• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Saikas, skonis ir tikslus paskaičiavimas

Autorius: Eli.lt
2010-06-02 11:00:00

Saikas, skonis ir tikslus paskaičiavimas
jupiterimages.com

Sąvokos "teritorijos balansas" prasmę paprasčiausia suvokti, žiūrint į jau egzistuojančius sodo sklypus. Vienas atrodo kaip pusiau apleistas sodas, antras – kaip išgrįstas miesto namo kiemas, trečias – kaip muziejus po atviru dangumi: kojomis nemindyti, rankomis neliesti! Netvarkos priežastis visuomet būna viena – nesubalansuota teritorija.

Savininkai, stengdamiesi sutvarkyti savo sklypą, neretai puola į kraštutinumus. Arba siekia viską vientisai užsėti, arba visą sklypą padalinti į lysves (bulvės žiemai, braškės vaikams). Ir kaip nekeista, tokios mintys kyla net ir tiems, kurie tikrai gali bulves įsigyti turguje, ir tikrai suvokia, ką reiškia vargti. Tačiau juos įtakoja įprasti stereotipai.

Todėl visų pirma reikia pabandyti atsikratyti šių stereotipų, blaiviai pagalvoti ir tiksliai nuspręsti, ką jūs norite matyti sklype – kokius pastatus ir konstrukcijas, kiek laisvos žemės ir kiek "supakuotos", kokias medžių ir krūmų rūšis, kokias gėles, kiek vietos palikti vejai. O svarbiausia, kokiomis proporcijomis ir santykiais visą tai suderinti.

Į iškeltus klausimus gali padėti atsakyti landšaftinio dizaino projektas, kuriame vienodai svarbu ir grožis, ir nauda. Dažniausiai teisingai sudarytas projektas yra iš dviejų dalių: apželdinimo (medžiai, krūmai, gėlynai, veja) ir patobulinimų (takai ir takeliai, sodo statiniai, atitvėrimai, apšvietimas, sporto aikštelė, įranga laistymui ir t.t.).

Realią vertę projektas įgyja tik tuomet, kai jūs jį pradedate įgyvendinti. Jis gali puikiai atrodyti ant popieriaus, tačiau ne kiekvienas savininkas gali iš anksto įvertinti darbų apimtį ir finansinių indėlių dydį.

Ir visgi, pasistengus, jūs patys galėsite parengti ir preliminariai įvertinti būsimus darbus. Kitaip tariant, susidarykite nors ir bendrą, tačiau realų įsivaizdavimą to, kaip atrodys jūsų sugalvotas sodas ir kiek jums tai kainuos.
Sodo sklype išskiriami plokštuminiai (takeliai, gazonas) ir tūriniai (pastatai, konstrukcijos, apsodinimas) elementai. Jų santykis, išreikštas procentais, ir yra teritorijos balansas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus