• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

5 priežastys, kodėl naudinga turėti augintinį

2009-05-14 00:00:00

5 priežastys, kodėl naudinga turėti augintinį
Respublika info; nuotr.

Pasak ekspertų, gyvendami šalia gyvūnų jaučiamės laimingesni ir sveikesni.

1. Jie padeda atsikratyti streso

Yra gausybė įrodymų, kad naminiai gyvūnėliai yra naudingi sveikatai, teigia daktarė Deborah Wells iš Belfasto universiteto. “Gyvūnai sumažina stresą. Manoma, kad glostant šunį ar katę smegenys išskiria endorfinų - laimės hormonų, kurie ramina ir gerina savijautą. Esama ir ilgalaikių pranašumų, turinčių įtakos sveikatai. Šunų savininkai po infarkto dažnai išgyvena bent metus, palyginti su tais, kurie neturi šuns. Tyrimai parodė, kad kai streso kamuojamas žmogus bendrauja su gyvūnais, normalizuojasi jo kraujospūdis ir širdies ritmas. Vienas JAV atliktas tyrimas atskleidė, kad prieš apsilankant pas odontologą naudinga stebėti žuvytes akvariume, nes tai veikia panašiai kaip hipnozė.

2. Jie padeda užmegzti draugystę

Gyvūnų augintojai neretai susipažįsta per savo augintinius. Ko gero, patys naudingiausi žmogui yra šunys, nes juos kasdien reikia išvesti į lauką. Jie skatina žmonių bendravimą ir padeda užmegzti draugystę. Žmonės pradeda kalbėtis apie gyvūnus, o paskui pamažu susidraugauja. Vorviko universiteto atliktas tyrimas parodė, kad šunis vedžiojantys žmonės dažniau užmezga pokalbius su nepažįstamaisiais.

3. Jie skatina savo vertės pajautimą

Dažniausiai žmonės gyvūnus augina norėdami turėti draugiją, o tyrimai byloja, kad tokie žmonės labiau jaučia savo vertę, rečiau kenčia nuo vienatvės ir depresijos. Gyvūnai suteikia gyvenimo tikslą, ir jeigu žmogus mažai bendrauja su aplinkiniais, jis pasikalba su savo augintiniais, rūpinasi jais. Gyvūnai itin palankiai veikia emocinę sveikatą, juos auginantieji rečiau jaučia nerimą, yra labiau pasitikintys savimi. Tai ypač svarbu vyresniosios kartos žmonėms. Jeigu žmogus gyvena vienas, jam itin svarbu turėti augintinį.

4. Jie labai reikalingi vaikams

Gyvūnai gali būti nepaprastai naudingi vaikams, teigia Deborah. Jie padeda sužinoti, kas yra gyvenimo ciklas, gyvų organizmų reprodukcija, mirtis ir meilė. Jeigu vaikai skriaudžiami mokykloje ar jų tėvai išsiskyrę, jie dažnai savo bėdas pasakoja gyvūnams, nes negali to išpasakoti žmonėms. Gyvūnai skatina judėti, reikalauja pareigingumo ir atsakomybės. Atlikta tyrimų, kurie parodė, kad vaikai, gimę namuose, kur auginami gyvūnai, rečiau serga astma, o kitais tyrimais įrodyta, kad tokių vaikų imuninė sistema stipresnė nei tų, kurie neturi gyvūnų.

5. Jie gali įspėti apie pavojų sveikatai

Tai, kad šunys gali užuosti vėžinį susirgimą, kai kam gali atrodyti mažai tikėtina, tačiau, anot daktarės Deborah, mokslininkai atrado, kad kai kurie gyvūnai gali įspėti savo šeimininkus apie galimą ligą. Labai daug šunų naudojama artėjančiam vėžiui diagnozuoti, nes jų uoslė yra 100 000 kartų stipresnė nei žmonių. Kai kurie tyrimai atskleidė, kad yra šunų, kurie gali užuosti odos vėžį, o kai kurie net yra išmokyti “diagnozuoti” plaučių ar krūties vėžį. Manoma, kad šunys gali užuosti vėžinių ląstelių skleidžiamą kvapą.

Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"


 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus