• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Šuns priežiūra vasarą  11 

2008-06-20 00:00:00

Šuns priežiūra vasarą
Parengta pagal užsienio žiniasklaidą, „Gamma“ nuotr.

Vasara smagus metas ne tik mums, bet ir mūsų augintiniams. Atostogaudami ar vykdami į gamtą, dažnai pasiimame savo geriausius draugus kartu. Deja, gamtoje šiltuoju sezonu šuns tyko ir nemažai pavojų.

Karštis

Karštis šunims labai pavojingas, todėl vasarą dažnai tenka kviesti veterinarą dėl šuns perkaitimo. Ypač daug problemų dėl karščio turi šunys, kurių snukučiai yra trumpi – mopsai, buldogai, pekinai. Jiems yra sunku lekuoti, o lekuodami šunys išgarina prakaitą. Taip pat nuo perkaitimo dažnai kenčia ilgakailiai šunys.

Perkaitimo simptomai:
Pakilusi aukšta temperatūra
Išsekimas, silpnumas
Šnopavimas, dusimas
Pykinimas, vėmimas

Ką daryti?
Jei nėra galimybės pakviesti veterinarą, bandykite atvėsinti augintinį patys šlapindami galvą, ausis, letenas. Vanduo iš pradžių neturi būti ledinis, tik vėsus.


Kad jūsų šuo nenukentėtų nuo perkaitimo, nepalikite savo augintinio vieno automobilyje. Uždarytas automobilis labai greitai įkaista kaip šiltnamis. Lauke gali atrodyti gana vėsu, tačiau saulė per kelias minutes prišildo automobilį, todėl gyvūną labai greitai gali ištikti šiluminis smūgis. Taip pat nepamirškite šuns palikto pavėsyje. Vasarą, pasisukus saulei, pavėsis per keletą minučių gali tapti stipriai kaitinama vieta ir jūsų šuo gali perkaisti.

Vanduo

Maudynės vandenyje karštą dieną suteiks jūsų augintiniui daug džiaugsmo, bet gali pridaryti ir nemalonumų. Ežeruose ir kt. vandens telkiniuose yra gausybė kenksmingų mikroorganizmų bei bakterijų. Jie jūsų gyvūnui gali sukelti įvairias infekcines ir alergines ligas. Ypač pavojingos uodų lervos, kurios gali patekti per šuns žaizdeles į kraują. Jei jos per kraujagysles pateks į širdį, jūsų augintinis gali mirti.

Ką daryti?
Prieš maudynes atidžiai apžiūrėkite savo augintinį, ar neturi jis žaizdelių. Jei jų aptiksite, tokiu atveju geriau susilaikyti nuo maudynių, kol jos visiškai užgis. Tačiau jei vanduo švarus, o jūsų šuo neturi jokių sužeidimų, maudynės jam tik į naudą – sutvirtės raumenys, pagerės kvėpavimo ir nervų sistemos veikla.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
to Skeptike
2008-06-30 09:42:20
ne visi sunu myletojai kakucius palieka ten, kur jie buvo palikti :P be to, atsakingi zmones neveda sunu ten, kur zaidzia vaikai. Pati turiu ir vaiku ir laikau suniuka: viska galima suderinti. Tik reikia jausti atsakomybe
Skeptike
2008-06-25 10:31:58
O man baisu, kai dqbar vis daugiau zmoniu rupinasi gyvunais labiau, nei vaikais. Tai parodo ir sunu kakuciai vaiku zaidimu aikstelese prie namu. Ir tai, kad kai kam rotveilerio issilakstymas kieme, pilname vaiku, yra svarbiau, nei tu vaiku saugumas, sveikata ir gyvybe. Va tokiu savisaugos instinktu as ir vadovaujuosi :P
to Skeptike
2008-06-21 12:54:04
Zmogus kuris nemyli gyvunu negali myleti zmogaus. O vaikus vadinti instinktu irgi yra ziauru. Idomu is kurio amziaus nusileidai i zeme... Turbut gyvenime tik instinktais ir tesivadovauji!!!