• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kuo pavojingas pavasaris keturkojams? (apklausa)

Autorius: Shkolazhizni.ru
2010-04-16 17:00:00

Kuo pavojingas pavasaris keturkojams? (apklausa)
jupiterimages.com nuotr.

Pasak veterinarų, pavasarį paūmėja beveik visos naminių keturkojų chroniškos ligos. Todėl besibaigiant žiemai labai svarbu atidžiau stebėti jų elgesį, atkreipti dėmesį į įvairiausias smulkmenas. Tai padės laiku suteikti jiems pagalbą ir išvengti įvairių komplikacijų.

 Subalansuota mityba ir judesys

Paprastai pirmoji ir dažniausiai pasitaikanti problema po žiemos namuose laikomiems kambariniams keturkojams – viršsvoris. Į jį linkę ne mažiau nei pusė naminių kačių ir šunų, ypač jei augintiniai sterilizuoti. Nutukimą lemia permaitinimas ir nejudrus gyvenimo būdas – juk žiemą net ir žmonės mažiau vaikšto, priauga vieną kitą kilogramą, Nuo jų neatsilieka ir augintiniai.

Viršsvoris gyvūnams dažniausiai sutrikdo širdies veiklą, gali tapti cukrinio diabeto, onkologinių ligų priežastimi, didėja insulto, vidurių užkietėjimo rizika. Visa tai labai kenkia jų sveikatai ir trumpina gyvenimo trukmę.

Permaitinimo galima išvengti sumažinus dienos maisto normą maždaug 30 procentų, nelepinant saldumynais tarp pagrindinių maitinimų. Maitinant tik sausu ėdalu vertėtų įprastą ėdalą keisti lengvesniu produktu, kuriame būtų sumažintas kalorijų kiekis.

Su hipodinamija galima kovoti paskatinant gyvūną daugiau judėti. Su kate – kasdien žaisti judriuosius žaidimus, sudominti ją kokiais nors judėti skatinančiais žaislais. Kad net ir likusi viena namuose ji periodiškai žaistų, o ne tik snaustų ant sofos lūkuriuodama grįžtančių šeimininkų. Šunims prailginkite pasivaikščiojimų laiką, pakeliui dažniau žaiskite, pavaikykite, kad daugiau bėgiotų, šokinėtų.

 Ak, tie akmenys

Antroji problema, atsirandanti netaisyklingai maitinant, - kates dažnai varginanti šlapimo takų akmenligė. Tiek pirmą kartą ja susirgusioms katėms, tiek turinčioms chronišką ligą, jos paūmėjimai pasireiškia būtent pavasarį. Ypač šiam susirgimui neatsparūs kastruoti katinai.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​
Ar turite namuose augintinį?
Taip, turiu vieną augintinį.
42 (61.76 %)
Taip, turiu kelis augintinius.
21 (30.88 %)
Augintinio neturiu.
5 (7.35 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus