• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Aromatai saugo prisiminimus

Autorius: Ramunė Tolvaišytė
2008-12-16 00:00:00

Aromatai saugo prisiminimus
"Gamma" nuotr.

Iš ko susideda namų jaukumas? Iš mylimų daiktų, vaikiškų piešinių ant sienų, iš gėlių ant palangių, židinio ugnies ir... nuostabių aromatų, prasiskverbusių į kiekvieną jūsų namo kampelį.

Praktika

Aromatai mūsų namuose dažnai vaidina ne tik dekoratyvinį vaidmenį, bet ir atlieka praktišką darbą - aromatizuoja skalbinius, atgaivina ir atšviežina orą, padeda kovoti su kandimis. Norint sumaniai pasinaudoti neįkainojamomis aromatinių medžiagų savybėmis, reikia žinoti keletą taisyklių.

*Patalynei kvepinti naudodami parduotuvėse įsigytas aromatines priemones (pavyzdžiui, maišelius su džiovintomis gėlytėmis, vaisių žievelėmis, prieskoniais ir kt.), jų niekada neišimkite iš polietileninių maišelių, o tik lengvai šiuos maišelius praverkite. Taip jie ilgiau išsaugos kvapą, o turinys neišbyrės ant švarių skalbinių.

*Jeigu aromatais nutarėte apsaugoti nuo kandžių kailinius gaminius, neužteks vien išdėlioti ant lentynėlių spintoje kvepiančių priemonių. Jas derėtų pritvirtinti prie pakabų ir pasistengti pakabinti taip, kad jos atsidurtų kailinių viduje. Šitaip medžiagos nuolat skleis savo kvapus, net jei kailinius gaminius sudėsite į specialius maišus.

*Naudodami specialius aromatizatorius spintoms, netvirtinkite jų prie durelių - jie greitai išsikvėps nuo dažno durų varstymo. Geriau juos prikabinkite prie galinės spintos sienelės. Taip pat svarbu perskaityti instrukciją ir įsidėmėti, kokiam plotui skirtas vienas aromatizatorius. Taip taps aišku, kiek jo vienetų jums prireiks.

*Prisiminkite, kad aromatinių lazdelių negalima deginti prieš miegą - jos skleidžia pernelyg intensyvų kvapą, be to, kai kurie žmonės yra alergiški bambukiniam šių lazdelių pagrindui.

Idėjos

Mano aromatai

Žinodami daugelio aromatų savybes, galite savarankiškai reguliuoti savo namų atmosferą, panaudodami būtent tuos kvapus, kurie labiausiai patinka jūsų šeimos nariams. Ir netgi sukurti savas, ypatingas aromatines kompozicijas. Pavyzdžiui, iš džiovintų žaliojo obuolio gabalėlių, apelsino žievelių ir cinamono lazdelių, drauge sudėtų į gražų tiulio arba nėrinių maišelį. Tokia aromatinė priemonė ne tik puikiai kvepės, bet ir puoš butą.

Pasisiūkite pati

Norėdami pasisiūdinti "kvapų maišelį", paimkite tris bet kokio plono audinio atraižas. Pavyzdžiui, gražiai atrodo paprasta pamušalinė medžiaga (paprastai ji būna gražių spalvų ir blizga). Pasisiūdinkite tris kvadratinius skirtingo dydžio maišelius. Kiekviename maišelyje palikite nedidelę kiaurymėlę, pro ją galima bus prikimšti aromatinės medžiagos, nusipirktos specialioje parduotuvėje arba pasigamintos savo pačių rankomis. Tam tiks kvepiančios džiovintos gėlės, žolelės, vaisiai, prieskoniai. Į vidų galima įkišti ir porolono gabalėlį, gerai suvilgytą aromatiniu aliejumi.

Prisiminimų saugotojai

Indėnai laikosi gražios tradicijos: prisiminimui apie kiekvieną gerą įvykį sudžiovina su juo susietų įvairių aromatinių medžiagų. Vėliau periodiškai jas uosto, mintimis nusikeldami į džiugaus įvykio akimirkas. Pabandykime ir mes pasigaminti savų kvepiančių "prisiminimų taupyklių".
 
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus