• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Meino meškėno katė  4 

2008-06-09 00:00:00

Meino meškėno katė
Parengta pagal užsienio žiniasklaidą, „Gamma“ nuotr.
Meino meškėno katė buvo laikoma Šiaurės Amerikos aborigenų kate. Jos protėviai gyveno Šiaurės Amerikoje Meino valstijoje. Pirmą kartą kačių parodoje pasirodė JAV 1869 m. Meino meškėno katė yra viena iš didžiausių ir stambiausių šios gyvūnų rūšies atstovių (svoris siekia iki 15 kg), paprastai jos dydis atitinka persų katės dydžiui.

 

Pasak vienos legendos, ši katė yra meškėno ir laukinės katės meilės vaisius. Ši legenda turbūt kilo dėl Meino meškėno katės snukučio panašumo į Amerikos meškėną bei ilgesnio plauko kailiuko. Ilgą laiką buvo manoma, kad veislė susiformavo sukryžminus turkiškos angoros veislės kates su naminėmis katėmis. Tačiau vėlesni veislės tyrimai giminystės su turkiškos angoros katėmis neįrodė. 1983 m. patvirtintas Meino meškėno kačių standartas.

 

Šios katės yra stambaus ir tvirto sudėjimo. Temperamentu ir charakteriu panašios į persų kates. Kailis tankus, žvilgantis, švelnus, malonus paliesti, priekinėje kūno dalyje trumpesnis, o ant pilvo, nugaros, šonų ir galūnių – ilgesnis. Gali būti įvairių spalvų, išskyrus šokoladinės, lelijinės bei abisino ir siamo kačių atspalvio, su skirtingų spalvų dėmelėmis ar dryželiais. Palyginus su kūnu, nedidelė galva su aukštais, atsikišusiais skruostikauliais. Vidutinio ilgio snukutis su išraiškinga bei didele barzda suteikia galvai kvadratinę formą. Nosis neilga, su grakščiu perėjimu nuo kaktos iki snukučio. Ausys didelės ir plačios, jų vidinė pusė padengta ilgais plaukeliais. Akys didelės, apvalios, jų spalva gali būti gana įvairi, tačiau dažniausiai pasitaikanti – gelsvai žalia. Kūnas ilgas, raumeningas, krūtinė plati. Galūnės tvirtos ir stiprios, vidutinio ilgumo. Pėdos plačios, apvalios, tarp pirštų plaukų kuokšteliai. Uodega ilga, su ilgu kailiu ir buku galu.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
HMM
2013-01-11 15:08:17
Visų pirma persų katės yra daug smulkesnės(ir lengvesnės ir mažesnio ūgio) ir su vos ne dvigubai ilgesniu kailiu. Charakteris irgai labai skiriasi: persų katės tingios ir megsta tinginiauti ant rankų, o meškėnai yra aktyvūs, ir mėgtsa žmogaus kompaniją bet ne rankas.
pirkau
2008-06-09 12:41:07
cia parduodami www.bastet.lt
petra
2008-06-09 11:55:06
o as turiu bengalijos tigra, superinis