• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pažintis su vestuvių tradicijomis iš įvairių pasaulio šalių

Autorius: Parengė Gerda Zemenskaitė
2013-11-21 18:00:00

Sugrįžimas prie senovės ištakų šiandien yra savotiška mada. Tapo madinga sudarinėti genealoginį medį, ieškoti ir atnaujinti ryšius su tolimais giminaičiais, užsirašinėti močiučių memuarus. O toks įvykis kaip vestuvės, neišsiverčia be tradicijų sekimo. Įvairiose šalyse jos skirtingos ir dėl to įdomiau būna dalyvauti tokiose situacijose.
 

Vengriškų vestuvių tradicijos

Tradicija signalizuoti, sutinkant vestuvinio kortežo automobilius, atėjo iš Vengrijos. Būtent ten šitaip buvo pasitinkami jaunavedžiai. Vestuvių ceremonijos metu jaunieji apsikeičia ne tik žiedais, bet ir maišeliais su monetomis, be to jų kiekis turi būti atitinkamas: trys arba septynios monetos. Šokių metu jaunoji gali pašokti su bet kuriuo norinčiuoju, bet tas šokis kainuos nepigiai, kadangi partneris turės sumokėti 15000 forintų (Vengrijos valiuta).

Baltos suknelės vestuvinės tradicijos
 

Šiandien suknelių salonuose pasirinkimas yra gausus, kiekviena būsima nuotaka gali išsirinkti norimą modelį ir net spalvą. Tradicine laikoma baltos spalvos suknelė. Būtent tokia pirmą kartą pasipuošė Anna Avstrijskaja, nors iki tol Europos monarchai ir paprasta liaudis pirmenybę teikė purpurinei ir rožinei spalvai.

Angliškų vestuvių tradicijos

Anglijoje, kelionę nuo namų iki bažnyčios jaunavedžiai įveikia pėstute, svečių apsuptyje. Procesijos pradžioje eina maža mergaitė, kuri barsto rožių žiedlapius iš pintinėlės. Šis mielas ritualas rodo laimės ir šeimyninės gerovės palinkėjimą apie gyvenimą, nuklotą žiedais. Anglijos nuotaka vestuvių dieną privalo turėti keturis daiktus: ką nors naujo, ką nors seno, ką nors skolinto iš draugės ir ką nors mėlynos spalvos. Ši tradicijas šiandien populiari ir kitose šalyse.

Belgiškų vestuvių tradicijos

Belgijoje, jaunosios draugės mąsto labai ekonomiškai, kadangi vakarines sukneles, kurių kainos pakankamai didelės, joms perka nuotaka. Pagal tradiciją, visi merginų apdarai privalo būti vienodos spalvos ir vienodo kirpimo.
Belgijoje, jaunosios draugės mąsto labai ekonomiškai, kadangi vakarines sukneles, kurių kainos pakankamai didelės, joms perka nuotaka. Pagal tradiciją, visi merginų apdarai privalo būti vienodos spalvos ir vienodo kirpimo.
 
Prašydamas būsimos žmonos rankos, jaunuolis sodina beržą arba eglę prie jos namų. Jeigu ji sutinka, tai vyruką kviečia puodeliui kavos ir vaišina pačios pagamintais saldumynais. Likus dienai iki vestuvių ceremonijos, jaunoji turi rasti laiko išsiuvinėti savo vardą ant skarelės, kurią ima į bažnyčią. Kada nors, kai tekės jaunosios dukra, šis gabalėlis medžiagos bus įrėmintas ir perduodamas dukrai jos vestuvių dieną.

Afroamerikiečių vestuvių tradicijos

Afroamerikietiškos vestuvių tradicijos susietos su vergovine patirtimi. Visos jos ragina nepamiršti apie skurdžią tamsiaodžių padėtį. Netgi šiandien, pasiturintys jaunavedžiai šokinėja per šluotą, skelbdami apie šeimyninio gyvenimo pradžią, o nuotakos kaklą puošia paprasčiausi karoliai iš kriauklyčių.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus