• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

“Pušynėlis“ ant aukščiausio Neries skardžio  5 

Autorius: Pusynelis.eu
2011-04-21 12:23:00

“Pušynėlis“ ant aukščiausio Neries skardžio
Važiuojant nuo Vilniaus link Kernavės, už Dūkštų ąžuolyno pavažiavus apie 1 km, pasukus į kairę pakeliui į Vievį, ties Verkšionių kaimu yra viena iš gražiausių vietų Vilniaus apylinkėse - aukščiausias Neries šlaitas, kurioje dėl užburiančio vaizdo verta atsidurti bet kuriuo metų laiku. Čia Neries regioniniame parke ant vaizdingo 200 m Neries skardžio su nepakartojamu vaizdu į Velniakampio kilpos mišką įsikūrusi kavinė “Pušynėlis”.

Kavinė „Pušynėlis“ įsikūrė 1999 metais. Pradžioje tai buvo tik nedidelė salė su židiniu ir keli staliukai lauke. Kiekvienais metais vis daugiau lankytojų atvažiuodavo i kavinę skaniai pavalgyti ir pasigrožėti nuostabiais gamtos vaizdais. Siekiant aptarnauti vis didėjanti lankytojų srautą, kavinę pradėjome plėsti ir tobulinti.

2001 metais buvo pastatyta “SMUKLĖ”. Joje vienu metu galima aptarnauti 70 žmonių. Dar yra 2 banketinės salės po 70 žm. ir 25 žm.

2005 metais atidaryta didžiulė salė “Pušynėlio Pastogė”. Tai pusiau atvira banketinė salė, kuri talpina apie 200 žmonių. 2006 metais prie pastogės buvo įrengta dar viena lauko terasa su įspūdingu vaizdu.

Šalia kavinės ant skardžio krašto sustatyti mediniai suoliukai ir staleliai, virš jų „išskleista“ milžiniška medinė pavėsinė, kurios prieglobstyje sustoję pramogautojai ir romantikai, tiek sningant tiek lyjant gali beveik iš paukščio skrydžio pasigrožėti Neries vingiais, miškais, piliakalniais bei slėniais.

Norintieji gali nusileist žemyn link upės 120 metrų laiptais. Šalia pavėsinės yra didelė medinė terasa, kur pietaujant galima grožėtis užburiančio grožio gamtovaizdžiu, miškais ir Neries vingiais.

Greta įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Vaikai gali kapstytis smėlio dėžėje, suptis sūpynėse, pastatytas namukas iš tuščiavidurio ąžuolo kamieno, vasarą teliuškuoja baseinėlis su tiltuku. Čia pat dengtame aptvare gyvena triušiukai. Šie gyvūnėliai nebailūs, jie nebėga nuo lankytojų, laukia pro aptvarą kišamos žolės - vaikams čia tikras džiaugsmas!

Norintiems gerai atsipalaiduoti ir pažiūrėti mėgstamas sporto varžybas, rungtynes ar koncertą – specialiai įrengtas didžiulis televizoriaus ekranas.

Kavinėje galima rengti įvairius pokylius: vestuvių, jubiliejų, gimtadienių, vaikų švenčių ir kt.. Labai didelis valgių asortimentas, dideles porcijos. Galima paragauti gausybę lietuviškų patiekalų, pagamintų pagal senolių receptus. Išrankiesiems - virėjos ruošia europietiškus patiekalus: keptus ant žarijų vištieną, kiaulieną  bei jautieną, skaniausią upėtakį ir ir lašišą.

 
Garantuojame, kad mūsų kavinėje laiką praleisite žymiai linksmiau ir geriau negu namuose!
Šalia esančios ypatingos vietos:

VERKŠIONIŲ “UŽKEIKTOS VESELIOS” AKMENYS

Pasakojama, kad vienoje Neries pusėje gyveno mergaitė, kurią pamilo kitam krante gyvenęs bernelis. Jaunosios motinai nepatiko būsimas žentas ir ji jaunuosius prakeikė tardama: ”Kad tu akmenim pavirstum”. Kai vestuvininkai kėlėsi per upę, jų vežimai apvirto ir visas pulkas suakmenėjo. Nusekus Neriai, arčiau kairiojo kranto vandenyje matomi 4 didesni pabroliais vadinami akmenys turi vardus: Stanislovas, Juzefas, Antanas ir Steponas. Keturi mažesni akmenys, vadinami pamergėmis savo vardų neturi. Veseliai priklausė dar ir devintas akmuo, kurį ledonešiai nurideno pasroviui, kur jis riogso iki šiol.

Apylinkėje pasakojami padavimai, kad praėjus amžiams, pasaulio pabaigoje akmenimis paversti žmonės vėl atgis. Bėga metai, o prakeiktų žmonių sielos negali nei grįžti į žemę, nei nueiti amžinan poilsin anapus. Šis padavimas apie vėlių būseną vandenyje tarp gyvųjų ir mirusių pasaulių, siejamas su netoliese esančiu Padūkštų pilkapynu.Šią akmenų grupę galima pamatyti pasukus iš trasos link Neries ties rodykle “Užkeikta veselia“.


KARMAZINŲ PILIAKALNIS

Tai nedidelis piliakalnis, todėl manoma, kad jis nebuvo nuolat apgyvendintas, o naudotas kaip slėptuvė gelbėtis nuo užpuolusių priešų. Archeologų manymu, Karmazinų piliakalnis nuo VI a. prarado gynybinę funkciją ir tapo šventviete – alkakalniu, kuriame vykdavo apeigos dievų garbei. Karmazinų piliakalnį Jūs rasite važiuodami keliu iš Dūkštų į Vievį. Neprivažiavę kavinės ''Pušynėlis'', pasukite keliuku kairėn. Pravažiavę miškelį, Jūs rasite mašinų stovėjimo aikštelę, nuo kurios jau matosi piliakalnis, įrengtas netoli Dūkštos ir Neries santakos esančioje kalvelėje.


DŪKŠTŲ ĄŽUOLYNAS


Važiuodami nuo Vilniaus link Kernavės, už Dūkštų miestelio pavažiavę apie 1 km, dešinėje kelio pusėje pamatysite didžiausią (302 ha) Lietuvoje išlikusi natūralų ąžuolyną. Tai unikalus gamtinis objektas, atlaikęs amžių išbandymus Dūkštų kraštovaizdžio draustinyje. Čia auga 170 – 200 metų ąžuolai. Biologinės įvairovės požiūriu vertingiausiame 35,8 ha plote įsteigtas gamtinis rezervatas.

Nuo kavinės „Pušynėlis“ nesunku pasiekti senąsias Lietuvos sostines – Trakus ir Kernavę. Trakai yra maždaug už 25, o Kernavė už 9 kilometrų. Nuo sostinės centro kavinė nutolusi maždaug 30 kilometrų. Aplankykite šią nuostabią vietą ir paskanaukite gardžių patiekalų.

 

Mus rasite:


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Nezinoma
2011-06-12 00:11:19
Istiesu vieta nuostabi,bet Sutinku su Jolanta,kad aptarnavimas ir maistas siaubingi,seimininkai tikrai galetu daugiau i tai atkreiti demesi,nes del to vien nesinori ten lankytis.
Sekmes tobulejant.
JONAS
2011-05-12 08:02:46
mums ten patiko,smagiai praleidome laika
JURGITA
2011-05-05 07:57:17
NUOSTABI VIETA,LABAI SKANIAI PAVALGĖME,VAIKAI NUSILAKSTĖ-ĮSPŪDŽIŲ TIEK DAUG,KAD VIS PRAŠO VĖL VAŽIUOTI Į PUŠYNĖLĮ.AČIŪ.