• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Teigiamai veikiantys aromatai

Autorius: Parfume.lt
2010-09-19 09:00:00

Teigiamai veikiantys aromatai
Jupiterimages.com
Apie aromatus, kurie gydo ligas, suteikia skalbiniams puikų kvapą, apsaugo nuo aterosklerozės ir užtikrina ramų miegą.
Imbieras nuo "jūrligės"

Kiekvienas transportas, kuriuo naudojasi keliautojas, turi tam tikrą poveikį jo organizmui. Keliaujant jūra daugelį žmonių pykina. Prancūziško "Žmogaus centro" gydytojai įrodė, kad nuo "jūrligės" padeda imbieras. Ant nosinaitės reikia užlašinti 2-3 lašus imbiero aliejaus ir pridėti nosinaitę prie nosies. 
 
Jeigu nuo išmetamųjų dujų užterštame autotransporto salone arba traukinio kupe Jums pradėjo svaigti galva, pykina - reikia kvėpuoti eukalipto aliejumi, taip pat užlašinus 2-3 lašus ant nosinaitės. 
 
Jeigu atsirado pykinimo sindromų pas vaiką (važiuojant transportu), jam reikia duoti pauostyti cukraus gabaliuką, ant kurio prieš tai užlašinote mėtos lašelį. 
 
Citrina - čempionas

Yra žinoma, kad dirbant kompiuteriu, labiauisiai pavargsta akys. Akių pervargimas sumažina protinius gebėjimus ir dėmesio koncentraciją. Pačios kompiuterizuotos pasaulio šalies - Japonijos mokslininkai atliko eksperimentą ir patikrino, kaip aromatai darbo aplinkoje veikia darbuotojo sveikatą ir darbingumą. 
 
Pasirodo eukalipto aromatas mažina mieguistumą, paskatintą įtampos. Levandų aromatas padeda susikaupti, jazminai - gerina nuotaiką. Aromatų "nugalėtoja" tapo paprastoji citrina. Dabar daugelyje japoniškų firmų ant palangių auga citrinmedžiai, o šalia kompiuterių stovi dubenėliai su citrinų skiltelėmis. 
 
Pertraukų metu galima pastebėti keistą Japonijos kompiuteristų elgesį - jie minko rankose citrinų žievę ir uosto šį aromatą. Įdomu, kad pagal paskutinius oftalmologų duomenis, citrinų purslai nekenkia akims, o atvirkščiai, daro jas skaidrias ir spindinčias. 
 
Gaivumo aromatas

Kad skalbiniai ir baltiniai kvepėtų pavasario gaiva, reikia preiš paskutinį skalavimą įpilti į vandenį 5 lašus eterinio citrinos aliejaus, 4 levandų lašus ir 2 rožių žiedlapių lašus. Į spintą, kurioje saugomi šie baltiniai, reikia padėti atidarytą flakonėlį su šių aliejų mišiniu.
Atminties gerinimas

Pagrindinu atminties gerinimo procesu laikomas įsiminimas. Būtent jis užtikrina tikslų ir ilgalaikį informacijos saugojimą atmintyje. Informacijos laikymo gebėjimą, mintis ir vaizduotę skatina eteriniai aliejai.  Lyderiais laikomi tokių aliejų aromatai, kaip kedro, kadagio, rozmarinų, bazilikų, mandarinų ir citrinų. Tai "profilaktinio poveikio" aromatai. 
 
Susilpnėjus atminčiai, pavargus ir persidirbus, padeda tokia kvapni gama: 5 lašai gvazdikų aliejaus, 6 lašai levandų, 3 lašai mėtų ir 5 lašai rozmarinų. Sumaišyti nedideliame stikliniame flakone. Kas valandą, atidarius flakoną, 10 kartų giliai įkvėpti. 
 
Lotosas, jazminai ir magnolija

Kvapniomis lazdelėmis reikia naudotis protingai, pasirenkant tokį aromatą, kuris susitvarkys su Jūsų "problema". Nepamirškite, kad santalas atstato Jūsų jėgas po ligos, muskusas padeda susidoroti su liga, lotosas užtikrina ramų ir gilų miegą, magnolija ir jazminai nuima galvos skausmą ir vidinę įtampą, levanda išvalo patalpą ir padeda pasiruošti darbui. 
 
Beje, kvapnias lazdeles reikia laikyti toliau nuo saulės spindulių, nes veikiant saulei jos greitai praranda savo gydomąsias savybes.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus