• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gyvūnų įtaka žmogaus sveikatai  1 

Autorius: tavokunas.lt
2010-03-05 09:00:00

Atlikti moksliniai tyrimai patvirtino ne tik teigiamą delfinų poveikį vaikų, sergančių autizmu ir Dauno sindromu, psichikai, bet ir teigiamą delfinų siunčiamų aukšto dažnio bangų poveikį vaikams, sergantiems cerebriniu paralyžiumi, kai kurioms neurologinėms suaugusiųjų ligoms.

Šuo užuodžia vėžį

Šunų gydomojo poveikio paslaptis – besąlygiška meilė savo šeimininkams. Šie gyvūnai be galo ištikimi savo šeimininkui ir visada yra pasirengę parodyti jam savo šiltus jausmus.
Kad šuo suteikia teigiamos energijos, buvo žinoma jau senovėje. Praradęs jėgas medžiotojas užmigdavo šalia ištikimo šuns, o nubudęs jausdavosi tarsi iš naujo gimęs. Kadangi šunų organizme vyksta labai aktyvūs fiziologiniai procesai, jiems būtinai reikia bendrauti su žmogumi, kad būtų kam atiduoti savo energiją.

Kita vertus, šuns seilėse yra lizocimo – fermento, ardančio bakterinių ląstelių sieneles. Šią šuns seilių savybę dar senovėje naudojo senovės graikai. Asklepijaus šventykloje šventoje Epidavro girioje buvo naudojamasi gyvūnų terapijos privalumais. Tai buvo gyvenantys prie šventyklos šunys, kuriuos žyniai išmokydavo „išlaižymo“ meno. Ar padėdavo lizocimas, ar savitaiga, sunku pasakyti. Tačiau žmonės pasveikdavo.

Mokslininkai medicinai pritaikė šuns uoslę. Onkologai pasakoja istorijas, kaip šuo kažkodėl pradeda laižyti ant savo šeimininkės kūno iškilusį gumbelį. Vėliau nustatoma, jog tai piktybinis auglys. Sunku tiksliai pasakyti, kaip šuo „užuodžia“ vėžį. Veikiausiai taip nutinka todėl, kad piktybinės ląstelės yra daug aktyvesnės už sveikąsias, tad sukuria didesnį elektrostatinį krūvį, kurį šuo ir pajunta.
Vakaruose šuns buvimas ligoninėje – jau įprastas dalykas. Keturkojai aktyviai dalyvauja gydymo procese. Kartais tokie šunys ant kojų pastato net seniai iš lovos nesikeliančius ligonius. Šie gyvūnai sumažina nerimą, padeda atsigauti sveikstantiesiems po sunkių ligų. Be to, šunys yra specialiai mokomi, kaip elgtis su įvairiomis psichinėmis ligomis sergančiais ligoniais. Pavyzdžiui, šie gyvūnai jaučia fizinius epilepsija sergančio žmogaus organizmo pokyčius ir laiku perspėja šeimininką dėl artėjančio priepuolio, netgi atneša jam vaistų.

3 psl.
BuvęsPuslapis 2 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
mama
2010-03-05 10:03:36
kaciu nemegstu nzn kodel