• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Delfinų šypsenos kaina  4 

2008-08-04 00:00:00

Delfinų šypsenos kaina
"Gamma" nuotr.

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas yra vienas didžiausių traukos centrų pajūryje. Mums, žmonėms, delfinų pasirodymai yra trumpa, kelianti susižavėjimą pramoga, bet gyvūnams tai yra įkalinimas iki gyvos galvos.

Delfinų, kaip ir kitų gyvūnų, laikymas nelaisvėje bei išnaudojimas pramogų versle griežtai kritikuojamas daugybės aplinkos, gyvūnų apsaugos organizacijų bei pavienių asmenų visame pasaulyje. Pavyzdžiui, Anglijoje dėl masinių visuomenės protestų visi delfinariumai uždaryti. Nepaisant to, Lietuvoje organizuojami milžiniški renginiai, kuriais siekiama surinkti daugiau lėšų delfinariumo išlaikymui (kaip kad paramos koncertas "Padovanok delfinui šypseną" šį šeštadienį Klaipėdoje), kuriami ambicingi planai dėl rekreacijos bei delfinų terapijos centro Kopgalyje. Šis faktas kelia didelį nerimą ir verčia papasakoti apie delfinų šypsenos kainą visiems geros valios žmonėms, tikintiems, jog, remdami delfinariumus, prisidedame prie delfinų gerovės užtikrinimo. Ar žinote, kad ...

- Nelaisvė kenkia delfinams: sutrinka jų elgesys, mažėja atsparumas ligoms, gyvenimo trukmė gali sutrumpėti net kelis kartus. Nors nelaisvėje gyvenantys delfinai yra reguliariai maitinami ir apsaugoti nuo laukinėje gamtoje galinčių tykoti pavojų (susidūrimų su stambesniais vandens plėšrūnais, užterštumo ir t. t.), jų gyvenimo trukmė yra trumpesnė nei gyvenančių laisvėje. Didelis mirtingumas siejamas su didesne infekcijų bei ligų tikimybe dėl nusilpusio imuniteto. Delfinams kenkia neišvengiamas stresas, kurį sukelia įkalinimas bei dirbtinai suformuotos grupės.

- Delfinai per dieną paprastai įveikia daugiau nei 50 km. Tokios judėjimo laisvės negali suteikti nei vienas delfinariumas pasaulyje.

- Delfinai orientuojasi echolokacijos pagalba. Spėjama, kad nuolat nuo baseino sienų atsimušančios garso bangos jiems sukelia įtampą.

- Delfinai yra plėšrūnai, jų pagrindinis užsiėmimas laisvėje – medžioklė. Delfinariumuose jie negali patenkinti šio poreikio.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
l
2008-08-04 12:21:40
Visiskai pritariu. Nors pati nebuvau susimasciusi apie toki guvunu isnaudojima kaip delfinariumai,bet straipsnis isties geras ir priverciantis susimastyti.
abejojanti
2008-08-04 10:26:09
o as kartais pagalvoju, kad jei dabar paleisim tuos gyvunus - jie jau neisgyvens laisveje :(
pritariu
2008-08-04 10:01:33
pritariu, kad reikia uzdrausti gyvunu isnaudojima