• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gyvūnų gerovė - baimių spąstuose

Autorius: Zita VOITIULEVIČIŪTĖ, respublika.lt
2010-01-20 08:15:00

Gyvūnų gerovė - baimių spąstuose
respublika.lt nuotr.
Tris mėnesius bergždžiai ieškoję patalpų beglobiams augintiniams, gyvūnų globos organizacijos “Lesė” savanoriai buvo priversti kreiptis į žmones, galinčius bent laikinai priglausti keturkojus. Užvakar buvo paskutinė diena, kai organizacija privalėjo palikti senąsias patalpas.

Penkiasdešimt kačių, dvidešimt šunų ir trylika šuniukų iš “Lesės” dabar glaudžiasi geraširdžių žmonių namuose, mat nekilnojamojo turto nuomotojai vis užtrenkia duris šiai ne pelno siekiančiai organizacijai.

Buvo išprašyti iš senųjų patalpų

Dvejus metus naudojusi patalpas Užupio gatvėje savanoriška iniciatyva paremta gyvūnų globos organizacija buvo paprašyta per tris mėnesius išsikraustyti.

Užupyje esančio nuosavo namo savininkai sutiko priglausti “Lesę”, nes pastatas turėjo būti griaunamas. Bet prasidėjus sunkmečiui, nekilnojamojo turto poreikis pakito, pasikeitė savininkų planai griauti namą, jie susitvarkė antrą aukštą ir patys jame apsigyveno. Gyvūnų amsėjimas, kvapas, atvažiuojantys savanoriai ir gyvūnėlius globoti norintys žmonės tapo nebepageidaujamais kaimynais.

“Tačiau nereikia turėti nepagrįstų baimių, kad patalpose apgyvendinus gyvūnus, šios taps panašios į karvidę. Kvietėme visus nuomotojus atvažiuoti ir pasižiūrėti, kaip tvarkingai yra vykdoma tokia veikla”, - kalbėjo “Lesės” vadovė Vesta Auškalnienė.

Susidurdavo su nepagrįstomis baimėmis

Organizacijos vadovė pasakojo, kad naujų patalpų ieškojo visais įmanomais būdais: pagal skelbimus spaudoje ir ant pačių namų, kreipėsi į nekilnojamojo turto agentūras. Ji guodėsi, kad tinkamų patalpų pasitaikė vos vienos kitos, bet jų savininkai, sužinoję, kokiam tikslui norima išsinuomoti, nebepaskambindavo arba paskutinę minutę atšaukdavo susitarimą.

Vakar buvo paskutinė diena, kai “Lesė” privalėjo palikti patalpas Užupyje. Todėl savanoriai gyvūnams ieškojo globėjų. “Lesės” direktorė pasakojo, kad į kvietimą atsiliepė bent pusšimtis žmonių iš įvairių Lietuvos miestų. Šiuo metu beveik visi 70 globotinių turi laikinus namus Vilniuje. Tik dvi labiausiai pasiligojusios katės kurį laiką apsigyvens veterinarijos gydykloje.

Žada neapvilti laikinųjų globėjų

Kviesdami žmones priglausti keturkojus, “Lesės” savanoriai prašė pagalbos iki vasario 1 d. Jau įpusėjus sausiui, organizacijos direktorė dar neturėjo konkretaus patalpų nuomos pasiūlymo.

“Prašėme žmonių pagloboti augintinius iki vasario, nes turėjome viltį. Vienas nuomotojas sakė, kad jam nėra jokio skirtumo, kam nuomoti patalpas. Tačiau kai susitikome, ėmė kalbėti apie kitus žmones, norinčius jas nuomotis, ir kėlė kainą. Tai yra piktnaudžiavimas žinant mūsų į kampą spiriančią situaciją”, - apmaudo neslėpė V.Auškalnienė.

Vis dėlto ji įsitikinusi, kad netrukus ras namus globotiniams ir neapvils laikinųjų jų globėjų.

“Neieškojome ko nors ypatingo. Bet jei nėra šildymo, organizacijos savanoriams tektų kūrenti pečių, o toks šildymas atsieitų daugiau nei pati nuoma. Norėtume išsinuomoti patalpas toliau nuo gyvenamųjų namų, nes puikiai suprantame, kad kaimynai imtų skųstis dėl lojančių šunų”, - kalbėjo V.Auškalnienė.

Savanorių pastangomis ir lėšomis išlaikoma organizacija nuomai pasiryžusi pakloti iki 1000 litų.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus