• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Brisiaus dalia - net veisliniams augintiniams  4 

Autorius: respublika.lt
2009-08-04 12:21:00

Brisiaus dalia - net veisliniams augintiniams
respublika.lt nuotr.

Stingant pinigų net geriausias žmogaus draugas - šuo tampa našta neišgalintiems jo išlaikyti šeimininkams. Pastaruoju metu daugėja gatvėje atsiduriančių veislinių šunų. Paprastai atsikratoma ligotų augintinių.

“Jau antrą trečią mėnesį matome, kad išmetama veislinių šuniukų, kuriuos reikia gydyti. Ypač šarpėjų, kurie serga odos ligomis, alergija, nusikasę, kuriems akis reikėtų operuoti”, - teigė gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos “Nuaras” veterinarijos gydytoja Jurgita Gustaitienė. Pasak jos, gyvūnų globėjams, atvykusiems pasiimti tokio nelaimėlio, dažnai tenka iš kaimynų išgirsti: “Atvežė, paleido, nes reikėjo labai daug už gydymą mokėti.”

Benamiais tapusių veislinių šunų likimas - įvairus. Pastaraisiais mėnesiais į tarnybą pakliuvo keli šarpėjai, kuriems reikėjo gydymo. Dviem pasisekė, nes jiems buvo surasti šeimininkai, kurie sutiko nelaimėlius globoti ir gydyti savo lėšomis.

“Vieno šarpėjų likimas yra liūdnas. Tai labai agresyvus šuo. Dvi tris savaites bandėme jį adaptuoti, visaip gražiai su juo kalbėjome, bet...” - apgailestavo J.Gustaitienė.

Veterinarė pabrėžė, kad prieglaudoje yra svarbiausia pats gyvūnas, o ne jo veislė, čia nėra skirstoma į veislinius, kilmingus ar ne. Kilmės dokumentai, net jei ir surandami, yra išmetami.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
deimante
2010-08-12 11:26:14
aš neįsivaizduoju, kaip galima tokį gražų šuniuką išmesti į gatvę. tai tiesiog nenormalu. aš pati laikau šarpėjų veislės suniuką, bet taip padaryti neišdrįsčiau, kad ir kiek reikėtų lėšų į tai sudėti.
gabriele
2009-08-05 17:16:52
Turetu ismirt wisi tie kurie drysta ismesti sawo augintini i gatwe,net nepagalwoje kaip jam bus sunku... baisu kai kartais matosi jog suo yra ismestas seiminku,lekia paskui kiewiena zmogu ir iesko sawu..baisu,kaip jam paaiskint kad jis nebereikalingas??!!
kamiliukas
2009-08-05 14:48:07
baisu kad i gatve ismeta,nepamasto kad tai gyvas padarelis.pateisinu toki elgesi kad del finansiniu sunkumu seimininkai atiduoda suniuka i globos namus ar nuosirdziai iesko zmoniu kurie gyvuna paimtu,bet dazniausiai e4lgiamasi priesingai,nuzudo arba ismeta kaip skudura