• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Žiurkėnų auginimas ir priežiūra  16 

Autorius: Eli.lt
2008-02-26 00:00:00

Žiurkėnų auginimas ir priežiūra
"Gamma" nuotr.

Žiurkėnai yra žinduoliai, priklausantys graužikų šeimai. Jų yra labai daug skirtingų rūšių, paplitusių po visą pasaulį, tačiau namuose auginamos tik kelios iš jų.

Dauguma žiurkėnų rūšių gyvena dykumose savo išsiraustuose urvuose. Jų urvai sudaryti iš daugybės tunelių, atskirų kamarėlių, kuriose šie gyvūnėliai kaupia maisto atsargas. Žiurkėnai yra naktiniai gyvūnai, karštomis dienomis miega, aktyvūs ir judrūs tampa vėlai vakare. Jų silpnas regėjimas, tačiau turi labai gerą uoslę ir klausą. Kaip ir kiti graužikai, turi didelius priekinius dantis, todėl jiems reikia nuolat ką nors graužti, kad neleistų dantims peraugti.

Nors tik kelios žiurkėnų rūšys yra tinkamos auginti namie, šis mažas gyvūnėlis yra vienas iš populiariausių augintinių tarpe.

Jie idealiai tinka auginti tiems, kurie mokosi ar dirba visą dieną ir namie būna tik vakare. Žiurkėnai yra naktiniai gyvūnai, kurie dienos metu miega ir prabunda vakare. Jie labai mieli, neturi stipraus kvapo, nesudėtinga jų priežiūra, pigus išlaikymas, galima pasirinkti iš kelių rūšių ar spalvų, be to, žiurkėnai namuose užims labai nedaug vietos. Tačiau, kaip ir bet kurio kito augintinio laikymas, reikalauja tam tikrų įsipareigojimų: turėsite juo tinkamai rūpintis, pastoviai valyti narvą, prižiūrėti, kad netruktų maisto ar vandens.

Patartina pirkti 5-6 sav. amžiaus žiurkėną. Žiurkėnus geriausia laikyti tos pačios lyties (pvz., dvi pateles arba du patinėlius), jei nėra norima veisti. Pirkti skirtingų lyčių gyvūnėlius nepatartina, nes šie dažnai dauginasi.

Jei planuojate laikyti žiurkėną, visų pirma jums prireiks narvelio. Jų yra labai įvairių: su plastmasiniais vamzdeliais, su rateliais žiurkėnui bėgioti, su įvairiomis kopetėlėmis, tiltais, atskiromis miegamosiomis zonomis, su įvairiais labirintais, kelių pakopų ir pan.

Žiurkėno auginimui galite rinktis stiklinį ar plastmasinį narvelį. Jame gyvūnėlis gaus pakankamai šviesos, tokį narvelį lengvą išvalyti. Tačiau jie nėra visiškai pritaikyti auginti žiurkėnams, nėra įrengta jiems skirtų bėgiojimo ratelių, tiltelių ar labirintų. Jei jūs nusprendėte tokiame narvelyje apgyvendinti savo mažąjį augintinį, patalpinkite į jį žiurkėnams skirtus įrenginius, kad jie galėtų energingai judėti. Taip pat pasirūpinkite, kad jis negalėtų pabėgti, nepamirškite įrengti tinkamos ventiliacijos.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Diana
2013-03-30 20:55:25
aš irgi susirūpinau savo žiurkėnų veisle. Pardaveja sakė kad tai kaskokios pandos, pandukai ar kažkas panašaus. Internete naršiau nėra tokios veislės arba aš jos nerandu.
Ema
2013-03-12 12:05:29
Ir dar turiu klausimėlį. Mano žiurkėnui nėra metukų, bet jis VISAI nelipa, nesisuka ratuke. Ką daryti? Aš jį visaip skatinu, bet iš to jokios naudos.
Ema
2013-03-12 12:04:22
Justina - manau, kad pasakykite jam tai, kad jis turės tvarkytis kambarį kelis kartus į savaitę. Jeigu taip nedarys, žiurkėnas bus atimtas. :)