• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar įmanoma taika tarp šuns su kate?  4 

2008-09-10 00:00:00

Ar įmanoma taika tarp šuns su kate?
"Gamma" nuotr.

Daugelis vargu ar išdrįstų vienuose namuose gyventi su dviem senais priešais. Jau nuo seno yra žinomas posakis, „pjaunasi, kaip šuo su kate“, kai kalbama apie du besipykstančius žmones. Ši tiesa ne iš piršto laužta ir geriausiai pasitvirtina, kai susitinka šuo su kate. O gal vis dėlto taika tarp šuns ir katės įmanoma?

Naujausi moksliniai tyrėjimai, kurie buvo atlikti Tel Avivo universitete atrado puikų sėkmės receptą, kaip išvengti karo tarp šuns ir katės, jeigu juos laikote vienuose namuose. Tai yra pirmas pasaulyje toks tyrimas, skirtas naminių gyvūnų, augančių kartu santykiams analizuoti. Šis tyrimas ypatingai aktualus tiems žmonėms, kurie dažniausiai augina katę arba šunį ir svajoja apie antro augintinio įsigijimą.

Taigi jeigu jūs auginate katę ir nusprendėte įsigyti šuniuką, tai būtinai pasistenkite jį įsigyti kuo anksčiau. Katei turėtų būti ne daugiau nei 6 mėnesiai, o šuniukui ne daugiau kaip 1 metai. Kuo jaunesni ir anksčiau jie bus supažindinti vienas su kitu, tuo didesnė tikimybė, kad jie nepuls vienas kito, nes nebus sustiprėję jų instinktai.

Labai daug kas priklauso nuo šeimininko, ar jo augintiniai gyvens draugiškai. Jauni gyvūnai beveik nesipyksta, tačiau labai svarbus tampa jų pirmasis susitikimas. Svarbiausia, kad jūs iš karto neparodytumėte išskirtinės meilės vienam iš augintinių. Patartina iš būsimojo įnamio namų parnešti kokį skudurėlį ir keletą dienų leisti apsiprasti savo augintiniui su naujuoju kvapu.

Rekomenduojama gyvūnus šerti atskirai, nes kiekvienas yra įpratęs ginti savo dubenį. Katės yra linkusios skanauti maistu ilgiau, o šunys įpratę greitai ištuštinti dubenį. Todėl pasistenkite juos maitinti atskirose patalpose.

Vienas iš puikių pasiūlymų suartinančių gyvūnus yra žaidimas. Įmeskite šuns žaislą į katės gulėjimo krepšį, o po to į šuns. Tai supažindintų juos su vienas kito kvapu.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​
Gairės: Tel Avivo


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
rija
2009-05-22 15:16:58
gyvenu bute, turiu 6 metu suni, ir jauna katineli, geriausi raugai, zaidzia vienas su kitu, miega kartu, geria is to pacio indo, pas amne i lova, po kaldta abu ilenda.....
zigzag
2008-12-13 11:12:05
O mano šuo su kate sutaria puikiai, miega kartu, valgo kartu, žaidžia kartu. :)
E
2008-10-15 20:56:59
tikrai mitas, kad suo su kate nesutaria - musu kate uzauginus jau gal kokius 3 musu sunis ir dar kiek mazyliu, kuriuos atsiveda musu kalyte. netgi buvo toks is koto verciantis vaizdelis - kate sedi ant grindu, o du, mazdaug 1,5 men suniukai grauzia jai ausis, o ji sedi patenkinta ir nieko. manau svarbu senbuviui parsinesus nauja augintini parodyti, kad naujokas yra naujas seimos narys, duoti apsiuostyti ir leisti apsiprasti