• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Išraiškingos akys, švelnus kailiukas. Kas?  7 

2008-07-17 00:00:00

Išraiškingos akys, švelnus kailiukas. Kas?
Parengta pagal užs. žiniasklaidą, „Gamma“ nuotr.

Ar laikėte kada rankose šinšilą? Jei ne, tai būtinai tai padarykite! Nerasite švelnesnio gyvūnėlio nei šinšila. Prisilietus prie švelnaus ir minkšto tarsi šilkas kailiuko, nesinori atitraukti rankų. O pažvelgę į jų dideles išraiškingas akis ir mielą snukelį iš karto pamilsite šį gyvūnėlį.

Nemanykite, kad šinšilos būna tik pilkos spalvos. Jų atspalvių variacija labai plati: balta, smėlinė, ruda, juoda. Gyvūnėlių parduotuvėse dažniausiai rasite standartinės – pilkos – spalvos graužikų.

Šinšilos labai mieli, draugiški, taikūs, protingi ir prieraišūs žvėreliai. Jų snukeliai gana išraiškingi, išlavinta mimika. Šis gyvūnėlis tikrai suteiks jums džiaugsmo.

Jei nusprendėte įsigyti šinšilą, atminkite, kad šiam graužikui prireiks nemažai kasdieninės priežiūros. Gyvūnėliui reikės daug vietos, kadangi jis labai judrus ir aktyvus, didelio narvo su tinkama įranga, kokybiško maisto ir, žinoma, jūsų dėmesio.

Šinšilos narvelis turi būti pakankamai erdvus ir aukštas (apie 1 m), kad gyvūnėlis galėtų laisvai judėti. Šie augintiniai mėgsta šokinėti ir šokinėja gana aukštai. Jų šokinėjimo technika panaši į kengūrų, todėl narvelis turi būti pakankamai aukštas, jame įrenkite keletą lentynėlių, kad gyvūnėlis turėtų kur pramankštinti kojas. Taip pat įrenkite namelį miegui ir poilsiui, maudyklę su smėliu, indą maistui ir vandeniui. Atminkite, kad šinšilos – graužikai, su stipriais ir aštriais dantimis. Narvelį iš plono medžio jos gali lengvai pragraužti ir pabėgti. Narvą pastatykite ramiame ir šiltame kambaryje. Šie švelniakailiai graužikai labai jautrūs stresui ir triukšmui.

Šinšilų mitybos racioną turi sudaryti grūdinis ir sultingas maistas. Galite įsigyti specialų granuliuotą pašarą. Nepamirškite pasirūpinti švariu ir šviežiu geriamuoju vandeniu. Pavasarį ir vasarą augintinį galite šerti ir žaliu pašaru: žole, žievele, medžio šakelėmis.

Suaugusi šinšila būna apie 30 cm ilgio, sveria apie 600 g. Nelaisvėje šie graužikai gyvena iki 10 – 20 m.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
rrrrrr
2010-03-30 16:54:32
Isigijome pries 5 men sinciliuka. Is pradziu buvo baisu pirmomis dienomis, visada susiguzes kaputyje tupedavo, i visus garsus reaguodavo ir cypdavo. Po truputi priprato prie musu. Dabar judrus, linksmas musu ciciukas. tiesa,pavyko net isdresiruoti, jei sakai negalima, negrauzia. Pasakai i narveli ir nubega. Leidziasi glostomas, megsta ypatigai man ant galvos lipti. o kai su draugu mano isisiunta (draugas erzina,neduodamas ko pakrantyt) tai nebeatstoja visa vakara nuo draugo.Dziaugemes ji isigije, kiek laimes mum atnesa, kiekviena diena vis kazka kartu atrandame, miegojimo pozas, izdaigas..esam lb laimingi;)
linas
2009-01-12 19:17:52
as ir turiu ju desimt ir tikrai nerekuomenduoju duoti zoles ar medzio zeves.nes ju skrandukai nera kaip kitu gyvuneliu jiegu imanoma tai pirkite ar kikoj ar pas sinsilininkus.
:)
2008-09-06 14:30:54
pati turiu viena juoda sinsiliuka :)) jam jau trys metukai greit.. tikrai nesigailiu ji isigijusi, nes jis labai mielas pukuotukas :DDDD zodziu jei kas galvojat ar auginti, tai mano nuomone tvirta - ZINOMA! manau, tkrai nepasigailesit ;))