• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kur palikti šunį, kai išvykstame ilgesniam laikui?  3 

Autorius: Giedrė MILKEVIČIŪTĖ, respublika.lt
2009-08-10 08:05:00

Kur palikti šunį, kai išvykstame ilgesniam laikui?
Jupiterimages nuotr.

Kur ir kam palikti šunį, kai tenka išvykti atostogauti ar dar ilgesniam laikui, jų šeimininkams tikrai nelengvas galvosūkis. Kartais dėl mylimų keturkojų net tenka atsisakyti planuotos išvykos.

Atsitiktinai pasirinkome vieną iš šunų viešbučių, esantį netoli Maišiagalos (Vilniaus r.), romantišku pavadinimu “Rojaus vėjas”. Jo šeimininkas Sergejus Gračiovas kartu su žmona Loreta jau dešimt metų įsikūrė šioje vietoje su savo šunų veislynu, kuriame augina amerikiečių Stafordšyro terjerus ir belgų aviganius, o kartu nutarė prižiūrėti ir atvežtus ilgesniam ar trumpesniam laikui keturkojus svečius. Pats Sergejus yra žinomas kinologas, prityręs dresuotojas, jo augintiniai yra pelnę daug prizų šalies ir tarptautinėse šunų parodose.

Vyras aprodo nemažą aukšta tvora aptvertą sklypą, kuriame plyti didelė žalia veja su keliais įrenginiais šunims dresuoti. Erdviuose voljeruose, kurie įrengti namo pirmame aukšte, įkurdinti bemaž dešimt įvairių veislių “svečių”. Ten gyvena ir savi šunys. Pasak šeimininko, sąlygos visiems vienodos. Kai patalpos valomos, o tai daroma du kartus per dieną, šunys išleidžiami į lauko voljerus.

Tiesa, lauko voljeruose, kuriuose yra būdos, kad turėtų kur pasislėpti nuo lietaus ir vėjo, apgyvendinami tie šunys, kurie ir šeimininkų laikomi tokiomis pat lauko sąlygomis.

“Kai orai atšąla, patalpoje palaikome 20 laipsnių temperatūrą. O štai čia šunis maudome kartą per savaitę. Manau, neteisinga nuomonė, kad pakanka šunį išmaudyti 1-2 kartus per metus. Keturkojai šeriami sausu ėdalu, tačiau šeimininkas gali atvežti ir kito jo šuniui įprasto ėdalo”, - aiškina Sergejus.

Pasirodo, komandų ir paklusnumo galima išmokyti ne tik jaunus, bet ir 5-6 ar daugiau metų sulaukusius keturkojus. “Užsiimti augintinio auklėjimu kiekvienas gyvūnų mylėtojas turi nuo įsigijimo momento, - pabrėžia kinologas. - Neišgąsdinkite šuns jo pavadėliu. Jis augintiniui turi asocijuotis su maloniu laiko leidimu, o ne su skubotu tempimu namo ar dar baisiau - bausme”, - pataria S.Gračiovas.

Jam, viešbučio šeimininkui ir prityrusiam dresuotojui, neretai tenka taisyti šeimininkų klaidas. “Kartais šunelis net nebūna išmokytas elementarių komandų: “pas mane”, “greta”, “laisvai” ir pan. O jos yra tiesiog būtinos”, - sakė šunininkyste užsiimantis vyras ir pridūrė, kad dažnai 70 procentų pamokų reikia ne šuniui, o jo šeimininkui.

Kaip iš padėties sukasi jie

Jurgis DIDŽIULIS, muzikos grupės “InCulto” lyderis:

“Mes su žmona (dainininke Erika Dženings - aut. past.), kai tenka išvažiuoti kur nors į užsienį, savo bulmastifą Rembo drąsiai paliekame pas dresuotoją Sergejų Gračiovą, kuris turi geras sąlygas laikyti šunis ir pats yra puikus žmogus. Tai darome be baimės jau kelintą kartą, nes žinome, kad šuo bus deramai prižiūrėtas ir paklusnesnis, negu buvo.

 

 

 

Rūta LUKOŠEVIČIŪTĖ, dainininkė:

“Mano Leira yra prie manęs labai prisirišusi, todėl kai ją palieku nors kelioms dienoms, liūdi. Jai geriausia pas mano mamą Panevėžyje. Tik gal ji ten per daug lepinama. Dar augintinę kartais patikiu savo geriausiai draugei Vilniuje. Na, jeigu jau visai nebūtų kas priglobia Leirą, rinkčiausi patikimą šunų viešbutį”.

 

 

Asta STAŠAITYTĖ-MASALSKIENĖ, televizijos laidų vedėja:

“Su šunų viešbučiais nesame susipažinę, nes mūsų šeimos numylėtinis Rio po Lietuvą paprastai keliauja kartu su mumis. Jį priima ir į paprastą viešbutį, kuriame mes apsistojame. O kai su Giedriumi ir vaikais vykstame į užsienį, dažniausiai šunelį nuvežame į Klaipėdą pas mano tėvus. Kartais jį paliekame namie. Tuomet jo pavedžioti ir pamaitinti ateina Giedriaus sesuo”.

 

 

Julija RITČIK, dainininkė:

“Mūsų Tinos nepatikėtume jokiam svetimam žmogui, o ką jau kalbėti apie jos apgyvendinimą nepažįstamoje vietoje. Bijau, kad ji liūdėtų, nors yra labai draugiška, nors ir vadinamųjų pavojingų šunų Stafordšyro terjerų veislės. Jeigu tenka išvažiuoti ilgesniam laikui, Tiną prižiūri mano vyro Laimono Stasiulionio mokinys, kuris ją labai myli, arba mano tėvai, kurie gyvena netoliese. Savas žmogus yra savas”.

 

Edita MILDAŽYTĖ, televizijos laidų vedėja:

“Mūsų vokiečių aviganių veislės Britai jau dešimti metai ir ji mūsų numylėtinė, todėl kur nors išvykę ilgesniam laikui jos pasiilgstame. Britą paprastai paliekame tiems geriems žmonėms - Ritai ir Audriui Strazdams - iš kurių kažkada ir pirkome. Ten gyveno ir Britos mama, yra dar keli augintiniai, daug erdvės palakstyti. Tad mūsiškė ir prižiūrėta, ir pamaitinta, ir linksma. O kartą, kai pas Strazdus negalėjome palikti, bet važiavome visa šeima atostogų, išbandėme vieną šunų viešbutį. Nesakyčiau, kad jis blogas, tačiau mūsų šuneliui, kuris namie jaučiasi kaip lygiavertis šeimos narys, būti voljere labai nepatiko. Jis labai liūdėjo ir net sulyso”.

Rima OLBERKYTĖ-STANKUS, viešųjų ryšių ir rinkodaros specialistė:

“Mes su Žydrūnu (krepšininku Žydrūnu Stankumi - aut.) Tekilą Bum gavome dovanų savo vestuvių dieną prieš trejus metus. Su ja bėdos, jeigu tekdavo kur išvykti, neturėjome, nes ji keliaudavo į Kretingą, kur gyvena mudviejų tėvai. Ten galėdavome palikti ir jeigu mums abiem tekdavo išvykti į užsienį. Dabar su augintine, deja, teks išsiskirti ilgam, nes Žydrūnas sudarė sutartį su viena Prancūzijos Šampanės srities komanda. Jis jau išvykęs, o mes su sūneliu skrisime pas jį mėnesio pabaigoje. Tekiliukę patikėjome savo geriems draugams, kurie iš karto ją pamilo. Juk tie auksaspalviai retriveriai tokie geručiai”.
 
 
 
Nuotraukos Imanto Sidarevičiaus
 
Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Kristina
2016-02-09 15:50:00
Paprastai palieku pas giminaicius, o jeigu jie negali, radau puikia svetaine ,,Smulkus darbai" Facebook'e. Rekomenduoju!
Valdas
2015-01-04 12:12:06
pas ta tipa nerekomenduoju palikti savo suns. Po jo suo stresuotas pasidare, galimai ji tenskriaude. girdejau kad jis naudoja elektrinius antkaklius laikomiems sunims nuraminti. baisu
Ro
2014-12-13 15:01:58
Iš Gračiovo šunį atsiėmiau su abiejų akių uždegimu, kurį pasak Gračiovo šuo žaisdamas gavo. Net nepasiteiravo kaip pavyko išgydyti ir pan. nerekomenduočiau ten palikti savo augintinio jei norite pasiimti jį sveiką.