• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Maitinkite augintinius teisingai!  3 

2008-04-02 00:00:00

Maitinkite augintinius teisingai!

Visi gyvūnėlių šeimininkai nori, kad jų augintiniai būtų sveiki ir energingi. Kad jie tokie būtų, paprasčiausiai užtenka juos teisingai maitinti.

Nelepinkite savo gyvūnėlių skanėstais nuo jūsų pietų stalo. Toks maistas gali sukelti įvairius susirgimus: gastritą, diabetą bei kt. sveikatos sutrikimus. Sudarant augintinio mitybos racioną, stenkitės, kad jis maitintųsi produktais, kurie yra tinkami jo rūšies gyvūnams ir kad juose netrūktų visų reikiamų medžiagų bei vitaminų.

Augintinius maitinti galite specialiu gyvūnams skirtu maistu iš parduotuvės arba šviežiais produktais. Specialaus gyvūnams skirto maisto sudėtis sudaryta pagal veterinarų ir dietologų rekomendacijas, jame yra visos žvėrelio organizmui reikiamos medžiagos. Tokiame maiste subalansuoti baltymai, riebalai, angliavandeniai, vitaminai ir mineralai. Jūsų užduotis – parinkti tinkamą maistą pagal gyvūnėlio amžių, svorį, rūšį ar aktyvumą. Todėl atidžiai skaitykite informaciją ant pakuotės.

Sergančiam augintiniui maisto racioną turi sudaryti gydytojas, atsižvelgiant į sveikatos būklę.

Galite maisto savo gyvūnams paruošti ir patys, tik atminkite, kad produktai turi būti švieži. Teisingai subalansuotame augintinių mitybos racione turėtų būti 60 – 70% baltymų (mėsa, varškė, įvairūs subproduktai).

Likę 30% - tai angliavandeniai, riebalai ir mineralinės medžiagos. Jų augintinis gali gauti iš įvairių kruopų, ypač ryžių ir grikių, virtų daržovių ir vaisių. Kad gautų pakankamą riebalų kiekį, įpilkite arbatinį šaukštelį aliejaus į maistą. Nepamiškite vitaminų ir mineralų.

Svarbiausia, nemaišyti skirtingų produktų rūšių, pvz., prie sauso maisto davinio nepridėkite žalios mėsos. Maišant įvairias maisto formas galite suardyti medžiagų balansą augintinio organizme. Tai gali sutrikdyti kepenų veiklą.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
pupa uoga
2008-07-23 16:20:33
o mano katinas labai nori čipsų ir pomidorų.. ir dar alyvuogių.. maitinu jį dietiniu maistu.. bet jam sworis nekrenta :(
Ajajai...
2008-07-04 21:33:36

Kepenis kai suės tas aliejus... ir šiaip neaišku, apie ką rašoma (šunis, kates, graužikus, paukščius..?)... Kai bendrai, tai iš tiesų niekam, nes kiekvienam gyvūnui reikalavimai skirtingi.
Jei kalbame apie pirktinį maistą, vienas reikalavimas tinkantis viskam: maistas turi būti kokybiškas!
Daug maistų yra labai menkaverčiai ir prasti.
daiva
2008-05-22 15:46:06
nežinau, bet mano šuo daugiau nieko neėda tik dešreles