo. Žydra spalva simbolizuoja ištikimybę ir atsidavimą.

Violetinė – prabangos ir brandos spalva. Ypač tinka besituokiantiems nebe pirmą kartą.

Rausva – jaunystės, moteriškumo, žaismingumo spalva.

Oranžinė – spalva, simbolizuojanti pasitikėjimą savimi ir drąsą.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus