• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vestuvinio torto istorija  1 

Autorius: Vytas Kokšta, www.vijolina.lt
2009-07-22 12:00:00

Vestuvinio torto istorija
vijolina.lt nuotr.

Jei pagrindinė aptarinėjimų tema per vestuvių ceremoniją paprastai yra jaunosios suknelė ir jos puokštė, tai vestuvinio pokylio metu ypatingo dėmesio visada susilaukia jaunosios tortas. Ir tai, matyt, teisinga, nes  šiuolaikinės kulinarijos galimybės leidžia pagaminti kažką stulbinančiai užburiančio, atspindinčio kiekvienos poros unikalumą bei galinčio pritrenkiančiai sužavėti svečius, draugus ir artimuosius.

Ir ką dabar? Imti ir kuo greičiau šį meno kūrinį suvalgyti? Palaukite. Pirmiausia išsiaiškinkime, kas tai per daiktas ir kaip jį valgyti. Juk vestuvinis tortas taip pat turi savo istoriją, beje, ganėtinai įdomią.

Kažkada labai seniai vestuvinius tortus darydavo visai ne iš kremų ir biskvitų, o iš pačių paprasčiausių kruopų – ryžių ir kviečių. Sakysite: „Neskanu!“  Bet jį ir gamindavo visai ne tam, kad suvalgytume! Jaunasis, vis padrąsinamas dalyvaujančių pobūvyje svečių, trupindavo šį kulinarinį stebuklą virš savo ką tik įsigytos žmonos galvos – kad naujajai šeimai nieko netrūktų. Svečiams nieko kito nelikdavo, kaip tik trupinius susirinkti.

Viduramžiais požiūris į jaunąją žmoną kiek pagerėjo ir tortus iš kruopų pakeitė saldžios bandelės, kurias sunešdavo svečiai, kaip dovaną jaunavedžiams. Tos bandelės būdavo sustatomas į piramidę, kurios dydis ir aukštis priklausė nuo susijungiančių šeimų turtingumo ir reikšmingumo. Vestuvių kulminacija būdavo jaunųjų „kritimas“ veidu į tortą. Svečiams čia nieko netekdavo.

O mes tapome per daug civilizuoti! Kruopščiai supjaustome vestuvinį tortą fotoaparatų blyksčių šviesoje ir išdaliname svečiams... Taip, dabar tortą pjausto jaunieji, beje, jaunikis turi padėti savo dešiniąją ranką ant jaunosios dešinės rankos, po ko jaunieji maitina vienas kitą. Tai simbolizuoja pasirengimą dalintis visais gyvenimo džiaugsmais ir negandomis. Po to torto gabalėliu pavaišinami jaunųjų tėvai.

Gražu! Bet madinga tendencija – atšvęsti pirmąsias vestuvių metines išsaugojant gabalėlį vestuvinio torto – dar gražesnė. Taip, šiuolaikinės technologijos leidžia daug ką, bet gal saugiau būtų tokiu būdu atšvęsti mėnesio sukaktuves, o metinėms, jei jau labai to norisi, pasigaminti tikslią vestuvinio torto kopiją.
 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
juste
2009-08-04 19:20:37
tas tortas labai grazus.