• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
„Kika“ pataria neatsikratyti šunų
Autorius: Kika
2009-12-09 15:43:00

Krizė išgąsdino žmones. Stengdamiesi taupyti dalis jų atsisako, nors ir skaudama širdimi, savo augintinių. Pastaraisiais mėnesiais daugėja gatvėje paliktų šunų. „Kika“ reaguodama į tai pradėjo socialinę akciją: miestuose ir prekybos centruose iškabino plakatus, kuriuose skelbia, kiek mažai pinigų vienai dienai reikia, kad būtų pašerti įvairaus dydžio šunys.


„Žmonės nesidomi šėrimo normomis, neskaičiuoja, todėl jiems atrodo, kad šunį šerti brangu, - sakė „Kikos“ rinkodaros vadovė Loreta Kačanauskienė. - Tačiau iš tikrųjų šunis, ypač mažus ir vidutinio dydžio, šerti sausu ėdalu nėra brangu. Mūsų skelbiama informacija pagrįsta specialistų rekomendacijomis: kiek baltymų, riebalų, vitaminų ir mikroelementų turi gauti šuo per dieną.“


Mažą 3 kg sveriantį šunį arba katę per dieną galima pašerti geru vidutinės klasės ėdalu už 33 ct, o visą mėnesį – už 10 litų. Vidutinį 10 kg sveriantį šunį, pavyzdžiui, prancūzų buldogą, galima pašerti už 76 ct, o visą mėnesį – už 23 litus. Didelį šunį, pavyzdžiui, vilkšunį, galima pašerti už 1,85 Lt, o visą mėnesį - už 57 Lt.


Kodėl žmonėms šerti savo augintinius vis dėlto atrodo brangu? Pasak L.Kačanauskienės, problema kyla dėl to, kad neretai žmonės maitina šunį nuo savo stalo ir tiki, kad šuo, gavęs žmonių maisto, jausis geriau. Bet žmogaus ir gyvūnų virškinimo organai ir mitybos poreikiai skirtingi. Todėl maistas nuo stalo nesuteikia šuniui visų reikiamų medžiagų, o kartais ir sutrikdo virškinimą.


„Be abejo, galima pačiam ruošti subalansuotą ėdalą šuniui, bet tam reikia daug laiko ir nemažai pinigų, - sako „Kikos“ rinkodaros vadovė L.Kačanauskienė. – O atsitiktinai numetamas šuniui maistas dažnai yra nevisavertis, todėl prastėja kailis, atsiranda ligų.“


Pasak L.Kačanauskienės, užuot krizės laikotarpiu žmonėms atsisakius savo mielo augintinio, geriau būtų pakeisti požiūrį į gyvūnų mitybą.
O ką daryti tiems žmonėms, kurie vis tiek abejoja sauso ėdalo naudingumu? Pagal maistinių medžiagų kiekį ėdalai skirstomi į tris grupes: ekonominė, vidutinė ir aukščiausia. Tad šeimininkas gali rinktis, kokiu ėdalu nori šerti savo augintinį.


Jei Jums reikėtų daugiau informacijos, galima skambinti „Kikos“ rinkodaros vadovei L.Kačanauskienei tel. 8 618 67344 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus