• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nepalikite numylėtinių namie  2 

2008-07-02 00:00:00

Nepalikite numylėtinių namie
Parengta pagal užsienio žiniasklaidą, „Gamma“ nuotr.

Atėjus atostogų metui ne vienam šeimininkui kyla klausimas: imti su savimi augintinį ar palikti jį namie? Kaip jis atlaikys kelionę? Ar neiškils rūpesčių?

Jei nenorite savo gyvūnėlio vežtis kartu, o palikti nėra su kuo, galite jį laikinai apgyvendinti gyvūnų viešbutyje, kur jūsų augintiniu bus pasirūpinta kol atostogausite. Žinoma, prieš palikdami savo augintinį viešbutyje, pasidomėkite kokios jame apgyvendinimo ir priežiūros sąlygos, ar jūsų gyvūnėliu bus tinkamai ir kvalifikuotai pasirūpinta. Kad jūsų šuo, katė ar kt. gyvūnėlis lengviau išgyventų šį trumpą išsiskyrimą, palikite kartu su juo mėgstamus žaisliukus, valgymo indelius, užklotus, kokią nors savo garderobo dalelę, kurios kvapas jam primintų namus. Gyvūnai, paliekami viešbutyje, turi būti skiepyti ir sveiki.

Jei nusprendėte naminį gyvūnėlį pasiimti į kelionę, tuomet teks įsigyti specialų narvelį prie kurio, prieš išsiruošiant atostogauti, reikėtų jį pripratinti. Jei jūsų numylėtinis anksčiau niekada nevažiavo automobiliu, tuomet rekomenduojama prieš ilgą kelionę jį po truputį pripratinti važiuojant trumpas distancijas. Kelionėse patogiausia gyvūnus maitinti sausu maistu, tačiau jis tinka tik tuo atveju, jei augintinis prie jo pripratęs. Maitinkite jam įprastu maistu. Nepamirškite geriamojo vandens. Jei įmanoma, kas dvi valandas darykite pertraukėles. Sustokite, kad jūsų gyvūnėlis galėtų laisvai pajudėti. Važiuojant automobiliu, neleiskite savo šuniui laikyti iškištą galvą per langą: į akis, nosį ar ausis gali patekti dulkių ar kt. nešvarumų, kurie sukelia įvairius uždegimus.

Jei nusprendėte keliauti autobusu ar traukiniu, stenkitės važiuoti anksti ryte arba vėlai vakare, kuomet ne taip karšta ir sausakimša. Dideli šunys turi būti su antsnukiais ir pavadėliais.

Jei vykstate į užsienio šalį su augintiniu, turite turėti gyvūno pasą. Jį išduoda veterinarijos gydytojai, kuriame nurodyti įrašai apie skiepus ir gyvūno sveikatą. Naminiai gyvūnėliai privalo turėti identifikaciją, t.y. turi būti pažymėti įskaitoma tatuiruote arba integriniu grandynu. Prieš vykdami į konkrečią šalį pasidomėkite dėl gyvūno pervežimo sąlygų ir taisyklių, kurios yra šiek tiek skirtingos skirtingose šalyse.

Atvykę į naują vietą atidžiai stebėkite augintinio sveikatą ir elgesį. Jei jums kyla menkiausių įtarimų, nedelsdami kreipkitės į vietinius veterinarijos gydytojus.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
zigzag
2008-07-04 18:09:33
dėl tų gyvūnų viešbučių, tai tikrai nepritariu. jau geriau surasti žmogų, kuris pasaugotų arba vežtis kartu į kelionę, nei palikt tam viešbuty. daug kieno atsiliepimai blogi apie juos. nors, aišku, būna ir gerų, bet aš tikrai prieš tokius dalykus.
ssssssss
2008-07-02 11:57:12
myliu gyvunelius